تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

مرداب دیوک

31 رای شما هم امتیاز بدهید!

خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تورهای داخلی

چرا مرداب دیوک خاص است؟

دیوک نام مردابی است با فاصله نه چندان دور از تهران. برای دیدن این مرداب باید به سمت مازندران رفت. مرداب دیوک در استان مازندران و منطقه کلاردشت قرار دارد. از مسیر جاده چالوس که به سمت کلاردشت بروید دیوک را در میان جنگل‌های این منطقه خواهید دید.

مرداب زیبای دیوک پر از نماهای جذاب برای عکاسی است.

چرا مرداب دیوک خاص است؟

مرداب دیوک زیاد با تهران فاصله ندارد و از مسیر جاده چالوس به راحتی می‌توان به دیدنش رفت. این مرداب یکی از مرداب‌های وهم‌انگیز ایران است. دیوک در مسیر جنگلی و در میان درختان پر شاخ و برگ و انبوه کلاردشت قرار گرفته و با کمی ‌پیاده‌روی می‌توانید به آن برسید. از هوای جنگل و صدای پرندگان لذت ببرید و قدم بزنید تا منظره اعجاب‌انگیز مرداب جلوی چشم‌تان نمایان شود.

 جاده جنگلی جنگلهای کلاردشت.

 

منظره مرداب دیوک، پس از یک جنگل‌پیمایی دلچسب فوق‌العاده است.

در مرداب دیوک چه می‌بینیم؟

تصور کنید در جنگلی سرسبز، در میان درختان سر به فلک کشیده و پر شاخ و برگ، راه می‌روید. مه جنگل را فرا گرفته و هر چند دقیقه یک بار صدای پر زدن پرنده‌ای از میان شاخه‌ها به گوش‌تان می‌رسد. از بین بوته‌ها و از روی شاخه‌ها و برگ‌هایی که روی زمین ریخته‌اند می‌گذرید. کمی ‌جلوتر، آن طرف مه، منظره عجیبی به چشم‌تان می‌آید: مردابی تماشایی که بخش‌هایی از آن پوشیده از خزه است. هر چه جلوتر می‌روید زیبایی این چشم‌انداز بیشتر و بیشتر می‌شود. این منظره اعجاب‌انگیز حال و هوای مرداب دیوک است.

مرداب دیوک غرق در مه.

کِی به مرداب دیوک برویم؟

جنگل‌های کلاردشت در فصل بهار غرق در زیبایی می‌شوند. زمین پوشیده از سبزه و جوانه‌های تازه درختان هوش از سر هر مسافری می‌برد. کم کم، با از راه رسیدن تابستان، سرسبزی درختان بیشتر می‌شود و گرمای خورشید درخشندگی جنگل و مرداب را نمایان‌تر می‌کند. فصل پاییز در این منطقه، با لباس رنگ به رنگ درختان و صدای خش خش برگ‌ها زیر پا، برای عاشقان طبیعت شبیه به راه رفتن در رویاست. سرمای زمستان و بارندگی سفر به این منطقه را در فصل سرد کمی دشوار می‌کند. پس بهتر است نیمه اول سال را برای دیدن مرداب دیوک انتخاب کنید.

در سفر به مرداب دیوک چه چیزهایی با خود ببریم؟

برای رفتن به مرداب دیوک سبک سفر کنید. حتما کفش مناسب پیاده‌روی بپوشید چون یک جنگل‌پیمایی به یادماندنی در انتظارتان است. لوازم ضروری و داروهای شخصی‌تان را بردارید و یادتان باشد در هر سفری بهتر است یک دست لباس اضافه هم به همراه داشته باشید. علاوه بر مسیر زیبایی که در آن پیاده‌روی می‌کنید، در کنار مرداب هم مناظری عجیب و خیال‌انگیز خواهید دید، پس دوربین عکاسی یادتان نرود.
و اما نکته‌ آخر: مرداب دیوک منطقه‌ای منحصر به فرد و جزو مناطق ارزشمند طبیعت ایران است؛ مراقب زیبایی و ارزش این منطقه باشیم و حتما کیسه‌ زباله همراه ببریم.

 


  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل

در حال حاضر تور مرداب دیوک نداریم اما اگر مشخصات تماست رو ثبت کنی، قول می‌دیم وقتی سفر جدید برنامه‌ریزی کردیم، قبل از همه بهت خبر بدیم.

نفر