سفر به کویر‌های ایران

پاییز که از راه می‌رسد با خودش حرف‌های تازه می‌آورد، باران، برگ‌های خشک و خنکای هوا ارمغان پادشاه فصل‌ها است. سفرهای جدید و مقصدهای متفاوت، دیگر سوغات این فصل است. مقاصدی که در تابستان نمی‌توانستیم به آنجا سفر کنیم اما با خنک شدن هوا می‌توانیم قدم به آنجا بگذاریم. مکان‌هایی مثل کویر!

دالاهو مانند هرسال با تغیر فصل، تورهای خود را تغیر داده است. اگر سری به سایت دالاهو بزنید، شروع تورهای کویر را مشاهده خواهید کرد. در این نوشتار، توضیحی کوتاه از هر کویر برایتان آماده کرده‌ایم تا بهترین انتخاب را در بین چهار کویر برتر دالاهو در فصل پاییز داشته باشید.

 

1. سکوت در کویر مصر:

کویر مصر از یکی از پرطرفدارترین کویرهای ایران است. این سفر که در مدت 3.5 روز برگزار می‌شود، می‌تواند خاطره‌انگیزترین سفر شما باشد. کویر مصر در منطقه‌ی خور و بیابانک است. آسمانی صاف با ستاره‌هایی بی‌شمار پذیرای شما خواهند بود. اقامت ما در کویر مصر در کاروانسرای تجهیز شده جندق و یا هتل یه‌تا بیاضه خواهد بود که هر دو اقامتگاه، با ظاهری سنتی در دل کویر، لحظاتی ناب برای شما خواهند ساخت. در تور کویر مصر؛ شما غیر از رمل‌های کویر و دریاچه نمک، از روستای گرمه، مسجد جامع نائین، موزه‌ی مردم‌شناسی نائین و روستای انارک نیز دیدن خواهید کرد. شتر‌سواری و آتشونی از دیگر برنامه‌های ما در این تور است. در شب آتشونی از لیدرتان بخواهید درباره‌ی آسمان بالای سرتان بیشتر توضیح دهد...

کویر مصر دالاهو

 

2. پیوند کویر و نخلستان در طبس:

از این به بعد هرگاه اسم طبس به گوشتان رسید، بیابانی بی آب‌وعلف را تجسم نکنید. منطقه طبس واقع استان خراسان جنوبی، شما را دعوت می‌کند تا اعجاب طبیعت را به چشم ببینید و لمس کنید. در تور 3.5 روزه‌ی طبس، اقامت ما در هتل 3* نارنجستان خواهد بود که یکی از بهترین هتل‌های منطقه است. در تور طبس تا کال جنی به بازدید از بقایای قلعه اسماعیلیه، بند عباسی (نازک‌ترین سد جهان) ُ پارک گلشن طبس، روستای متروک اصفهک، قلعه قدیمی طبس، نخلستان‌ و شالیزارهای ازمیغان و پیاده‌روی در تنگه خرو تا چشمه آبگرم مرتضی‌علی (معجزه‌ی آب گرم و سرد در یک رودخانه) و پیمایش بخشی از دره کال‌جنی خواهید پرداخت. مطمئن هستیم بعدازاین تور نگاهی دیگر به طبس خواهید داشت.

تور طبس دالاهو

 

3. بر بلندای رمل‌های مرنجاب:

کویر مرنجاب معروف‌ترین و گوش‌نوازترین اسم در بین طبیعت گردان است. کویر مرنجاب در شهر کاشان و واقع در شهرستان آران و بیدگل است. ترکیب این سفر با گشت‌ شهر کاشان، یک تور دو روزه‌ی کامل است، اگرچه دالاهو برای همسفرانی که فرصت سفر 2 روزه را ندارند، مرنجاب را در یک روز نیز اجرا می‌کند. اقامت ما در سفر 2 روزه به مرنجاب، خانه‌ی سنتی بی‌نظیر بنی‌طبا در دل آران و بیدگل است. در تور مرنجاب و کاشان، شما غیر از کاروانسرای عباسی در دل کویر و دریاچه نمک، شهر زیرزمینی نوش‌آباد، یک تپه باستانی (سیلک)، یک باغ ایرانی (باغ فین)، یک‌خانه تاریخی (خانه ‌طباطبایی‌ها)، و یک نمونه از حمام قدیمی (حمام سلطان امیراحمد کاشانی) را خواهید دید.

کویر مرنجاب

 

4. کلوت‌های بی‌نام و نشان میامی:

سفر جدید کویر حاج‌علی قلی، نوبر امسال دالاهو است. در این سفر شما می‌توانید کلوت‌هایی نظیر کلوت‌های شهداد را حوالی سمنان و دامغان مشاهده کنید. اقامت ما در تور کلوت‌های میامی در کاروانسرای تجهیز شده‌ی میاندشت است. پس از بازدید از غار آهکی مهدی‌شهر در روز اول، به گشت‌وگذار در تپه‌های مشرف‌به کویر، به تماشای دریاچه نمک و غروب خورشید خواهید رفت. روز دومتان با گشت‌وگذار در کلوت‌های ری آباد همراه خواهد بود. در تور کویرهای بی‌نام و نشان دالاهو، تجربه‌ای جدید از کویرهای بکر ایران را به دست خواهید آورد.

کلوت های میامی


1394/07/04 | کد مطلب: 3093
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
حامد احمدی

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل