تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تاجیکستان

28 رای شما هم امتیاز بدهید!

 

تور تاجیکستان را برای سفر می‌پسندم؟

برای دوستداران طبیعت بکر و جغرافیای خاص و همچنین علاقه‌مندان به بناهای تاریخی، تاجیکستان مقصد مناسبی برای سفر است. این کشور که در مسیر جاده ابریشم باستانی قرار گرفته ۳۰۰۰ سال قدمت دارد و به دلیل اینکه تحت تسلط حکومت‌های مختلفی از جمله هخامنشیان، ساسانیان و سامانیان بوده جاذبه‌های تاریخی بسیاری برای دیدن دارد. شهرهای مهم تاجیکستان مانند دوشنبه، پنجکت، اسفرا و خجند هر کدام با دیدنی‌های تاریخی خود می‌توانند خاطره‌های بسیاری را از این کشور کهن در ذهن شما نقش کنند. در کنار آنها، طبیعت بی‌نظیر تاجیکستان همچون «کوه‌های فان» تاجیکستان و «بزرگراه پامیر» از جمله نقاط دیدنی هستند که دیدن یک طبیعت خاص را در طول تور تاجیکستان برای شما امکان‌پذیر می‌سازند.

تاجیکستان کجاست؟

تاجیکستان کشوری است که در آسیای مرکزی قرار گرفته است. این کشور با نام سرزمین «سغد» بخشی از ایران در دوره هخامنشی به شمار می‌رفته و تحت تسلط این پادشاهی بوده است. تاجیکستان با کشورهای چین، افغانستان، ازبکستان و قرقیزستان مرز مشترک دارد و در جهت شمال شرقی ایران قرار گرفته است.
این کشور تاریخ و فرهنگی شبیه با مردم ایران دارد؛ زیرا در طول تاریخ پرفرازونشیب خود نه‌تنها بخشی از ایران محسوب می‌شده؛ بلکه جزئی از خراسان بزرگ بوده که در پدیدآمدن زبان فارسی «دری» و جایگزینی آن با زبان پهلوی نقش داشته است. پایتخت تاجیکستان دوشنبه است، بیش از ۹۵ مردم آن مسلمان سنی هستند و زبان رسمی کشور آنها فارسی تاجیکی است. برای دانستن نکات بیشتر در مورد این کشور خواندن مطلب «تاجیکستان کجاست؟» به شما پیشنهاد می‌شود.

 

مسیر تور تاجیکستان چگونه است؟

خطوط هوایی ترکیش، فلای دبی و امارات در حال حاضر پرواز با تور تاجیکستان به این کشور را امکان‌پذیر کرده‌اند. برای دیدن تاجیکستان افسانه‌ای ما ابتدا به شهر دوشنبه می‌رویم. این شهر چند خواهرخوانده دارد که یکی از آنها تهران است. بعد به شهر پنجیکنت می‌رویم. جایی که شاعر پرآوازه ایرانی یعنی رودکی، درآن آرمیده است. در ادامه سفرمان به خجند می‌رسیم. شهری عجیب که هنوز مجسمه لنین را درآن پایین نیاورده‌اند. درنهایت باز به دوشنبه برمی‌گردیم و راهی خانه می‌شویم. اگر با تور تاجیکستان دالاهو برای سفر به این کشور اقدام می‌کنید این آژانس تمام امور مربوط به تهیه بلیت را برای شما انجام خواهد داد.

نقشه تور تاجیکستان

آیا تور تاجیکستان ویزا می‌خواهد؟

برای سفر با تور تاجیکستان شما نیاز به ویزا خواهید داشت. دریافت ویزای تاجیکستان نیاز به انگشت‌نگاری و حضور در سفارت دارد. اگر با تور تاجیکستان دالاهو به این کشور سفر می‌کنید امور مربوط به ویزا توسط آژانس برای شما انجام خواهد شد. برای داشتن اطلاعات در مورد مدارک لازم جهت صدور ویزا خواندن مطلب «ویزای تاجیکستان» بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

 

بهترین زمان سفر با تور تاجیکستان چه زمانی است؟

تاجیکستان کشوری است کوهستانی با بارندگی‌های فراوان که زمستان‌های نسبتاً سرد و پربارش و تابستان‌هایی گرم و خشک و گاه مرطوب دارد. بیشتر آژانس‌های مسافرتی تور تاجیکستان خود را در فصل بهار اجرا می‌کنند که هوا در آن برای گردشگری بسیار مناسب است.

تورهای آینده دالاهو برای این مقصد
 • 8 شهریور 1403
  • 8 روزه
  • از 25,500,000 تومان + 1,000 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
مــشاهــده هــمه تــورها

 

جاذبه‌های تور تاجیکستان چیست؟

تور تاجیکستان در یک بازه زمانی ۸ روزه توسط آژانس دالاهو برگزار می‌شود. شهر دوشنبه اولین مقصد سفر تور تاجیکستان است و پس از آن سفر با حرکت به سمت «دشت ورزاب» و تماشای «آبشار تکاب» تا رسیدن به شهر پنجکت ادامه خواهد یافت. در شهر تاریخی پنجکت گشت‌وگذار در بازار شهر و بازدید از مقبره رودکی، بقایای کاخ پادشاهی، و معبد زرتشتیان امکان‌پذیر خواهد بود. در ادامه سفر شهر «استرافشان» با دیدنی‌های خود مانند بافت قدیم و شهر کوروش کده، مق تپه و بازار سنتی چاقو سازان، شما را به گذشته خواهد برد. پس از رسیدن به خجند امکان دیدن ارگ تاریخی این شهر، مسجد خجند، مجسمه لنین و مجسمه امیر اسماعیل سامانی فراهم است. در انتها با بازگشت دوباره به شهر دوشنبه گشت‌وگذار در پارک رودکی نقطه پایان سفر است تا با دیدن بیشتر جاذبه‌های کشور تاجیکستان مسافران به ایران بازگردند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه‌های تاجیکستان خواندن مقاله «سفر به تاجیکستان و دانستنی‌های کشور رودکی» را به شما پیشنهاد می‌کنم.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم در تور تاجیکستان کدامند؟

جشنواره ملی و بسیار باشکوه تاجیکستان جشنواره نوروز است که با حال و هوای خاص در این کشور برگزار می‌شود. اگر با تور تاجیکستان پیش از شروع بهار به این کشور سفر کنید می‌توانید مراسم بسیار جذابی مانند گل گردانی را در شهر مشاهده کنید. برای اجرای این مراسم افراد در اواخر زمستان با رفتن به صحرا و چیدن گل‌های تازه به شهر باز می‌گردند و پس از آن گل‌ها را به مردم می‌دهند و انعام می‌گیرند. از جمله جشنواره‌های مهم دیگر تاجیکستان جشنواره ادبیات است که می‌تواند برای افراد اهل‌قلم بسیار جذاب باشد. شرکت در تور تاجیکستان در اوایل نوروز می‌تواند تجربه فرهنگی جدیدی برای شما رقم بزند.
برای آشنایی بیشتر با جشنواره نوروز می‌توانید مطلب «نوروز در تاجیکستان چطور می‌گذرد؟» را مطالعه نمایید.

 

شکم گردی و غذاهای تور تاجیکستان چیست؟

افراد اهل شکم گردی، در تور تاجیکستان از غذاهای این کشور بسیار لذت خواهند برد؛ زیرا غذاهای مردم تاجیک طعم بسیار لذیذ و خاصی دارند. از جمله غذاهای بسیار معروفه تاجیکستان می‌توان به شش کباب، کباب تاجیکی، کورداک، دلمه کلم تاجیکی، اوگرا پلو و اوشی پلو اشاره کرد. گوشت یکی از اصلی‌ترین مواد اولیه رژیم غذایی مردم تاجیکستان است و در بیشتر غذاهای آنها از گوشت استفاده می‌شود. مردم تاجیک از گوشت حلال استفاده می‌کنند و مصرف گوشت خوک در میان آنها جایی ندارد. یکی از گوشت‌های بسیار پرطرف‌دار در میان مردم تاجیک گوشت اسب است که یک نوع سوسیس محلی و بسیار پرطرف‌دار به نام «کازی» (kazy) را از آن تهیه می‌کنند.

 

نکات مهم پیش از سفر با تور تاجیکستان

شاید پیش از سفر با تور تاجیکستان دانستن اطلاعات زیر برای شما جالب باشد:
- نان در فرهنگ مردم تاجیک اهمیت بسیاری دارد و به آن احترام زیادی می‌گذارند. جالب است بدانید حتی برای برش‌زدن نان از چاقو و لوازم تیز استفاده نمی‌شود. پس به این نکته در هنگام سفر با تور تاجیکستان دقت داشته باشید.
- گردشگران چندان به چشم مردم تاجیک خاص نیستند و انتظار یک مهمان‌نوازی به سبک ایرانی از آنها نداشته باشید.
- در این کشور دوچرخه‌سواری برای زنان ممنوع است و این مسئله ریشه در فرهنگ بومیان ساکن منطقه دارد.
- تاجیکستان سوغاتی‌های خاص و منحصربه‌فردی دارد که از آن جمله می‌توان به تندیس‌های چوبی و سفالی، ظروف سفالی، پارچه، لباس و تابلوهای گل‌دوزی شده اشاره کرد. می‌توانید برای عزیزانتان از این لوازم سوغاتی بیاورید.

هزینه‌های جانبی در هنگام سفر به تاجیکستان

در پایتخت تاجیکستان یعنی دوشنبه هر وعده غذایی در رستورانی متوسط حدود ۴ تا ۱۰ دلار هزینه بر است. برای یک فنجان کاپوچینو تقریباً ۲ دلار و برای یک بطری آب چیزی در حدود نیم دلار باید بپردازید. بلیت یک‌طرفه وسایل حمل‌ونقل عمومی چیزی در حدود 0.23 دلار است. طرح ماهانه تلفن همراه با امکان تماس و 10 گیگابایت به ‌علاوه داده، حدود 14 دلار هزینه دارد.


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل

سفرهای تاجیکستان رو دیدی؟

1

تاجیکستان

8 شهریور 1403
مشاهده سفر