تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

38 شهر و روستای رویایی جهان

در کره خاکی جهان، در میان تمام شهرهای دنیا، شهرهای بزرگ و کوچکی خانه کرده‌اند که در زیبایی مثال ندارند. حتی با دیدن تصویر شهرهای زیبای دنیا، سفر به آن‌ها را آرزو خواهید کرد. در ادامه با شهرهای زیبای دنیا آشنا خواهید شد؛ ماسوله، ابیانه و کندوان را شاید دیده باشید. اما از دیگر شهرهای رویایی جهان چه؟ خبر دارید؟

 

تورهای خارجی

شهرها و روستاهای رویایی جهان

۱-شهر باواریا (Bavaria) آلمان

باواریای همیشه زیبا: این شهر در ارتفاعات کوه زوگسپیتز قرار دارد و چون در ارتفاع ۳۰۰۰ متری قرار گرفته، هیچ شهری در آلمان نمی‌تواند با آن رقابت کند. شهر کوچک باواریا به دو شهرک تقسیم می‌شود: رمی و توتنی. در جریان المپیک زمستانی سال ۱۹۳۶، این دو شهرک با هم تلفیق شدند.

 

شهر کوچک باواریا در آلمان، یکی از زیباترین شهرهای جهان است.

 

2- شهر راین (Reine) نروژ

ساکنان شهر کوچک راین اندکند و با ماهیگیری روزگار می‌گذرانند. با وجود جمعیت کم، این شهر کوچک به‌ عنوان زیباترین شهر کوچک نروژ شناخته می‌شود.

شهر راین به‌ عنوان زیباترین شهر کوچک نروژ شناخته می‌شود.

 

3- روستای گاسادالور (Gasadalur) جزایر فارو

اصلاً نمی‌توان باور کرد که آن‌چه در این تصویر می‌بینیم، واقعی باشد، اما هست! این جزایر زنجیره‌ای که در شمال اسکاتلند قرار دارند برای سال‌ها دسترسی به آن‌ها بسیار دشوار بود. در طول جنگ جهانی دوم بود که انگلیسی‌ها توانستند به این جزایر دست پیدا کنند. ۱۸ انسان خوش‌شانس در این روستا زندگی می‌کنند. روستایی در ارتفاع ۲۳۰۰ فوت.

منظره زیبایی از روستای گاسادالور.

4- شهر کولمار (Colmar) فرانسه

این شهر دقیقاً جایی است که من با خوشحالی حاضرم تا آخر عمر در آن زندگی کنم و هرگز از آن خارج نشوم. این شهر در سال‌های ۱۲۰۰ میلادی، تأسیس شد، زمانی که هنوز رم بر اروپا سروری می‌کرد. این شهر به دلیل راه‌های آبی کنار خیابان‌های قرون‌وسطایی، به «ونیز کوچک» ملقب است.

5- شهر مارساکسلوک- مالت

۹۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بود که فنیقی‌ها به مالت آمدند و تجارت را آغاز کردند. مردم در این جزیره با ماهی‌گیری روزگار می‌گذرانند و این روستا با بازارهای بزرگ ماهی‌فروشی‌اش معروف شده‌ است.

6- شهر بلِد (Veldes) اسلوونی

دور تا دور این شهر کوچک را، کوه‌هایی زیبا فراگرفته. این شهر در سال ۱۰۰۴ میلادی، بنا شد و از سوی امپراتوری رم به اسقف بریکسن اهدا شد. در مرکز شهر، یک قلعه قرار دارد. این شهر ۵۰۰۰ سکنه دارد و به خاطر چشمه‌هایش معروف است.

دور تا دور شهر بلد را، کوه‌هایی زیبا فراگرفته.

7- شهر هالشتات (hallstatt) اتریش

یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اتریش شناخته می‌شود. این شهر ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بنا شد و برای منابع پایان‌ناپذیر نمکش در کوه‌های بلند شناخته می‌شد. در سال‌های ۱۳۰۰ میلادی، معدن‌چیان نمک، سیستمی برای حمل و نقل نمک ایجاد کردند. امروزه هنوز معادن نمک این شهر معروف است، اما چیزی که بیشترین ارزش را به شهر می‌بخشد، قدمت طولانی آن و زیبایی چشم‌گیر آن است.

8- شهر مانارولا (Manarola) ایتالیا

خانه‌هایی با رنگ‌هایی رنگین‌کمانی که در دیواره‌ای سنگی و غیرقابل نفوذ بنا شده‌ است. تاریخ ساخت کلیسای این شهر، به سال ۱۳۳۸ میلادی می‌رسد و در قدیم به دلیل طبیعت سخت محیط بنا، بسیار امن بود. این شهر، به‌خاطر نقاشی‌های «آنتونیو دیسکوولوس» معروف است.

شهر مانارولا ایتالیا با خانه‌های رنگی‌اش، یکی از رویایی ترین شهرهای جهان است.

9- شهر بایبِری (Bibury) انگلستان

یک شهر زیبای انگلیسی. اگر اشتباه نکنم، اپیزودی از سریال «پوآرو» که هیستینگز و پوآرو بعد از سال‌ها یک‌دیگر را می‌یابند، در اینجا فیلم‌برداری شده‌است. این شهر را زیباترین شهر انگلستان می‌دانند. ساخت این شهر به سال‌های پیش از ۱۰۸۰ میلادی می‌رسد و بافت قدیمی خود را به‌ خوبی حفظ کرده است. 

شهر بایبِری را زیباترین شهر انگلستان می‌دانند.

10- شهر آنِسی (Annecy) فرانسه

زیبایی این شهر، با کوه‌های آلپ در اطراف شهر، چندبرابر شده است. این شهر در قرن ۱۴ میلادی بنا شده و در سرتاسر شهر، جوی‌ها و کانال‌های آبی دیده می‌شوند.

11- شهر گورِمه (Goreme) ترکیه

این شهر در عهد رومی‌ها در میان صخره‌ها و از سنگ صخره‌ها ساخته شده است. امروزه هم بسیاری از بناهای اولیه‌ پابرجا مانده‌اند. کلیساهای به جا مانده در دل صخره‌ها واقعا حیرت‌انگیزند. 

شهر گورمه در عهد رومی‌ها در میان صخره‌ها و از سنگ صخره‌ها ساخته شده است.

۱2- شهر لیوِن‌وُرث (Leavenworth) واشینگتن- آمریکا

واقعاً شبیه یکی از دهکده‌های زیبای دامنه‌ آلپ است، در سوییس. اما خب، این شهر زیبا در آمریکا قرار دارد. زیاد تعجب نکنید، نقشه‌ این شهر بر اساس روستاهای باواریایی طراحی شده‌ است. شهر در اصل با بناهایی چوبی در سال ۱۹۰۶ بنا شد. در سال ۱۹۶۲، کمیته‌ای محلی تصمیم گرفت که شهر را چنان که امروزه می‌بینیم، بنا کند و به این ترتیب، صنعت توریسم در این منطقه رواج پیدا کرد.

شهر لیوِن‌وُرث در آمریکا حال و هوای دهکده‌های دامنه‌های آلپ را دارد.

13- شهر کویین استوون (Queenstown) نیوزلند

این شهر در اطراف دریاچه‌ زیبای واکاتیپو ساخته شده‌ و منظره‌ بی‌نظیری از مناظر آبی و کوه را پیش روی ساکنینش گسترده‌ است. ویلیام گیلبرت ریز و نیکلاس فون تونزلمان مکتشفان اروپایی بودند که پس از اکتشاف طلا در سال ۱۸۶۰، به این منطقه آمدند.

شهر کویین استوون (Queenstown) نیوزلند در اطراف دریاچه‌ زیبای واکاتیپو ساخته شده‌ و منظره‌ بی‌نظیری دارد.

14- دهکده‌ کوه پنهان- جیوژایگو- چین

روزگاری، این دهکده و صدها دهکده‌ مشابه آن، به‌ عنوان استراحتگاه ارتش استفاده می‌شد. امروزه نیز تنها با اسب می‌توان به این روستاها دسترسی یافت. فرهنگ اصیل چینی هنوز میان مردم این منطقه رواج دارد. 

15- روستای شیراکاواگو (Shirakawa-go) ژاپن

این روستای قدیمی، با خانه‌هایی با بام‌های بسیار شیب‌دار شناخته می‌شوند، چراکه برخی از سنگین‌ترین بارش‌های برف جهان، در همین منطقه رخ می‌دهد. جنگل‌ها و تپه‌های بلند، این روستا را احاطه کرده‌اند و از آن محلی پنهان ساخته‌اند که در زمان جنگ غیرقابل اشغال و محاصره بوده‌اند. این منطقه زمین‌های مسطح اندکی دارد که در همان قسمت، روستا بنا شده‌ است. در تور ژاپن دالاهو می‌توانید بخشی از زیبایی‌های این سرزمین که شامل روستاهای شگفت انگیز می‌شود را نیز ببینید.

 

ین روستای قدیمی، با خانه‌هایی با بام‌های بسیار شیب‌دار شناخته می‌شوند، چراکه برخی از سنگین‌ترین بارش‌های برف جهان، در همین منطقه رخ می‌دهد.

16- پوکُن (Pucón) شیلی

بین کوه آتشفشانی فعال و دریاچه‌ای در شیلی، زمین حاصلخیزی است که روستای پوکن روی آن قرار گرفته است. درختان جنگل این منطقه روی خانه‌های آن سایه انداخته‌اند. محیط این شهر، برای اسکی و کایاک بسیار مناسب است.

بین کوه آتشفشانی فعال و دریاچه‌ای در شیلی، زمین حاصلخیزی است که روستای پوکن روی آن قرار گرفته است.

17- مورو- سائوپائولو-برزیل

تنها راه دسترسی به این شهر، قایق یا پرواز چارتری است. قانون جالبی در شهر وجود دارد که اجازه‌ ورود هیچ اتومبیلی را نمی‌دهد. این شهر، از سه جهت با جنگل احاطه شده و در برابرش آب‌های اقیانوس گسترده شده است. در قدیم، این شهر مخفی‌گاهی برای دزدان دریایی و دژی برای نیروهای پرتغالی بود.

18- البرّاسین (Albarracín) اسپانیا

این روستای زیبا در شمال اسپانیا قرار دارد. نقاشی‌هایی که پای صخره‌های اطراف این روستا قرار دارد، از آثار مهم ماقبل تاریخ محسوب می‌شود.

البراسین در در شمال اسپانیا قرار دارد.

19- شفشائون (chefchaouen) مراکش

شهری با ساختمان‌های آبی زیبا با طیف‌هایی از این رنگ آرامش‌بخش. کوه‌های ریف و آبشار آکچور در اطراف شهر قرار دارند.

چفچائون با دیوارهای آبی‌اش معروف است.

20- آمِدی (Amedi) کردستان- عراق

شهری پر از خانه‌های رنگارنگ، در ارتفاع ۴۰۰۰ متری از سطح دریا. مردم شهر، به این افتخار می‌کنند که اجازه‌ تأسیس هتل‌های مدرن را در شهرشان نداده‌اند و مهمانخانه‌های محلی پذیرای مسافران خواهد بود.

آمدی شهری است پر از خانه‌های رنگارنگ، در ارتفاع ۴۰۰۰ متری از سطح دریا.

21- چیچیلیان- فرانسه

این شهر زیبا، در دامنه‌های آلپ قرار دارد و کوهی با صخره‌ای زیبا در کنار آن قرار دارد.

22- پوسیسکا (Pucisca) کرواسی

جزیره‌ براک، برخی از انواع مرغوب‌ترین سنگ‌های اروپا را در خود پرورش می‌دهد. این شهر، به‌ همین دلیل بنا شد.

پوسیسکا یکی از شهرهای رویایی جهان است.

23- کامدن-مین (Camden maine)

پیش‌تر این سرزمین در اختیار بومیان آمریکایی بود؛ اما بریتانیایی‌ها در سال‌های ۱۷۷۰، این شهر را تحت استعمار خود درآوردند. در طول انقلاب، این شهر مقر مهم آمریکایی‌ها بود. تعداد ساکنین شهر، ۵۰۰۰ نفر است که در طول تابستان، دو برابر این جمعیت گردش‌گر می‌پذیرد.

24- وست‌مانااِیجار (vestmannaeyjar) ایسلند

این شهر، نام یکی از جزایر جنوبی ایسلند است. در سال ۱۹۷۳، آتشفشان این شهر فعال شد و بسیاری از ساکنین مجبور به تخلیه‌ شهر شدند. این شهر، در عین حال زیست‌بوم گسترده‌ای با ۱۵۰ گونه‌ گیاهی و میلیون‌ها پرنده دارد که در میان صخره‌ها آشیانه ساخته‌اند.

در سال ۱۹۷۳، آتشفشان این شهر فعال شد و بسیاری از ساکنین مجبور به تخلیه‌ شهر شدند.

