تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کشف گونه عجیب شاپرک های روسیه

کارشناسان حیات وحش از شناسایی دو گونه جدید و کمیاب حشره شاپرک در خاور دور و روسیه و منطقه شمال شرقی مغولستان خبر دادند.

این حشره در هنگام استراحت رفتار عجیبی از خود بروز می‌دهد بدین ترتیب که پاهای خود را رو به آسمان قرار می‌دهد و شاخکهای خود را به زمین یا سطح برگ ها می‌چسباند. شکل لارو این حشرات نیز بسیار عجیب است و پیله‌های آنها تا قبل از تولد دوباره، مانند گهواره از برگ ها آویزان است.

بنابر نتایج این مطالعه که اخیرا در نشریه zookeys منتشر شده است، دلیل ناشناخته ماندن این گونه حشره برای مدت طولانی، دشواری در جمع آوری و گردآوری انواع آن عنوان شده است.

استفاده از منبع نور، متداول ترین شیوه برای جذب و شکار حشرات محسوب می‌شود. اما این حشرات بر خلاف سایر حشراتی که به سمت منبع نور پرواز می‌کنند، تمایلی به این کار ندارند.

به گزارش ایسنا به نقل از اوور ایمیزینگ پلانت، در این مطالعه دانشمندان مشخصات بدنی و دستگاه تولید مثل این دو گونه شاپرک را به طور کامل تشریح کرده‌اند و این مشخصات برای قرار دادن این حشرات در یک گونه جدید کفایت می‌کند.

همچنین دانشمندان اغلب جهت طبقه بندی و تفکیک گونه‌های مختلف حشرات و شاپرک ها، دستگاه تولید مثل آنها را مورد بررسی قرار می‌دهند.

هر دو گونه جدید متعلق به طبقه Ypsolophid ها هستند که با شناسایی آنها، تعداد گونه‌های شناخته شده در این طبقه به 30 گونه متفاوت در روسیه می رسد.

منبع:ایسنا

تور روسیه1392/01/31 | کد مطلب: 822
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.