تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تاجیکستان

ملاقات با قله اسماعیل سامانی
27 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
تاجیکستان
ملاقات با قله اسماعیل سامانی

قبل از سفر به تاجیکستان بخوانید

تاجیکستان در زمان های قدیم جزئی از ایران بود. کشوری در آسیای مرکزی و در همسایگی کشورهای افغانستان، چین، قرقیزستان و ازبکستان است. این کشور یکی از مقاصد خوب برای کوهنوردی و طبیعت‌گردی به شمار می رود و به داشتن کوه‌های ناهموار معروف است. پایتخت تاجیکستان شهر « دوشنبه» است.  فصل بهار بهترین زمان سفر برای تاجیکستان محسوب می‎شود و فصل پاییز و زمستان و بسیار سرد است. با بودجه روزانه کمتر از 100 دلار می‌توانید سفری ارزان را تجربه کنید. ولی اگر بتوانید روزانه بین 100 تا 200 دلار را برای سفرتان در نظر بگیرید کیفیت بهتری از اقامت و وعده غذایی را خواهید داشت. برای داشتن یک سفر لوکس با بهترین امکانات رفاهی روزانه بیشتر از 200 دلار را در نظر بگیرید.

آیا تاجیکستان را برای سفر می‌پسندم؟

اگر به دیدن مناظر طبیعی بکر بی‌نظیر علاقمند هستید تاجیکستان انتخابی مناسب برای‌تان محسوب می‌شود. برای رسیدن به این زیبایی‌ها کافی است که فقط سختی راه را برای رسیدن به این هدف بپذیرید. تاجیکستان دارای منابع طبیعی و جغرافیایی خاص از جمله مناطق کوهستانی و جنگلی، دره‌های پهناور، رودها و چشمه‌های پراکنده و پوشش گیاهی متنوع، زیستگاه گونه‌های جانوری به ویژه حیوانات وحشی نادر و منحصر به فرد، پرندگان و آبزیان گوناگون است. در این سرزمین یخچال های طبیعی بسیاری نیز وجود دارند که از منابع آب منطقه به شمار می‌روند. همچنین رودهای باستانی پرآبی در آن‌جا روانند. تاجیکستان مکانی برای شکوفایی فرهنگ و زبان فارسی به حساب می آید و دارای بناهای تاریخی و مقبره‌های افرادی مثل رودکی است.

جاذبه‌های تاجیکستان که حتما باید ببینید

در تاجیکستان شما می‌توانید از طبیعت کوهستانی تاجیکستان لذت ببرید. ازاین بین می‌توان کوهستان پامیر، فان، زرافشان و حصار را نام برد.  بازدید از موزه ملی باستانی تاجیکستان و ارک رودکی پیشنهادی برای شهرگردی است. یا می‌توانید به دیدار دریاچه‌های سون، اسکندرکول، تیمور-دارا و کولیکالون بروید.

شکم‌گردی و غذاهای تاجیکستان چطورند؟

گوشت یکی از اصلی‌ترین مواد اولیه در رژیم غذایی تاجیکستان محسوب می‌شود. با توجه به اینکه جمعیت زیادی از مردم تاجیکستان مسلمان هستند از گوشت حلال فقط استفاده می‌شود و گوشت خوک در غذاها استفاده نمی‌شود. چیزی که در رژیم غذایی آن‌ها کمی عجیب است مصرف گوشت اسب است که علاقه زیادی به آن دارند. از گوشت اسب نوعی سوسیس محلی و بسیار پرطرفدار به نام کازی (kazy) نیز تولید می‌شود.

فستیوال ها و رویدادهای مهم تاجیکستان کدامند؟

با وجود اینکه تقویم این کشور میلادی است اما نوروز را جشن میگیرند و یکی از جشن‌های ملی و دیرینه این کشور است. از دیگر جشن‌های باستانی این کشور مهرگان و سده را می‌توان نام برد.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل