تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
جشنــواره نــوروز 1403
امروز 500,000 تومان تخفیف!
بــرو به صفحـــه جشنــواره

خرید لباس مجلسی زنانه در استانبول

اگر به استانبول سفر می‌کنید و، از طرفی در آینده‌ای نزدیک مراسم عروسی دارید، خرید لباس مجلسی و لباس عروس از استانبول را از دست ندهید. از آنجایی که یکی از لذت‌های سفر، به خصوص برای خانم‌ها خرید است، خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر آنچه را که به دنبالش هستید بخرید. برای شروع، این کلمه را به خاطر بسپارید: «آبیه». این کلمه به معنی لباس شب و مجلسی است. 

 

تور دور ترکیه

خرید لباس مجلسی زنانه

خرید از خیابان فاتح استانبول

یکی از بهترین مراکز برای خرید لباس مجلسی مغازه‌های خیابان فاتح در استانبول است. این خیابان به فروش لباس‌های لوکس و بسیار شیک معروف است. اگر به شما بگوییم لباس‌ها در حد لباس‌های مد در پاریس هستند، اشتباه نکرده‌ایم. مغازه‌ای بسیار معروف در این خیابان وجود دارد که متعلق است به یکی از طراحان برجسته لباس در ترکیه. نام این مزون "چنگیز آکتُرک" است. لباس‌های فوق‌العاده شیک و متنوعی می‌توانید از مغازه چنگیز آکتُرک بخرید. مغازه دیگر "پِچه" است.

قیمت لباس‌ها در خیابان فاتح از 1000 لیر شروع می‌شود. از لباس‌های بسیار ساده و شیک گرفته تا لباس‌های شب و مجلسی فوق‌العاده زینتی که کار دست هستند، همه و همه را می‌توانید در خیابان فاتح بیابید. یک نکته را در خرید لباس مجلسی و عروس در ترکیه به خاطر داشته باشید: کیفیت لباس و کار دست بودن آن، تاثیر زیادی روی قیمتش دارد. 

در خیابان فاتح مغازه‌ای با نام "اَثَر" وجود دارد که با رفتن به طبقه دوم آن می‌توانید لباس‌های روز و نسبتا کوتاه را پیدا کنید. قیمت این لباس‌ها بین 400 تا 600 لیر است. در طبقه پایین، لباس‌های بلند، باز یا بسته و ساده را می‌توانید پیدا که البته قیمت‌شان از 1000 لیر شروع می‌شود. 

همین که به خیابان فاتح برسید، مغازه‌ها و مزون‌های کنار هم را به راحتی پیدا خواهید کرد. برای پیدا کردن خیابان فاتح از گوگل مپس استفاده کنید. ترموا، اتوبوس و مترو همگی وسایلی هستند که شما را به خیابان فاتح می‌رسانند. برای اطلاع از رفت و آمد ارزان در استانبول و مسیرهای مختلف در استانبول حتما مطلب راهنمای حمل و نقل عمومی در استانبول را بخوانید. 

خرید لباس مجلسی از باکرکوی

 همین که به اطراف میدان برسید، مغازه‌های متنوع فروش لباس مجلسی را خواهید دید. در باکرکوی برای هر بودجه‌ای لباس مجلسی و شیک فراوان است. از قیمت‌های بالا گرفته تا لباس‌هایی که قیمت‌شان مناسب‌تر است. سه مغازه متفاوت و جذاب در باکرکوی نام‌شان "اِجرین آبیه"، "لباسفروشی زنانه رعنا" و "هِلین" است. برای پیدا کردن این مغازه‌ها کافیست از پله‌های بازاری که زیر خیابان قرار گرفته پایین بروید. هر سه این مغازه‌ها در این بازار هستند. حدود قیمت‌ها در باکرکوی از 40 لیر تا 500 لیر به بالاست. در نهایت، در باکرکوی اگر می‌خواهید لباسی شیک و البته لوکس و قیمتی مناسب پیدا کنید، سری به مزون "آشکین گوکسو" بزنید. تا با پرداخت حدود 1500 لیر می‌توانید لباس‌های بسیار شیکی بخرید. معمولا مشتریان این مغازه کسانی هستند که برای مجلس نامزدی‌شان لباس می‌خرند.  

باکیرکوی، پر از مراکز خرید لباس مجلسی است.

معروف ترین مغازه پاساژ باکر کوی به نام اجرین.

