تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

شهرهای رنگارنگ جهان

شهرهای بزرگ و کوچکی در گوشه و کنار دنیا هستند که با رنگ و روی متفاوت از آن چه که ما همیشه از یک شهر تصور می‌کنیم به راحتی شادی را برای زندگی مردم‌شان تامین می‌کنند. شادی که منشا آن خانه‌های رنگارنگ این شهرها هستند. تصور کنید در شهری زندگی می‌کنید که صبح که از خانه بیرون می‌روید با ساختمان‌های رنگی و بالکن‌های پر از گل و گیاه روبرو می‌شوید. نفس کشیدن در این شهر چقدر به آدمی می‌چسبد. با ما باشید تا سری به برخی از این شهرها بزنیم.

تور هوایی استانبول

1. ساحل برایتون در ملبورن

در ساحل برایتون استرالیا، اتاقک‌های رنگین و یک شکلی وجود دارد که از جاذبه‌های این منطقه‌اند. این اتاقک‌ها در واقع حمام‌های معروف در طول این ساحل هستند.

حمام‌های رنگی ساحل برایتون استرالیا.

2. ناسائو در باهاما

باهاما کشوری در شرق فلوریدا آمریکا و در شمال کوبا که بیش از سه هزار جزیره دارد و پایتخت آن ناسائو است. پایتخت باهاما شهری تاریخی و پر از رنگ‌ است. از سال ۱۶۵۶ که این شهر کشف شد همواره مرکز رنگ‌ها و خانه‌های رنگی و جالب در جزایر بوده.

پایتخت باهاما شهری تاریخی و پر از رنگ‌ است.

3. Gamla Stan در استکهلم

«گَملا استان» (Gamla Stan) یا محله قدیمی، یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری استکهلم است. این محله با ساختمان‌های رنگی و قدیمی‌اش که یادگارهای قرون ۱۷ و ۱۸ هستند به شهرت رسیده. این خانه‌های رنگی در خیابان‌های باریک سنگ‌فرش شده قرار گرفته‌اند. قدم زدن در این خیابان‌ها شما را به دهه ۱۳۰۰ استکهلم می‌برند. این محله علاوه بر این خانه‌های رنگی پر از کافه‌ها و رستوران‌های بین‌المللی نیز است. 

«گَملا استان» (Gamla Stan) یا محله قدیمی، یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری استکهلم است.

 4. Barranco در لیما، پرو

در لیما، پایتخت شهر پرو، محله‌ای به نام بارانکو (Barranco) وجود دارد که یکی از جذاب‌ترین دیدنی های پرو محسوب می‌شود. این محله پر از عمارت‌های رنگی است. اما جذابیت این محل فقط به خانه‌های رنگیش محدود نمی‌شود. برانکو پر از نگارخانه، کافه و 3 موزه است و پاتوقی برای هنرمندان شده است. 

برانکو پاتوقی برای هنرمندان شده است. 

5. کیپ تاون در آفریقای جنوبی

محله بوکاپ در دامنه‌های تپه سیگنال (Signal Hill) در بالای شهر کیپ تاون یکی از قدیمی ترین و زیباترین مناطق مسکونی آفریقای جنوبی است. چیزی که باعث شهرت این محله شده خانه های رنگارنگ و زیبایی است که مانند یک جعبه مداد رنگی در دل این شهر می‌مانند.

محله بوکاپ در دامنه‌های تپه سیگنال (Signal Hill) در بالای شهر کیپ تاون یکی از قدیمی ترین و زیباترین مناطق مسکونی آفریقای جنوبی است.

6. پاتایا در تایلند

پاتایا در سواحل شرقی تایلند، سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سمت خود می‌کشاند. یکی از جاذبه‌های پاتایا، ساختمان‌های رنگی آن در سواحل است. 

پاتایا در سواحل شرقی تایلند، سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سمت خود می‌کشاند.

7. Puerto Vallarta در مکزیک

شهری با خیابان‌های سنگ‌فرش شده و بالکن‌هایی که از آن‌ها، گل‌های رنگارنگ به چشم‌تان می‌خورد. قدم زدن کنار این خانه‌های رنگی چه حس خوبی خواهد داشت.

قدم زدن کنار این خانه‌های رنگی چه حس خوبی خواهد داشت.

8.  Willemstad در کوراکائو، کارائیب

در سال‌های ۱۸۰۰میلادی دولت در این منطقه دستور  داد تا تمام خانه‌ها برای جلوگیری از انعکاس نور شدید خورشید رنگ شوند. حالا ویلمستاد به یکی از میراث جهانی یونسکو مبدل شده است.

خانه‌هایی مانند جعبه مداد رنگی.

9. Wroclaw در لهستان

این شهر قدیمی و رنگی گزینه فوق‌العاده‌ای برای عکاسی است. وروکلاو بزرگترین شهر غرب لهستان محسوب میشود و شهری در جنوب غربی لهستان است. وروکلاو در گذشته بخشی از آلمان، اتریش و … بوده‌ است.

این شهر قدیمی و رنگی گزینه فوق‌العاده‌ای برای عکاسی است.

10. Cinque Terre در ایتالیا

این شهر ایتالیایی دارای چندین روستای رنگارنگ بر فراز دریای مدیترانه است.

روستاهای رنگارنگ بر فراز دریای مدیترانه.

نقشه 10 شهر رنگی دنیا:

تور ترکیه1398/03/01 | کد مطلب: 3077
مهناز قاضی

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
علیرضا خسروی
1394/07/05 23:41
بسیار عالی و زیبا ممنون از گردآورنده
پاسخ دهید...
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.