25- خلیج بایرون (Byron Bay) استرالیا

این شهر در نیو ساوث‌ولز و کرانه اقیانوس آرام قرار دارد. ساکنین این شهر ۵۰۰۰ نفر هستند. این شهر، به افتخار افسر نیروی دریایی، جان بایرون، که در دریانوردی در جریان آب‌های سهمگین این منطقه مهارت داشت، به این نام معروف شد.

این شهر در نیو ساوث‌ولز و کرانه اقیانوس آرام قرار دارد.

26- اِریسِیرا (Ericeira) پرتغال

شامل ۴۰ جزیره است و تنها ۷۰۰۰ سکنه دارد. قدمت این شهر، به سال‌های ۱۲۰۰ میلادی می‌رسد.

قدمت شهر اریسیرا، به سال‌های ۱۲۰۰ میلادی می‌رسد.

27- اِزِ (Eze) فرانسه

ازِ از مجموعه‌ای از روستاها با جمعیتی کمتر از ۳۰۰۰ نفر تشکیل شده‌ است. اِزِ با توجه به قرارگیری آن در بالای تپه، چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای دارد. این شهر ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ساخته‌ و توسط نیروهای امپراتوری رم اشغال شد.

۲8- تنبای- ولز

این کلمه در زبان محلی به معنای «قلعه کوچک ماهی» است. ۹۰۰ سال پس از میلاد مسیح تأسیس شد و بندری طبیعی دارد و به دریای ایرلند و اقیانوس آرام دسترسی دارد. شهر برای مدت‌ها برای جلوگیری از شورش با دیوار بلندی محاصره شده‌ بود. در سال‌های بعد از ۱۸۰۰ میلادی، این شهر به دلیل مناظر زیبا معروف شد نه امکانات دفاعی‌اش. 

29- ایتوکُرتورمیر- گرینلند

هم تلفظ نامش سخت است و هم یافتن راهی برای دسترسی به آن. با این حال، ارزشش را دارد که برای رفتن به آنجا تلاش کنیم. در پایتخت ایسلند، باید سوار هواپیمایی شد که هفته‌ای یک بار به سمت گرینلند پرواز می‌کند و پس از آن هم با یک هلیکوپتر به این شهر رسید. این شهر در اطراف طولانی‌ترین رودخانه‌ یخ‌زده‌ جهان قرار دارد.

30. شهر چشمه (cesme) ترکیه

شهر چشمه ترکیه در کرانه دریای اژه و در استان ازمیر واقع شده است. این شهر علاوه بر ساحل بکرش به جاذبه‌هایی که در اطرافش وجود دارد معروف شده. جاذبه‌هایی مثل افسوس و جزیره خیوس که به ثبت جهانی رسیده‌اند. 

31. شهر کاپادوکیا (Cappadocia) ترکیه

فرصت شرکت در تور کاپادوکیا با تمکان دیدن دودکش‌های جن که یکی از اعجاب‌انگیزترین شهرهای صخره‌ای دنیا است، در تور ترکیه، میسر می‌شود. این شهر آنچنان شگفت‌انگیز بود که به ثبت جهانی رسید. شاید نمایی از بالن‌های این شهر را دیده باشید. برای بالن‌سواری در کاپادوکیا باید باید راهی آناتولی ترکیه شوید. 

کاپادوکیه با دودکش‌های جن یکی از اعجاب‌انگیزترین شهرهای صخره‌ای دنیا است.

32. شهر ریو (Rio)  برزیل

ریو دوژانیرو با سواحل شنی و جاذبه‌های بی‌شمار یکی از رویایی‌ترین شهرهای جهان برای عاشقان سفر است. بی دلیل نیست که این شهر به مدت 197 سال پایتخت کشور برزیل بود. در مطلب «10 نکته جالب که از ریو نمی‌دانید» بیشتر بخوانید.

ریو دوژانیرو با سواحل شنی و جاذبه‌های بی‌شمار یکی از رویایی‌ترین شهرهای جهان برای عاشقان سفر است.

33. شهر هوشی من (Ho Chi Minh) در تور ویتنام

یکی از 19 جاذبه ویتنام که حتما باید ببینید، شهر هوشی من یا همان سایگون است. قبل از اتحاد ویتنام شمالی و جنوبی این شهر سایگون نام داشت و پایتخت ویتنام به شمار می‌رفت. ویتنام مدرن و سنتی را در شهر زنده سایگون خواهید دید. گشت و گذار و شکم‌گردی در شهر پرهیاهوی ویتنام تجربه بی‌نظیری خواهد بود. 

