تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تقویم جشنواره های ترکیه و استانبول 

فستیوال‌های ترکیه و جشنواره‌های ترکیه کم نیستند. آگاهی داشتن از مناسبت‌ها و روزهای خاص تقویم‌ هر کشوری باعث می‌شود که قبل از سفر با اندکی برنامه ریزی بتوانید تجربه‌های منحصر به فردی در سفر داشته باشید. آیا از جشنواره‌های ترکیه و استانبول در ماه‌های مختلف سال خبر دارید؟ در ادامه مطلب می‌توانید از تقویم و زمانبندی جشنواره‌های ترکیه و استانبول مطلع شوید و ببینید در روزهای خاص چه جشن‌ها و مراسمی در کشور ترکیه یا در شهر استانبول برگزار می‌شود.

تور ترکیه

فستیوال چیل آوت استانبول یکی از شادترین فستیوال‌های ترکیه است.

لیستی از پرطرفدار‌ترین جشنواره‌های ترکی

عنوان جشنواره‌های استانبول تاریخ برگزاری توضیحات

جشنواره فیلم مستقل استانبول

15 فوریه تا 25 فوریه

26 بهمن تا 6 اسفند
این جشنواره از سال 2001 هر ساله به مدت 10 روز در استانبول برگزار می‌شود. در این روزها فیلم‌ها در برخی از سینمای شهر به نمایش در می‌آیند.
جشنواره فیلم استانبول

 5 آوریل تا 16 آوریل

16 فروردین تا 27 فروردین

جشنواره فیلم، یکی از قدیمی‌ترین جشنوارهای استانبول است که از سال 1981 در این شهر در حال برگزاری است. این جشنواره هرساله میزبان علاقمندان به فیلم است و در دو بخش داخلی و بین المللی اجرا می‌شود. علاوه برفیلم در حاشیه این جشنواره فعالیت ها و کارگاه های آموزشی در سراسر شهر نیز ارائه می‌شود.
جشنواره تنیس (TEB BNP Paribas Istanbul Cup)

22 آوریل تا 28 آوریل

۲ اردیبهشت تا ۸ اردیبهشت

هرساله 22 آوریل بزرگترین مسابقات بین المللی تنیس در ترکیه آغاز می‌شود. این جشنواره هرسال بیشتر از قبل علاقمندان را به خود جذب می‌کند.
عید پاک ارتدوکس ترکیه

 

28 آوریل

8 اردیبهشت

از آنجایی که مسیحیان استانبول عمدتا ارتدوکس هستند، عید پاک بدون شک مهمترین تعطیلات مذهبی آنهاست. این روز در سراسر ترکیه جشن گرفته می‌شود.
جشنواره کاپادوکس 14  ژوئن تا 19 ژوئن
24 خرداد تا 29 خرداد
جشنواره موسیقی، فرهنگ و غذای کاپادوکس برای اولین بار در سال 2015 در مناظر جادویی شهر کاپادوکیا برگزار شد. این جشنواره تا به حال 4 بار در کاپادوکیا برقرار و به یکی از پرطرفدارترین جشنواره‌های ترکیه تبدیل شده. این جشنواره شامل برنامه‌های مهیج موسیقی، هنرهای تلفیقی، غذا و...  در فضای باز است. هنرمندان از سراسر جهان خودشان را به جشنواره رسانده و آثارشان را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. شما هم می‌توانید با تور کاپادوکیا دالاهو برای حضور در این جشنواره آماده شوید.
جشنواره موسیقی استانبول

11 ژوئن تا 30 ژوئن

۲۱ خرداد تا ۹ تیر
 این جشنواره قدیمی‌ترین و یکی از معتبرترین جشنواره‌های ترکیه است. در این جشنواره شما، فرصت حضور در کنسرت هنرمندان کلاسیک داخلی و بین‌المللی را خواهید داشت.
جشنواره چیل آوت  

15 و 16 جولای

25 و 25 تیر
 جشنواره چیل آوت یکی از شادترین جشنواره‌های ترکیه است که از سال 2006 در شهرهای بدروم، چشمه و استانبول برگزار می‌شود. در این جشنواره موسیقی‌ به سبک‌های مختلف در فضای باز اجرا می‌شود. خیابان‌ها پر از رستوران‌های سیار است. فضای این جشنواره بسیار شاد و دوستانه است.
فستیول بین المللی جاز استانبول

29 ژوئن تا 18 جولای

8 تیر تا 27 تیر
جشنواره جاز استانبول هرساله هزاران نفر از دوستداران موسیقی را دور هم جمع میکند. برای این جشنواره هنرمندان از سراسر دنیا در سبک‌های مختلف به اجرای موسیقی می‌پردازند.
جشنواره دوسالانه استانبول

