تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بهترین جاذبه‌های جزیره بیوک آدا کدامند؟

«جزیره بیوک‌ آدا» جزیره‌ای با جاذبه‌های متنوع گردشگری است. این جزیره زیبای استانبول از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود. آیا تا به حال تصمیم سفر به جزیره بیوک‌ آدا را گرفته‌اید؟ آیا با جاذبه‌های طبیعی بیوک‌ آدا آشنا هستید؟ به نظر شما وجه تمایز بیوک‌ آدا با دیگر جزیره‌های توریستی چیست؟ اگر مقصد سفرتان را بیوک آدا قرار دادید، می‌توانید از تور گشت جزیره بیوک آدا استفاده کنید. با مطالعه این مطلب، با جاذبه‌های جزیره بیوک آدا بهتر آشنا می‌شوید. 

گشت جزیره بیوک آدا

ساحل بیوک‌ آدا

گردشگری ساحلی در جزیره بیوک‌آدا رونق زیادی دارد. چشم‌انداز زیبای دریای مرمره، تماشای طلوع و غروب آفتاب در این دریای زیبا بسیار دل انگیز و آرام بخش است. جزیره بیوک آدا دارای پلاژهایی است که برای شنا، آفتاب گرفتن و تفریحات و سرگرمی‌های ساحلی مورد استفاده گردشگران قرار می‌گیرند. اسکله‌های دریایی بیوک آدا نیز از جاذبه‌های این جزیره رویایی به حساب می‌آیند. یکی از مقاصد مهم گردشگران در جزیره بیوک‌آدا رستوران‌‌های ساحلی هستند که با غذاهای دریایی و محلی ترکیه از گردشگران پذیرایی می‌کنند. 

سواحل دلربای بیوک آدا.

جنگل کاج بیوک‌ آدا

«جنگل کاج» از دیگر جاذبه‌های جزیره بیوک آداست. جنگل‌های کاج در نقاط مرتفع بیوک آدا قرار دارند. اگر پیاده‌روی در سربالایی‌ برای شما سخت است می‌توانید با اجاره چهارپایانی که در مسیر شما هستند، خاطره‌ای مهیج و شاید خنده‌داری را برای خود خواهید ساخت.

یوجه‌تپه بیوک‌ آدا

«یوجه‌تپه» بلندترین تپه بیوک آداست. وقتی بالای این تپه زیبا رسیدید، چشم‌انداز زیبای دریای مرمره و جزیره بیوک آدا برایتان بسیار لذت‌بخش خواهد بود. مردم محلی معتقدند: دعا و نیایش بر فراز این تپه به استجابت خواهد رسید.

کلیسا ایایورگی (حاجیا یورگی) بیوک‌ آدا

با گذر از میان جنگل کاج بر فراز «یوجه تپه» کلیسایی تاریخی وجود دارد که از جاذبه‌های مهم جزیره بیوک آداست. می‌گویند این کلیسا در ابتدا صومعه بوده و بعدها به کلیسا تبدیل شده است.  منزلگاه کشیشان از بخش‌های مهم کلیسای ایا‌یورگی بوده است. اگر در طول بازدید از کلیسا گرسنه شدید می‌توانید به غذاخوری بروید و از اسنک‌های معروفش، نوش‌جان کنید. وقتی در محوطه این بنای تاریخی هستید، می‌توانید از هوای مطبوع و چشم‌اندازِ  چشم‌نواز «یوجه‌تپه» از سفرتان به جزیره بیوک آدا لذت بیشتری ببرید.

می‌گویند کلیسای ایایورگی در ابتدا صومعه بوده و بعدها به کلیسا تبدیل شده است.

کلیسا آییوس (آیروس) نیکولاس والدگریک در بیوک‌ آدا

در بخش قدیم جریزه بیوک آدا کلیسایی قدیمی وجود دارد. برای گردشگران، بدون دریافت ورودی قابل بازدید است؛ اگر می‌خواهید از مراسم نیایش این کلیسا دیدن کنید از محلی‌ها و یا افرادی که میزبان شما در بازدید از کلیسا هستند، کمک بگیرید.

مسجد حمیدیه بیوک‌ آدا

مسجد حمیدیه جزیره بیوک آدا به تبع مساجد استانبول به دستور شاه عثمانی به نام عبدالحمید ساخته شد. بیشتر از یک قرن از عمر بنای مسجد حمیدیه می‌گذرد. این مسجد به خاطر ویژگی خاص معماری مساجد دوره عثمانی از جاذبه‌های مهم گردشگری جزیره بیوک آدا محسوب می‌شود.

یتیم‌خانه یونانی یا یتیم‌خانه پرنیکیپو در بیوک‌ آدا

در ادامه جزیره گردی‌تان از بیوک آدا به بنایی چوبی می‌رسید. گفته شده این بنای چوبی دومین بنای چوبی جهان و بزرگترین بنای چوبی اروپاست. یتیم‌خانه یونانی یا یتیم‌خانه پرنیکیپو 120سال قدمت دارد. ساختمان چوبی با هدف ایجاد هتل و مرکز تفریحی در جزیره بیوک آدا ساخته شده بود. این بنای چوبی به دلیل اینکه نتوانست مجوزهای لازم را بگیرد به یتیم‌خانه تبدیل شد. شاید برای شما هم سوال باشد چرا یتیم‌خانه یونانی؟ در جواب این سوال باید گفت: بانویی یونانی این بنا را خریداری و آن را به کلیسایی در استانبول هدیه کرد. از طرف کلیسا تصمیم گرفته شد، این بنای خاص به یتیم‌خانه تبدیل شود. در یتیم‌خانه پرینکیپو به مدت 60 سال از 5800 کودک یونانی نگهداری می‌شد. این بنا تقریبا حدود 40 سال پیش در آتش سوخت. یتیم‌خانه یونانی در سال ۲۰۱۸ از طرف سازمان «اروپای ما» و «بانک سرمایه اروپا»، با عنوان یک میراث فرهنگی درمعرض خطر اروپا معرفی شد.    

خانه معروف رشات‌نوری گول‌تَکین در بیوک آدا

از دیگر بناهای معروف جزیره بیوک آدا، خانه نویسنده معروف ترکیه «رشات ‌نوری گول‌تکین» است. او نویسنده رمان «چالیکوشو» بود. کتاب او به بررسی وضعیت اجتماعی زنان آناتولی می‌پردازد. گون تَکین معلم ادبیات ترکی و زبان فرانسه و  همچنین فرستاده ترکیه در یونسکو بوده است. همچنین او زمانی به نمایندگی «چاناکله» در پارلمان ترکیه درآمده بود.

خانه نویسنده معروف ترکیه «رشات ‌نوری گول‌تکین» یکی از جاذبه‌های بیوک آداست.

عمارت‌ها و باغ‌های سرسبز بیوک آدا

جزیره بیوک آدا در قرن‌های اخیر گردشگران زیادی را جذب کرده است. مردم برای اقامت خود در این جزیره خانه‌باغ‌هایی ساختند. امروزه سبک معماری زیبا، سرسبزی و باغچه‌های پر از گل این خانه‌ها «جزیره بیوک آدا» را به جزیره‌ای رویایی تبدیل کرده است.

عمارت‌ها و باغ‌های سرسبز بیوک آدا این جزیره رویایی کرده است.

برج ساعت جزیره بیوک آدا

ساعت‌های شهری قدیمی، از جاذبه‌های مهم شهرها هستند. در سفر به جزیره بیوک آدا حتما از میدان برج ساعت دیدن کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم، عکس یادگاری کنار برج ساعت را فراموش نکنید.

برج ساعت بیوک آدا یکی از جاذبه‌های بیوک آداست.

در بیوک آدا انتخاب با شماست! درشکه سواری یا دوچرخه سواری؟

جالب است بدانید در سفر به جزیره بیوک آدا باید با دنیای اتومبیل‌ها خداحافظی کنید. در این جزیره فقط می‌توانید ماشین‌های پلیس را ببینید! در جزیره بیوک آدا درشکه‌های زیبا جایگزین اتومبیل‌های شخصی و تاکسی‌های شهری است. دوچرخه، دیگر وسیله نقلیه‌‌ پرطرفداری است که برای جابجایی و جزیره گردی در جزیره بیوک آدا از آن استفاده می‌شود.  

رستوران و غذا بیوک آدا

تنوع جاذبه‌های گردشگری در جزیره بیوک آدا باعث جذب گردشگرانی با ذائقه‌های متفاوت شده است. در سفر به این جزیره زیبا با تنوع زیادی در کافه‌ها و رستوران‌های بیوک آدا روبرو خواهید بود. شما در این جزیره اصلا با محدودیت خدمات پذیرایی مواجه نمی شوید. رستوران‌ها و کافه‌های ساحلی، گذر‌های مرکزی جزیره، غذاخوری‌هایی در نواحی مرتفع و فروشندگان دوره‌گرد صرف غذا، شیرینی و بستنی‌های مخصوص بیوک آدایی را برای شما آسان می‌کند.

در بیوک آدا حتما سری به رستوران‌های آن بزنید.

  

تور هوایی استانبول1398/04/23 | کد مطلب: 4533

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.