اگر مد روز بودن لباس مجلسی برای‌تان چندان اهمیت ندارد و بیشتر به زیبایی لباس اهمیت می‌دهید و نه تاریخ دوخت آن، سری به مغازه ریجی بزنید. در این مغازه می‌توانید لباس‌هایی را که از سال گذشته باقی مانده با قیمت فوق‌العاده خوبی (حدود 150 تا 250 لیر) بخرید. 

از شیرین‌اولر خرید کنید

شیرین اِولَر، زیاد معروف نیست اما لباس‎های مجلسی شیک و متفاوتی دارد.

این منطقه خرید لباس مجلسی به اندازه باکرکوی، خیابان فاتح یا حتی نیشان‌تاشی- که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم- معروف نیست. اما برای خودش مغازه‌هایی دارد که می‌توانید لباس‌های متفاوتی نسبت به جاهای دیگر در آن پیدا کنید. سر زدن به شیرین‌اولر خالی از لطف نیست. در محله شیرین‌اولر و در خیابان «محمودبی»، و همینطور در کوچه‌های اطراف، مغازه‌های خوبی وجود دارند. حدود قیمت‌ها برای خرید لباس مجلسی بین 400 تا 600 یا 700 لیر است. مغازه‌های حمیدبی و آیواز صبری از جمله مغازه‌هایی است که سر زدن به آنها را به شما توصیه می‌کنیم. 

نیشان‌تاشی جذاب و دوست داشتنی برای خرید

نیشان تاشی علاوه بر داشتن مغازه‌های بسیار شیک لباس مجلسی، مسیر خوبی هم دارد. کافیست از میدان تکسیم به سمت خیابان عثمان‌بی حرکت کنید. در مسیر از هر کس بپرسید شما را راهنمایی خواهد کرد. نیشان‌تاشی یکی از محله‌های نسبتا گران‌قیمت استانبول است. حدود قیمت‌ها هم بسته به نوع لباسی که انتخاب می‌کنید (باز یا بسته، بلند یا کوتاه و کار دست یا تولید عمده) متفاوت است. حتما در رنج قیمت زیر 1000 لیر می‌توانید لباس شیک پیدا کنید، اما اکثر قیمت‌ها بالای 1000 لیر است. خوب بگردید، از تماشای مغازه‌ها در نیشان‌تاشی لذت ببرید و در نهایت دست پر به هتل‌ برگردید. 

نیشان تاشی علاوه بر داشتن مغازه‌های بسیار شیک لباس مجلسی، مسیر خوبی هم دارد.

کادیکوی محله‌ای برای خرید در بخش آسیایی استانبول

 در کادیکوی، "پاساژ اُپرا" به مغازه‌هایی با لباس‌های شیک مجلسی معروف است. حدود قیمت لباس‌ها بین 400 تا 800 لیر است. در مغازه «رُج کوستوم» می‌توانید لباس‌های متنوعی با حدود قیمت 400 تا 600 لیر پیدا کنید. قبل از رسیدن به پاساژ اپرا هم در کادیکوی مغازه‌های دیگری خواهید یافت. 

شما به راحتی و با هزینه کم می‌توانید به کادیکوی بروید و از خرید لذت ببرید. کافیست مطلب رفت و آمد ارزان در استانبول چطور است؟ را بخوانید؛ همه چیز درباره مسیرهای مترو، ترموا و غیره را برای‌تان توضیح داده‌ایم. 

خرید لباس عروس در استانبول

شاید مراسم عروسی‌تان نزدیک است و قصد خرید لباس عروسی دارید، یا شاید تاجر لباس عروس هستید؛ در هر صورت، استانبول یکی از گزینه‌های شما برای خرید می‌تواند باشد. برای خرید لباس عروسی در استانبول به منطقه فاتح این شهر بروید. خیابان فوزی پاشا (fevzi pasa) در این منطقه پر از مغازه‌های لباس عروسی است که دست‌تان را برای خرید باز می‌گذارد. کیفیت لباس‌ها و به همین نسبت قیمت آن‌ها بالاست. با مترو به سمت ایستگاه فاتح بروید؛ سپس 500 متر به سمت راست پیاده‌روی کنید تا به مقصد برسید.

در تورهای متنوع ترکیه مانند تور کاپادوکیا دالاهو، تور قونیه و دیگر تورهای جذاب این کشور، دالاهو همراه شماست.

 

 

تور قونیه1397/06/20 | کد مطلب: 4206
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.