تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

صخره‌های مهیج جهان

در گوشه و کنار زمین صخره‌های عظیم و شگفت‌انگیزی وجود دارند که تبدیل به جاذبه‌های توریستی شده‌اند. تصور کنید بالای یک صخره‌ عظیم و مرتفع ایستاده‌اید؛ صخره‌‌ای با نمای اقیانوس که شما را مبهوت خود خواهد کرد. آیا می‌دانید نام این صخره‌ها چیست و در کدام کشورها قرار دارند؟ با ما باشید تا به روی این صخره‌ها برویم و دنیا را ببینیم.

تورهای خارجی

1. روکامادور، فرانسه

روکامادور نام روستای کوچکی است که روی قسمت سنگی بالای گلوگاه رودخانه آلزو، در جنوب غربی فرانسه ساخته شده است. نمای پله پله خانه‌های روستا روی صخره‌ای بزرگ قرار دارد. در این روستا خانه‌ها بر روی صخره‌ها به‌ صورت عمودی بالا رفته‌اند.

در روکامادور خانه‌ها بر روی صخره‌ها به‌ صورت عمودی بالا رفته‌اند.

2. صخره‌های موهر، ایرلند

 این صخره‌ها بر سواحل اقیانوس اطلس در ایرلند قرار دارند و یکی از زیباترین و شگفت‌انگیزترین، جاذبه‌های گردشگری دنیاست. صخره‌های موهر به معنی «صخره‌های ویرانه» شده است که نام خود را از نام یک دژ قدیمی که در قسمت جنوبی این صخره‌ها قرار داشت گرفته. ارتفاع بلندترین نقطه صخره‌های موهر 214 متر و عرض صخره‌ها به بیش از 8 کیلومتر می‌رسد.

 صخره‌های موهر بر سواحل اقیانوس اطلس در ایرلند قرار دارند.

3. صخره‌های سفید داور، انگلیس

صخره‌های سفید رنگ داور از شرق تا غرب دهکده‌ داور در انگلیس و رو به کشور فرانسه قرار گرفته‌اند. جنس این صخر‌ه‌ها از سنگ گچ است بنابراین ظاهری سفید رنگ دارند. ارتفاع این صخره‌ها نیز تا حدود ۱۱۰ متر نیز می‌رسد و بسیار باابهت به نظر می‌رسند. این رنگ سفید و ارتفاع باعث‌ شده که به یکی از جاذبه‌های دنیا تبدیل شوند.

صخره‌های سفید رنگ داور از شرق تا غرب دهکده‌ داور در انگلیس و رو به کشور فرانسه قرار گرفته‌اند.

4. صخره‌های اترتات، فرانسه

این صخره‌ها بخشی از ساحل الاباستر در فرانسه هستند. صخره‌های دریایی دیدنی و جذاب اترتات در کنار تفرجگاه‌های ساحلی به خاطر شکل قوس مانند و طبیعی‌شان معروفند.

صخره‌های اترات بخشی از ساحل الاباستر در فرانسه هستند.

5. کاستیفیت د لا روکا، اسپانیا

اینجا روستای زیبایی در منطقه‌ کاتالونیا در اسپانیا است. این روستا بین دو رودخانه، روی سنگ‌های آتشفشانی بنا شده. تمام خانه‌های این روستای بسیار کوچک از سنگ‌های آتشفشانی به طور طبیعی ساخته شده‌اند.

تمام خانه‌های این روستای بسیار کوچک از سنگ‌های آتشفشانی به طور طبیعی ساخته شده‌اند.

6. مسا ورده، کلرادو - آمریکا

اینجا محل زندگی مردم آناسازی بوده است. در قرن دوازده این مردم شروع به ساختن خانه در غار و زیر برآمدگی سنگ‌ها در امتداد دره کردند. این ساختار را می‌توان یکی از مهم‌ترین منابع باستان شناسی فرهنگ بومیان آمریکا دانست. می‌گویند در قرن دوازدهم مردم آناسازی شروع به ساخت خانه‌ها در غارهای کم عمق و در زیر سنگ‌های دیواره‌های دره‌های عمیق کرده‌اند.

اینجا محل زندگی مردم آناسازی بوده است.

7. روندا، مالاگا - اسپانیا

شهر رواندا مبدا رسم گاوبازی در اسپانیا است. زندگی کردن در این خانه‌ها هر روز با آدرنالین‌تان بازی می‌کند.

زندگی کردن در این خانه‌ها هر روز با آدرنالین‌تان بازی می‌کند.

8. صخره‌ پریکستولن، نروژ

چشم اندازی که از صخره پریکستولن به منظره دور و اطراف دارید واقعا شگفت انگیز است. می‌گویند قدمت این صخره به عصر یخبندان، یعنی حدود 1000 سال پیش می‌رسد. ارتفاع پریکستولن نیز به ۶۰۴ متر می‌رسد و سطح بالایی آن یک محیط کالا صاف است.

چشم اندازی که از صخره پریکستولن به منظره دور و اطراف دارید واقعا شگفت انگیز است.

9. الحجره، یمن

دهکده‌ صخره‌ای تاریخی در کوه‌های هراز یمن قرار دارد که به الحجره یا ال حجارا شهرت دارد. ساختمان‌های این روستا با سنگ‌های معدنی از کوهستان‌های اطراف ساخته شده‌اند. قدمت این روستا را نیز از قرن دوازدهم میلادی می‌دانند.

دهکده‌ صخره‌ای تاریخی در کوه‌های هراز یمن قرار دارد که به الحجره یا ال حجارا شهرت دارد.

نقشه مهیج‌ترین صخره‌های جهان:

 1398/02/27 | کد مطلب: 2879
مهناز قاضی

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.