تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

ماداگاسکار

سرزمین بائوباب
27 رای شما هم امتیاز بدهید!
 • 15 شهریور 1402
  • 13 روزه
  • 90,000,000 تومان + 1,600 یورو
  • موجود
  جزئیات سفر
ماداگاسکار
سرزمین بائوباب

قبل از سفر به ماداگاسکار بخوانید

ماداگاسکار نام جزیره‌ای در اقیانوس هند و در کنار سواحل جنوب شرقی آفریقا است. زبان‌های رسمی این کشور مالاگاسی و فرانسوی و واحد پول آن آریاری مالاگاسی نام دارد. نیمی از مردم ماداگاسکار مسیحی و نیمی دیگر پیرو سنت‌های بومی هستند. پایتخت این جزیره بزرگ آنتاناناریوو نام دارد. می‌گویند بهترین زمان سفر به این منطقه آوریل تا نوامبر است.

آیا ماداگاسکار را برای سفر می‌پسندم؟

طبیعت ماداگاسکار چنان افسانه‌ای و حیرت‌انگیز است که شاید باورتان نشود در جهان چنین طبیعتی وجود داشته باشد. صخره‌ها، درختان انبوه و آب‌های خروشان آن شما را به مسخ می‌کند. درختان 800 ساله استوایی، گونه‌های نادر لمور و آفتاب پرست‌های پلنگی ماداگاسکار را هیچ جای جهان نمی‌توانید ببینید. ماداگاسکار را به خاطر اکولوژی ویژه‌اش قاره هشتم می‌نامند. برای دیدن این همه شگفتی دست بجنبانید.  

جاذبه‌های ماداگاسکار که حتما باید ببینید

شهر آنتسیرابه به آب گرم‌هایش معروف است؛ حمام حرارتی، ایستگاه راه آهن، دریاچه آتش‌فشانی تریتریوا از جاذبه‌هایی است که باید در این شهر ببینید. رودخانه تسیریبیهینا از میان صخره‌هایی پوشیده از درختان انبوه می‌گذرد و دیدن پرندگان و حیات‌وحش اطراف این رودخانه تجربه‌ای بی‌نظیر است. محال است بخواهید قدم زدن در میان غارها و شکاف‌های آهکی پارک ملی «Tsingy de Bemaraha» را دست بدهید؛ آب و باد طی سالیان سال دست به دست هم داده‌اند و قله‌های دندانه‌دار تماشایی را در این منطقه آفریده‌اند. بازدید از رودخانه نارنجی‌رنگ مانامبولو جاذبه دیگری است که باید در ماداگاسکار ببینید. جذابیت سفر به ماداگاسکار با دیدن درختان بائوباب به اوج می‌رسد؛ بائوباب میراثی 800 ساله از درختان استوایی است. برای دیدن این درختان باشکوه باید به خیابان بائوباب بروید. برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های ماداگاسکار کلیک کنید.

شکم‌گردی و غذاهای ماداگاسکار چطورند؟

آشپزی در ماداگاسکار بسیار متأثر از آشپزی فرانسوی است. برنج در غذاهای این مرز و بوم بسیار کاربرد دارد. آن‌ها حتی نوشیدنی‌هایی دارند که از برنج به دست می‌آید. ماداگاسکار حدود دو سوم نارگیل جهان را تولید می‌کند. مزه نارگیل ماداگاسکار بی‌نظیر است و ماده‌ای محبوب برای دسر در سراسر جهان به شمار می‌رود. «رومازاوا» نام غذای ملی ماداگاسکار را به خاطر بسپارید: غذایی خوشمزه از گوشت گاو و سبزیجات تازه.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل