تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

غذاهای جزیره بیوک آدا که نباید از دست داد

جزیره بیوک آدا، بزرگترین جزیره از مجموعه جزایر پرنس در استانبول است. در سفر به این جزیره زیبا با رستوران‌های مختلف و متنوعی روبرو خواهید شد. اگر دوست دارید بدانید بهترین غذاهای بیوک آدا کدامند؟ و این‌که بهترین غذاهای بیوک آدا را در کدام رستوران‌ها بهتر است امتحان کنید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

گشت جزیره بیوک آدا

ماهی کباب

ماهی کباب محبوبترین غذای دریایی بین گردشگران جزیره بیوک آداست. این غذای پرطرفدار را می‌توانید در همه رستوران‌های دریایی بیوک آدا پیدا کنید. رستوران‌های milto و  palya  می‌توانند گزینه بهتری برای سفارش ماهی کباب باشند.   

ماهی کباب محبوبترین غذای دریایی بین گردشگران جزیره بیوک آداست.

میگو

اگر در سفر به جزیره بیوک آدا دوست داشتید میگو بخورید، می‌توانید به رستوران‌های دریایی و مدیترانه‌ای جزیره بیوک آدا بروید و میگو را در این رستوران‌ها به صورت سالاد، خوراک و یا همراه با برنج سفارش دهید. رستوران‌های akasya، palya و  Eskibage teras-paradisos cafe انتخاب خوبی برای شما خواهند بود.

مزه خوراک میگو از زیر زبان‌تان نخواهد رفت.

خوراک هشت پا

شاید شما در جزیره بیوک آدا به دنبال غذاهای دریایی خاص‌‎تری باشید. جالب است بدانید در رستوران‌های دریایی بیوک آدا خوراک هشت پا از طرفداران ویژه‌ای برخوردار است. پس اگر خواستید این غذای نه چندان خوش رنگ و روی دریایی را امتحان کنید، رستوران‌ Heyamola  می‌تواند شما را به هدف‌تان برساند.    

کوفته

 کوفته‌ از غذاهای سنتی ترکی است. این کوفته‌های دوست داشتنی یکی از محبوب‌ترین غذاهای محلی در رستوران‌های جزیره بیوک آداست. شما می‌توانید این غذای خوشمزه را بصورت خوراک یا همراه با برنج سفارش دهید.  رستوران کوچک kofte & piaz دوستداران زیادی بین گردشگران بیوک آدا دارد. کوفته‌های محلی ترکی با کوفته‌‌ای که ما در ایران به نام کوفته تبریزی و یا کوفته سبزی  می‌شناسیم، تفاوت دارد.

کوفته را می‌توانید به صورت خوراک یا همراه با برنج سفارش دهید. کوفته را می‌توانید به صورت خوراک یا همراه با برنج سفارش دهید.

پیده

پیده جز غذاهای سنتی ترکیه است. این غذا در ظاهر به پیتزایی شبیه است که به شکل قایق درآمده است! شما می‌توانید در رستوران‌های ترکی بیوک آدا مثل رستوران  Taş Fırın، این غذا را سفارش دهید و از خوردن آن در کنار مناظر زیبای این جزیره رویایی لذت زیادی ببرید.

پیده در ظاهر به پیتزایی شبیه است که به شکل قایق درآمده است!

لاهمجون

دیگر غذای محبوبی که در رستوران‌های ترکی بیوک آدا بسیار پر طرفدار است لاهمجون است. این غذا از خمیرهای نازکی که روی آن سبزیجات مختلف و گوشت چرخ شده است، تهیه می شود. باید بدانید، قبل از خوردن، باید لاهمجون‌ها  را به صورت لقمه درآورده سپس، میل کنید.

لاهمجون یکی از غذاهای پرطرفدار ترکی است. لاهمجون یکی از غذاهای پرطرفدار ترکی است.

ایمام بایلدی

ایمام بایلدی غذای محلی محبوب ترک‌ها است این غذا شبیه همان دلمه بادمجان ما ایرانی‌هاست. شما می‌توانید در رستوران‌های ترکی بیوک آدا ایمام بایلدی را به عنوان پیش غذا و یا غذای اصلی سفارش دهید. 

ایمام بایلدی شبیه همان دلمه بادمجان ما ایرانی‌هاست.

دلمه

دلمه‌های کوچک بیوک آدا را می‌توانید در تمام رستوران‌های بیوک آدا سفارش دهید. این فینگرفود‌های نازک و قلمی، دل گردشگران زیادی را ربوده است. این دلمه‌های خوشمزه را می‌توانید در رستوان‌های Cat kapi،Secret garden  و  Palya امتحان کنید.   

دلمه‌های نازک و قلمی، دل گردشگران زیادی را ربوده است. دلمه‌های نازک و قلمی، دل گردشگران زیادی را ربوده است.

سمبوسه‌های ترکی

 سمبوسه‌های ترکی بیشتر به شکل لوله‌ای و کوچک است و جز فینگرفودها به حساب می‌آید. اندازه این سمبوسه‌ها خیلی کوچکتر از سمبوسه‌های آبادانی ما ایرانی‌هاست. در تمام رستوران‌های ترکی بیوک آدا می‌توانید این غذای محلی را سفارش دهید. رستوران secret garden  گزینه خوبی برای تست این سمبوسه‌ها است.

 سمبوسه‌های ترکی  جزو فینگرفودها به حساب می‌آید.

تور هوایی استانبول1398/04/25 | کد مطلب: 4544
مریم نیساری

کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری علاقمند به پژوهش در حوزه مباحث شهر، میراث فرهنگی و گردشگری


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.