ویتنام مدرن و سنتی را در شهر زنده سایگون خواهید دید.

34. شهر آلاچاتی (Alaçati) ترکیه

آلاچاتی شهری ساحلی و رویایی در منطقه اژه‌ای ترکیه است. نام آلاچاتی در لیست 9 ساحل پرطرفدار ترکیه قرار گرفته و دلایل شهرت آن بی‌شمار است: از خانه‌های یونانی سنگی و کوره‌های آهنگری‌اش بگیرید تا رستوران‌های معروف همه از دلایل جذب گردشگران به این منطقه هستند. 

آلاچاتی شهری ساحلی و رویایی در منطقه اژه‌ای ترکیه است.

35. سافرانبلو (safranbolu) ترکیه

از دیگر شهرهای رویایی جهان می‌توان به سافرانبلو اشاره کرد. این شهر بیشتر به لحاظ آثار تاریخی و فرهنگی‌اش معروف شده است. در این شهر خبری از روح مدرنیته و زرق و برق آن وجود ندارد بلکه  آثار متعددی از دوران روم، سلجوقی، عثمانی و بیزانس خواهید دید. 

در شهر سافرانبلو آثار متعددی دروان روم، سلجوقی، عثمانی و بیزانس خواهید دید. 

36. ماسوله

روستایی دوست‌داشتنی در دل ارتفاعات گیلان، که بیشتر از هرچیز به خانه‌های خشت و گلی و پله‌ای‌اش معروف است. پشت بام هر خانه، حیاط خانه دیگر است و شمعدانی‌های لب پنجره آن دل را می‌برد. اهالی ماسوله صمیمی و مهربان‌اند و با فروش هنر دست‌شان امرار معاش می‌کنند. دامنه کوه‌های تالش در روستای ماسوله، همجوار با فومن جایی است که باید از آن دیدن کنید. 

ماسوله، روستایی دوست‌داشتنی در دل ارتفاعات گیلان، که بیشتر از هرچیز به خانه‌های خشت و گلی و پله‌ای‌اش معروف است.

37. ابیانه

ابیانه به روستای سرخ ایران معروف است. این روستا در دامنه کوه کرکس واقع در استان اصفهان، و نرسیده به شهرستان نطنز واقع شده. در کوچه پس کوچه‌های ابیانه، خانه‌هایی سرخ رنگ با درهای چوبی و مردان و زنانی با لباس محلی خواهید دید. 

ابیانه به روستای سرخ ایران معروف است.

38. کندوان

معماری صخره‌ای کندوان شگفت‌زده‌تان می‌کند. روستای صخره‌ای کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای شناخته شده جهان است و سالانه گردشگران بی‌شماری را راهی خود می‌کند. از دیگر شهرهای صخره‌ای جهان می‌توان به کاپادوکیا ترکیه و داکوتا آمریکا اشاره کرد. 

معماری صخره‌ای کندوان شگفت‌زده‌تان می‌کند.

 

 1398/07/17 | کد مطلب: 2087
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
علی شجاعی

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ارغوان
1400/11/27 11:07
شهر رویایی ونیز، رامسر ایران ،روستای رنگارنگ گامچئون کره جنوبی،و اوساکا ژاپن رو ذکر نکردین
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/11/30 13:43
دوست عزیز
سلام

ممنون که وقت گذاشتین و مطلب را مطالعه کردین. حتما این موارد را بررسی خواهیم کرد.

با تشکر از پیام شما

سعید یوحائی
1397/08/01 23:07
ممنون خیلی باحال بود کمی از مسائل اطراف جدا شدم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/08/05 11:44
دوست عزیز، سلام
خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید و جالب بوده است.
با تشکر.
زهره هزارپیشه
1393/09/08 15:05
از نکات جالب ایتوکُرتورمیر- گرینلند این است که به دلیل سردی همیشگی هوا سالهاست که مردگان در این شهردفن نمیشوند....
درضمن چرا از شهرهای بسیار زیبای ایران مثال شهربابک و کندوان یادی نکردید....!
پاسخ دهید...
علی رسولی آزاد
1393/08/15 10:21
بسیار زیبا و حرفه ای
پاسخ دهید...
طیبه صابری
1393/08/15 07:58
خوب میشد اگه اسامی شهرها رو به انگلیسی هم مینوشتین
پاسخ دهید...
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.