تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بهترین مکان‌ها برای موج سواری در ترکیه کدامند؟

در سراسر دنیا، ترکیه را به عنوان مقصدی فوق‌العاده برای گشت و گذار و خرید می‌شناسند. اما لازم است بدانید، ترکیه برای علاقه‌‌مندان به ماجراجویی و هیجان نیز مقصدی فوق‌العاده است. غواصی، موج‌سواری، رفتینگ و تفریحات آبی از جمله هیجاناتی است که در ترکیه می‌توانید تجربه کنید. در این مطلب، از هیجان موج‌ سواری در آب‌های ترکیه خواهیم گفت. اگر از موج‌ سواری لذت می‌برید، قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید تا با بهترین مقاصد این کشور برای موج‌ سواری آشنا شوید.

چرا در ترکیه موج سواری کنیم؟

از آن‌جا که ترکیه از سه طرف به دریا راه دارد، تفریحات آبی بی‌شماری از جمله موج سواری را می‌توانید در این کشور تجربه کنید. دریاهای سیاه و مرمره، اژه و مدیترانه از طریق تنگه بسفر و داردانل به دریای آزاد راه می‌یابند و موقعیت ویژه‌ای به کشور ترکیه می‌بخشند. با این توضیحات، باید حدس زده باشید که چرا ترکیه به چنان مقصد محبوبی برای موج سواری تبدیل شده است.

از آن‌جا که ترکیه از سه طرف به دریا راه دارد، تفریحات آبی بی‌شماری از جمله موج سواری را می‌توانید در این کشور تجربه کنید.

مدارس موج سواری در ترکیه

اگر تا به حال تجربه موج سواری نداشته‌اید، مدارس موج سواری ترکیه برای شما هستند. مدارس موج سواری ترکیه، اصول اولیه موج سواری را به شما آموزش می‌دهند و در صورت نیاز، لوازم موردنیاز موج سواری را در اختیارتان می‌گذارند. از آن‌جا که موج سواری در ترکیه پرطرفدار شده، مدارس بی‌شماری در سواحل دریای اژه و مدیترانه برای آموزش این ورزش هیجانی، برپا شده‌اند. معروف‌ترین این مدارس در شهرهای بدروم، استانبول، گوکچه‌آدا و آلاچاتی برقرارند.

موج سواری در دریای سیاه (black sea) ترکیه

دریای سیاه در نزدیکی استانبول واقع شده و به همین جهت بسیار پرطرفدار است. علاوه بر نزدیکی به استانبول، آب‌ها و امواج آن برای موج سواری و به طور کلی تفریحات ساحلی بسیار مناسب است. اگر به دنبال بهترین مکان برای موج سواری در نزدیکی استانبول می‌گردید، به سمت روستای روملی فنری (Rumeli feneri) بروید. در فصول گرم سال موج سواران بی‌شماری را خواهید دید که در آب‌های دریای سیاه در این روستا مشغول موج سواری هستند. تماشای هیجان موج سواری در این مکان از خاطرتان نخواهد رفت. ساحل سوما، در کیلیوس، در نزدیکی استانبول، نیز مکانی مناسب برای موج سواری است. اگر در استانبول بودید موج سواری در آب‌های دریای سیاه را از دست ندهید. در مطلب «ساحل کیلیوس کجاست؟» با این ساحل تماشایی و نحوه دسترسی به آن آشنا شوید.

  • پیشنهاد ما این است که قبل از موج سواری، ابتدا به مدارس موج سواری استانبول بروید و در آنجا با اصول اولیه موج سواری و بهترین مقاصد موج سواری آشنا شوید.

موج سواری در شهر کرپه (kerpe) ترکیه

شهر توریستی kerpe به آب‌های دریای سیاه منتهی می‌شود. سواحل این شهر صخره‌ای است و آب‌های فیروزه‌ای خیره‌کننده‌ای پیش رو دارد. هر زمان که به این شهر بروید، از تماشای مناظر زیبای آن و موج سواری در آب‌ها آن لدت خواهید برد. از آن‌جا که موج سواری در این شهر بسیار گسترش یافته انواع کلاس‌ها، کمپ و تجهیزات و امکانات موج سواری در این شهر وجود دارد. شهر kerpe یکی از مقاصد پرطرفدار موج سواری در ترکیه است.

موج سواری در آلانیا (alanya) ترکیه

آلانیا در جنوب ترکیه، یکی از بهترین مقاصد موج سواری در ترکیه است. برای موج سواری در آلانیا، بهتر است به سمت ساحل‌های داملاتاس و کیکوبات بروید. در موج سواری، چه مبتدی باشید چه حرفه‌ای، آلانیا مقصدی مناسب است. البته برای موج سواری در آلانیا، بهنر است ماه‌های دی تا فروردین را برای موج سواری انتخاب کنید. دمای هوا و هم‌چنین دمای آب در این ماه‌ها بسیار مناسب است. هم چنین در این ماه ها آلانیا خلوت است و می توانید از موج سواری در آب‌های آن نهایت لذت را ببرید. طول امواج در آلانیا، بین 60 تا 3/5 متر است که می‌تواند برای مبتدی‌ها و حرفه‌ای های رشته موج سواری خاطرات بی‌تکراری را بیافریند.

اگر تا به حال تجربه موج سواری نداشته‌اید، مدارس موج سواری ترکیه برای شما هستند.

موج سواری در شهر آلاچاتی (Alacati) ترکیه

آلاچاتی مقصدی متفاوت برای موج سواری در ترکیه است.  علاوه بر موج سواری، اگر به مکان‌های سنتی و باستانی علاقه دارید، از پیاده‌روی در کوچه‌پس‌کوچه‌ها و نوشیدن قهوه در قهوه‌خانه‌های سنتی آلاچاتی لذت خواهید برد. با انتخاب آلاچاتی در ترکیه، مطمئن باشید که از تفریحات متنوع آن لذت خواهید برد؛ علاوه بر مناظر تماشایی که سواحل این شهر دارد، در آب‌های فیروزه‌ای آن با موج سواری می‌توانید حسابی هیجان‌زده شوید. موج سواری، کایت سواری، تفریحات آبی و تورهای بی شماری در این شهر تاریخی برگزار می‌شود. بعید است بخواهید موج سواری و گشت و گذار در این شهر را از دست بدهید. جالب است بدانید به دلیل وزش باد در آلاچاتی مسابقه موج سواری بی‌‎شماری در این شهر برگزار می‌شود. در سفر به ترکیه هیجان موج سواری در آب‌های تماشایی ترکیه را از دست ندهید. 

موج سواری در جزیره گوکچه آدا ترکیه

فصل بهار و تابستان که از راه برسد، گوکچه آدا بهترین مقصد برای موج سواری می‌شود. با اینکه این مقصد ناشناخته است اما امواج بلند آن که گاهی به 1/5 متر ارتفاع می‌رسد، مکان مناسبی برای موج سواری است. در سفر به ترکیه از موج سواری در فضای بکر این مقصد لذت خواهید برد.

هیجان و ماجراجویی در ترکیه

موج سواری در آب‌های ترکیه تنها یکی از تفریحات شما در این کشور می‌تواند باشد. اگر هیجان و ماجراجویی بخشی از هدف شما از سفر به ترکیه است مطالب زیر را یخوانید:

بهترین مقاصد موج سواری ترکیه در نقشه

 1397/12/27 | کد مطلب: 4475
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.