تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کویر ابوزید آباد

رد پای زرتشت در بیذُوُی
34 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

کویر ابوزید آباد کجاست؟

قبل از هر چیز سراغ اسم ابوزیدآباد می‌رویم؛ ابوزیدآباد در زبان محلی بیذُوُی خوانده می‌شود. بیذُوُی از ترکیب بی و ذُوُی تشکیل می‌شود. بی یعنی بو و ذُوُی یعنی آبادی. 

ابوزیدآباد نام محلی در شهرستان آران و بیدگل کاشان است. برای دیدن این کویر راهی شمال شرق کاشان شوید. شما در سفر یک‌روزه هم می‌توانید از این کویر بازدید کنید اما اگر زمان بیشتری داشته باشید، می‌توانید از آثار دیگری که در نزدیکی این کویر هستند بازدید کنید.

کویر زیبای ابوزیدآباد.

چرا کویر ابوزید آباد خاص است؟

راه رفتن روی شن‌های روان و سکوت و آرامش این کویر بیش از هر چیز ما را برای سفر به این منطقه تشویق می‌کند؛ اما در همین نزدیکی، جاذبه‌هایی است که اگر بیشتر فرصت داشته باشید، می‌توانید تجربه‌ای تکرار نشدنی به دست آورید. نزدیکی ابوزیدآباد به کاشان، ابیانه و آران و بیدگل از دلایل دیگری است که این مقصد را در میان کویرهای ایران منحصر به کرده‌اند. این شهر‌ها در دل خود جاذبه‌های بی‌نظیری دارند. برای دیدن آن‌ها درنگ نکنید.

در کویر ابوزید آباد چه می‌بینیم؟

درست است که از ابوزیدآباد در کتب تاریخی نامی نبرده شده؛ اما وجود بناهای تاریخی متعدد در کویر ابوزیدآباد حکایت از قدمت طولانی این شهر دارد. قبل از دل سپردن به سکوت و آرامش کویر به سمت شهر زیرزمینی و جادویی اویی بروید. این یادگار ساسانی به صورت دالان‌هایی تو در تو ساخته شده که عبور از آن‌ها تجربه هیجان‌انگیزی است. اگر می‌خواهید به عمق تاریخ این شهر سفر کنید، می‌توانید با شرکت در تور کویر ابوزید آباد، از توضیحات راهنمای تور بهره ببرید. از دیگر جاذبه‌هایی که در تور کویر ابوزید آباد از آن‌ها بازدید می‌کنید کاروانسرا و آب انبار صفوی است.

کاروانسرای یادگار دوران ساسانی.

در نهایت با رسیدن به کویر جذابیت سفرتان به اوج می‌رسد. کفش‌هایتان را درآورید و از لمس شن‌های روان زیر پای‌تان لذت ببرید. در این کویر سکوت حکمفرماست و دیدن اشکال جذاب شن‌های روان شما را به وجد می‌آورد. پوشش گیاهی و جانوری این منطقه نیز حائز اهمیت است. اگر خوش‌شانس باشید، ممکن است گونه‌هایی از آن را ببینید.

لمس شن‌ها زیر پا تجربه لذت‌بخشی خواهد بود.

کی به کویر ابوزیدآباد برویم؟

کویر ابوزیدآباد اقلیمی بیابانی و گرم و خشک دارد؛ بنابراین بهترین زمان سفر به این منطقه فصول سرد سال است. پاییز و زمستان را برای سفر به این منطقه انتخاب کنید و از هوای معتدل آن لذت ببرید. بهترین زمان دیدن کویر به هنگام غروب و طلوع خورشید است. به همین دلیل است که تور کویر ابوزید آباد کاشان بیشتر در پاییز و زمستان برگزار می‌شوند.

در سفر به کویر ابوزیدآباد با خود چه چیزهایی ببریم؟

برای سفر به کویر ابوزیدآباد کافیست کفشی مناسب بپوشید و وسایل ضروری‌ را در کوله‌تان قرار دهید. عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب و کلاه آفتاب‌گیر از لوازم پیشنهادی ما برای سفر به مناطق کویری است. با همراه داشتن دوربین عکاسی می‌توانید عکس‌های بی‌نظیری خلق کنید؛ اما حواستان را جمع کنید تا شن‌های روان به دوربین‌تان نفوذ نکند. 

تور کویر ابوزید آباد کاشان

برای رفتن به کویر ابوزید آباد، بهتر است به‌همراه تور و راهنمای مجرب سفر کنید. تور کویر ابوزید آباد کاشان یکی از تورهای پرطرفدار دالاهو است که در آن می‌توانید لذت قدم زدن روی شن‌های این کویر را تجربه کنید یا از بناهای تاریخی مانند شهر زیرزمینی اویی بازدید کنید. قیمت تور کویر ابوزید آباد نسبت به خدماتی که در این تور ارائه می‌شود و حذف دغدغه شما درباره برنامه‌ریزی سفر، زمان مناسب حرکت و  مقابله با مشکلات احتمالی سفر به کویر در نظرگرفته شده است. قیمت تور کویر ابوزید آباد مربوط به هزینه حمل‌ونقل، غذا، بازدید از جاذبه‌ها، لیدر محلی و لیدر همراه تور، استراحت و اقامت در کویر ابوزید آباد و بسیای نکات دیگر در نظر گرفته‌شده‌است. ‌‍‌

اقامت در کویر ابوزید آباد

معمولا تور کویر ابوزید آباد کاشان از تورهای یکروزه است و نیازی به اقامت در کویر ابوزید آباد نیست. اما اگر بدون تور به این کویر سفر کردید و مدت زمان بیشتری به سفرتان اختصاص دادید؛ انواع اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی مانند کاروانسرای ابوزید آباد، آتایار، زیباچنار و...  برای اقامت در کویر ابوزید آباد وجود دارند.

در سفر به کویر ابوزیدآباد بهتر است نکات ایمنی سفر به کویر را نیز رعایت کنیم. یادمان باشد مراقب طبیعت زیبای کویر ابوزیدآباد باشیم. کیسه زباله به همراه داشته باشیم و چیزی جز ردپای مهربانی بر روی شن‌های روان به جا نگذاریم.

 

 

نسخه انگلیسی کویر ابوزیدآباد: (Abuzeydabad (Isfahan Provinceتجربه مسافران
شما می‌توانید 3,793 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 164 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "کویر ابوزید آباد"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «کویر ابوزید آباد» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
مریم
1397/11/08 22:04
لباس مناسب و کفش مناسب برای کویر چی هست؟؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/11/17 15:52
دوست عزیز
سلام
برای هر تور در وبسایت دالاهو به قسمت لوازم پیشنهادی مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
انجمن نصرابادیهای مقیم تهران
1397/08/20 20:13
انجمن توسعه سفیدشهر(نصرآباد کویرکاشان )نصرآبادیهای مقیم تهرانباسلام-قابل توجه گردشگران ازآثارتاریخی و باستانی شهر دارالفضل سفیدشهر(نصرآبادکویر) در۱۷کیلومتری شمال کاشان بازدید نمائید و لذت ببرید۱-آستانه مقدسه بی بی سکینه خاتون س واقع درمحله زیارت سفیدشهر۲-آستان مقدس شاهزاده ابراهیم ع واقع در دشته
پاسخ دهید...