14 سپتامبر تا 10 نوامبر

23 شهریور تا 19 آبان
بنیاد فرهنگ و هنر استانبول (IKSV) از سال 1987 هر دو سال یکبار در استانبول فسیتوالی از هنر مدرن برگزار می‌کند. این فسیتوال درحال حاضر یکی از بزرگترین رویدادهای هنری است. این جشنواره در واقع رویدادی است برای نمایش آثار هنر  هنرمندان معاصر. این رویداد دوسالانه علاوه بر استانبول در ونیز، سائو پائولو و سیدنی هم برگزار می‌شود. اگر قصد سفر به استانبول داشتید این زمان را از دست ندهید
 ماراتن استانبول 3 نوامبر
12 آّبان
 ماراتن استانبول تنها ماراتن جهان است که در دو قاره اجرا می‌شود. این ماراتن از سواحل آسیا آغاز می‌شود و در ساحل اروپایی بوسفر تمام می‌شود.
فسیتوال مولانا  7 تا 17 دسامبر
16 آذر تا 26 آذر
 این جشنواره یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های ترکیه است که هر سال در قونیه برگزار می‌شود. در این جشنواره هزاران نفر از سراسر دنیا جمع می‌شوند تا در سالروز مرگ مولانا که آن را به صوت نمادین شب عروسی او که در واقع پیوستن او به خدواند و معبود ابدی او است می‌دانند را جشن بگیرند. در این مراسم موسیقی عرفانی پخش و رقص سماع درویش‌های چرخان انجام می‌شود. با ثبت نام در تور قونیه دالاهو خودتان را برای حضور در این جشنواره جذاب، آماده کنید.
جشنواره شنای عرض تنگه بسفر 19 جولای تا 21 جولای
28 تیر تا 30 تیر
این جشنواره معروف‌ترین مسابقه شنای ترکیه است که از سال 1989 در حال برگزاری است. طی این مسابقه شناگران از سراسر جهان در تنگه بسفر از قسمت آسیایی استانبول به قسمت اروپایی آن شنا  و باهم رقابت می‌کنند.
جشنواره روز جمهوری (Turkish Republic Day)

29 اکتبر

7 آبان

29 اکتبر سال 1923، حکومت ترکیه به عنوان جمهوری اعلام شد. از آن پس این روز، روز جمهوری نام گرفت و تعطیل رسمی شد. جشنواره روز جمهوری نیز هر سال در این روز برگزار شده و مردم از سراسر ترکیه در این جشن شرکت کرده و به راهپیمایی و شادی می‌پردازند. آنچه بیش از هر چیز در این جشنواره دیده می‌شود پرچم قرمز ترکیه و پوسترهای آتاتورک است. موسیقی و نمایش از دیگر فعالیت‌هایی است که در این جشنواره دیده می‌شود. 
جشنواره خرید در استانبول

از 8 ژوئن

از 18 خرداد

این جشنواره یکی از پرطرفدارترین جشنواره‌های استانبول است. علاوه بر خرید و فروش در این روز، کنسرت‌های موسیقی، استندآپ‌های کمدی و... برگزار می‌شود. اما دلیل شهرت این جشنواره بیشتر قیمت‌های پایین اجناس است. مغازه‌ها در این روز 24 ساعته باز هستند و قیمت‌های خود را بسیار پایین می‌آورند. 
جشنواره فرهنگ و هنر

جشنواره تئاتر: ماه مه و ژوئن

جشنواره فیلم: هر ساله در ماه آوریل

این جشنواره شامل جشنواره‌های مختلف موسیقی، تئاتر، طراحی، فیلم‌سازی و... است و در میان جوانان بیشتر طرفدار دارد.  
جشنواره آشپزی

22 تا 25 فوریه

3 تا 6 اسفند

در جشنواره آشپزی که اغلب در استانبول برگزار می‌شود، آشپزان بین‌المللی با هم به رقابت می‌پردازند. اگر شکم‌گردی در کشورهای مختلف را می‌پسندید، فرصت شرکت در این جشنواره را از دست ندهید. 
جشنواره راک اند کوک (Rock n’Coke)

۱۶ و ۱۷ جولای 

 ۲۵ و ۲۶ تیر

اگر به موسیقی راک علاقه دارید، این جشنواره برای شماست. در این جشنواره بزرگ‌ترین هنرمندان حوزه موسیقی راک را خواهید دید. 
جشنواره جوان و ورزش

19 مه

29 اردیبهشت

این جشنواره در روز جوانان ترکیه که تعطیل رسمی است برگزار می‌شود. تاریخ این روز بر می‌گردد به زمانی که آتاتورک جنگ سال 1919 را آغاز کرد. حاصل این جنگ استقلال ترکیه شد. در این روز بسیاری از جوانان برای بزرگداشت آتاتورک تا آنکارا رژه می‌روند. این مراسم همراه با اجرای موسیقی، فعالیت‌های ورزشی و.. است. 

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با جشنواره‌های ترکیه مطلب «جشنواره‌ها و رویدادهای مهم ترکیه کدامند؟» را مطالعه کنید.1398/05/15 | کد مطلب: 4537
پرستو صاحبی

طراح، کوهنورد، علاقمند به نویسندگی، عاشق طبیعت و حیوانات...


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1399/05/19 12:10
جشنواره فیلم ارطغرل
پاسخ دهید...
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.