تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تفریحات شبانه استانبول را از دست ندهید

استانبول شب ها زنده است و هوشیار! شب های استانبول مانند روز آن بسیار تماشایی است. حتی برخی معتقدند اگر گشت های شبانه در خیابان‌های زنده و چراغانی شده در استانبول را از دست بدهید، سفرتان به ترکیه کامل نشده است. بی اُغلو، کادی‌کوی، بشیکتاش و اورتا کوی چهار محله اصلی در استانبول هستند که تفریحات شبانه استانبول در آنها جریان دارد و در شب‌ تماشایی‌اند. وقتی غروب آفتاب در استانبول فرا می‌رسد، چه جاهایی را باید ببینیم؟ دیدنی‌های استانبول در شب کدامند؟ اطلاعات بیشتر درباره تفریحات شبانه استانبول و گشت های خیابانی در استانبول اینجاست. این مطلب را از دست ندهید. 

تور ترکیه

 

تفریحات شبانه استانبول

تفریحات شبانه استانبول شامل قدم زدن در خیابان‌های شلوغ و چراغانی شده است تا رفتن به رستوران‌های شیک. در شب‌های استانبول در کنار تنگه بسفر می‌توانید سری به رستوران‌های شیک آن بزنید. در تفریح شبانه‌تان در استانبول به خیابان نوی‌زاده رفته و از رستوران‌های شیک آن نوشیدنی و ماهی کبابی بگیرید. در جاده استقلال قدم بزنید و سوغاتی بخرید و در نهایت تماشای شب‌های استانبول را در تفریح شبانه استانبول از بالای برج گالاتا یا پارک جهانگیر از دست ندهید. 

تفریحات شبانه استانبول: یک شب فوق‌العاده در خیابان نِوی زاده 

خیابان نوی زاده، یکی از خیابان‌های تماشایی استانبول است. حتما در سفرتان به استانبول سری به این خیابان بزنید. محله بی اُغلو در استانبول همان جایی است که خیابان نوی‌زاده در آن قرار دارد. خیابان استقلال که اکثر ترک ها و برخی گردشگران با نام جاده استقلال آن را می‌شناسند، دقیقا به موازات نوی‌زاده است. این خیابان در بخش مدرن استانبول قرار دارد و حوالی آن همان جایی است که دفتر اکثر احزاب سیاسی ترکیه قرار گرفته است. دست همراه و همسفرتان را بگیرید و کوله تان را بردارید، سپس بدون معطلی با تاریک شدن هوا خود را به نوی‌زاده برسانید. پای‌تان که به اول خیابان نوی‌زاده برسد، دربان‌های رستوران‌های مختلف را می‌بینید که با پلاکارد و همراه با داد زدن سعی می‌کنند شما را قانع کنند که وارد رستوران آنها شوید. برای انتخاب رستوران عجله نکنید. حتما یکبار کل خیابان نوی‌زاده را بروید و در پایان هر کدام که میز بهتری را پیشنهاد دادند، انتخاب کنید. 

در رستوران وقتی موزیسین‌ها کنار میزتان می‌آیند، فراموش نکنید اگر برای‌تان آهنگی بزنند و شما به آنها انعام ندهید، این موضوع را توهین تلقی می‌کنند. بنابراین اگر قصد ندارید انعام مناسبی به آنها بدهید بهتر است از همان ابتدا از آنها بخواهید که کنار میز شما ننوازند. تفریحات شبانه در خیابان نوی زاده را در لیست دیدنی‌های سفر استانبول‌تان قرار دهید.

قدم زدن در خیابان استقلال یکی از تفریحات شبانه استانبول

به میدان تکسیم که برسید، اولین خیابان پر رفت و آمد ک حتما توجه‌تان را جلب خواهد کرد، خیابان استقلال است. میدان تکسیم حالا وسیع‌تر شده هر چند که نماد تکسیم که همان چهار پیکر معروف در وسط میدان است، هنوز پا برجاست. سرتان را بچرخانید تا خیابانی نسبتا پهن را ببینید که در دو طرفش مغازه‌های رنگارنگ قرار گرفته است. خیابان استقلال چه در روز و چه در شب بهترین مکان برای گردش است. ترمواهای قرمز رنگ از وسط خیابان عبور می‌کنند. هنگام شب مغازه‌ها چراغانی‌اند و مسیر خیابان را کاملا روشن می‌کنند. مهتاب بالای سرتان و دست یار در دست‌تان پیاده‌روی در خیابان استقلال را آغاز کنید.

قدم زدن‌های شبانه در خیابان استقلال از خاطرتان نخواهد رفت.

گاهی در مقابل ویترین‌ها توقف کنید و وقتی برای خرید سوغات و یادگاری بگذارید. کافه‌ها و کافی‌شاپ‌های جاده استقلال در شب های استانبول پذیرای شما خواهند بود. نوشیدنی مورد علاقه‌تان را سفارش دهید و با ترموا به ابتدای خیابان و میدان تکسیم برگردید. سر زدن به رستوران‌های معروف این خیابان را از دست ندهید. مانتی غذای معروف ترکهاست، در همین خیابان می‌توانید رستوران معروف فروش "مانتی" را بیابید. رستوران "حالا" Hala در خیابان استقلال به خاطر مانتی‌هایش بسیار معروف است و البته رستورانی است قدیمی که غذاهای خانگی سرو می‌کند. مغازه‌های جاده استقلال از رستوران‌ها گرفته تا مغازه لباس فروشی و... اکثرا تا ساعت 12:00 شب باز هستند. 

رستوران

خوش شانس باشید گاهی برخی بندهای موزیک خیابانی در خیابان استقلال و البته بیشتر در میدان تکسیم می‌خوانند و می‌نوازند. امیدوارم تماشای آنها تصیب‌تان شود و شب رویایی برای‌تان رقم بخورد. 

 گشت در ساحل و تماشای بغاز 

 لطف سفر به استانبول این است که هر زمان اراده کنید چه در شب و چه در روز، می توانید به تماشای منظره دریا بروید. پل بغاز یکی از همین چشم‌اندازهای زیبا در استانبول است. وقتی پل بغاز در شب نورپردازی می‌شود، زیباییش صدچندان شده و قطعا در زیر نور مهتاب تماشای این منظره زیبا سفرتان را کامل می‌کند. همینطور که نسیم به صورت‌تان برخورد می‌کند، می‌توانید یکی از بهترین رستوران‌های استانبول کنار تنگه بسفر را برای شام انتخاب کنید و البته پیشنهاد ما برای شام ساحلی، ماهی است. 

پل بوغاز یکی از چشم‌اندازهای زیبا در استانبول است.

 پارک جهانگیر و چشم‌انداز شهر استانبول در شب

پارک جهانگیردر محله بی‌اُغلو واقع شده. پارک جهانگیر یکی از پارک‌های تماشایی استانبول است به خاطر چشم انداز زیبایی که دارد. این منظره شب‌ها بیشتر دیدنی است. در تفریحت شبانه‌تان به استانبول رفتن به پارک جهانگیر و تماشای چشم انداز شهر استانبول را اضافه کنید. در کافی‌شاپ این پارک می‌توانید چای یا قهوه سفارش دهید؛ البته اگر هوا کمی سرد باشد، لذت نوشیدن این چای و قهوه در پارک جهانگیر صد برابر می‌شود مثلا پاییز ترکیه در این پارک رویایی است. 

چشم‌انداز زیبایی از استانبول در پارک جهانگیر.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با کلیک روی یکی از آیکون‌های زیر مستقیما با همکاران ما در ترکیه تماس بگیرد.1398/07/13 | کد مطلب: 917
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.