تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

زیارت حضرت مسیح در ژاپن!

کشور ژاپن که در آسیای شرقی قرار گرفته یکی از مهم‌ترین نقاط گردشگری است که سالانه افراد بسیاری را از سرتاسر جهان برای بازدید به خود جذب می‌کند. این کشور مجموعه‌ای از جزیره‌هاست و ترکیبی از سنت و مدرنیته را در کنار هم به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند. چشیدن طعم غذاهای فوق‌العاده، مشاهده معابد و مکان‌های مذهبی و بازدید از پارک‌های ملی و باغ‌های ذن از جمله دیدنی‌های تور ژاپن هستند. در کنار همه این جاذبه‌ها یکی از جاذبه‌های گردشگری ژاپن، مقبره عیسی مسیح در این کشور است. این مقبره در روستای «شینگو» در شمال ژاپن واقع شده , یکی از نقاط بسیار جذاب و دیدنی کشور ژاپن است و علاقه‌مندان خاصی دارد. اگر می‌خواهید درباره مقبره حضرت مسیح در ژاپن، سفر به این کشور و قیمت تور ژاپن بیشتر بدانید با مقاله امروز همراه شوید.

تور ژاپن

همه چیز درباره مقبره حضرت مسیح در ژاپن

یکی از جاذبه‌های گردشگری ژاپن، مقبره حضرت مسیح در این کشور می‌باشد که در روستای دورافتاده شینگو واقع شده است. این روستا به دلیل اینکه توسط کوه‌ها و دریاچه «تووادا» احاطه شده نه‌تنها مکان خاصی برای دیدن مقبره مسیح هست؛ بلکه مکان زیبایی برای لذت‌بردن از جاذبه‌های طبیعی آن می‌باشد.
روستای شینگو در شمال ژاپن و در گوشه‌ای دور قرار گرفته است و مزارع برنج پلکانی و باغ‌های ژاپنی آن بسیار معروف هستند. مقبره حضرت مسیح که در این ناحیه قرار گرفته یک تپه کوچک از زمین بایر است. این مقبره در میان جنگل بامبو ژاپن با نرده‌های سفید کوتاهی مشخص شده و بر روی آن یک صلیب سفید قرار گرفته است.

مقبره حضرت مسیح در ژاپن، مزاری ساده است که با صلیبی سفید مشخص شده است


بسیاری معتقدند که بقایای جسد حضرت مسیح در این مقبره قرار دارد؛ هرچند این ادعاها ثابت نشده‌اند. در مورد مرگ مسیح و محل دفن او همواره تردیدهایی در میان مردم وجود داشته است؛ اما باور وجود بقایای مسیح در این منطقه به دهه 1930 بازمی‌گردد. همه چیز از آنجا شروع شد که در این دهه یک کشیش جوان شینتوئی، اسنادی را کشف کرد که به زبان ژاپنی باستان نوشته شده بودند. بعدها این اسناد را «اسناد تاکونوچی» (Takenouchi) نامیدند و ادعا کردند که حاوی وصیت‌نامه زندگی مسیح در ژاپن است. این اسناد بعدها توسط دولت مصادره و از آن زمان به بعد، دیگر در هیچ جا دیده نشد.
طبق اسناد تاریخی معروف به اسناد تاکونوچی، مسیح به صلیب کشیده نشده و نمرده؛ بلکه فردی که به صلیب کشیده شده برادر عیسی مسیح بوده است. در واقع مسیح پس از این که جای خود را با برادرش عوض می‌کند از سیبری به شمال ژاپن فرار کرده و پس از انتخاب شغل کشاورزی برنج در این منطقه ازدواج کرده است. او در 106 سالگی در این روستا فوت کرده و بسیاری معتقدند افرادی که در این روستا زندگی می‌کرده‌اند از نوادگان حضرت مسیح هستند. این افسانه بر روی سنگی در این منطقه حک شده است تا بازدیدکنندگان آن را ببینند.

تاریخچه حضور مسیح در ژاپن

بر اساس مستندات تاکونوچی هنگامی که عیسی مسیح ۲۱ساله بود، به ژاپن آمد و به مدت 12 سال علم الهیات را در این کشور دنبال کرد. او در 33 سالگی به یهودیه بازگشت و به مأموریت خود برای موعظه مردم مشغول شد. در آن زمان، مردم یهودیه موعظه مسیح را نمی‌پذیرفتند و در نهایت او را دستگیر کرده و سعی کردند مصلوبش کنند. برادر کوچک‌تر مسیح «ایسوکیری» (Isukiri) به شکل اتفاقی جای او را گرفت و به جایش مصلوب شد. مسیح که از مصلوب شدن در امان ماند، سفر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشت و دوباره به ژاپن بازگشت. او درست در روستایی که اکنون به نام هرای (Herai) نامیده می‌شود ساکن شد و در سن 106 سالگی درگذشت. در این زمین مقدس یک گور در سمت راست برای بزرگداشت مسیح و یک قبر در سمت چپ برای بزرگداشت ایسوکیری اختصاص‌داده‌شده است. شرح فوق در وصیت‌نامه‌ای که ادعا می‌شود توسط عیسی مسیح نوشته شده ارائه شده است.

گمانه‌زنی‌ها در مورد دوران گمشده سال‌های اولیه زندگی مسیح

آنچه مسیحیان درباره حضرت مسیح نقل می‌کنند اندکی متفاوت است. آنها باور دارند دو هزار سال پیش مسیح توسط مریم باکره در بیت‌اللحم متولد شد، در شهر ناصره رشد یافت و سپس در تپه جلجتا خارج از دیواره‌های اورشلیم به صلیب کشیده شد. خداوند پس از به خاک سپردن مسیح و 3 روز پس از مصلوب کردنش او را دوباره زنده کرد. برخلاف این باور مسیحیان، مقبره ژاپنی داستان دیگری را می‌گوید. در دهه ۱۹۳۰ کشیش اهل شینتو اسناد تاکنوچی نام‌برده را پیدا کرد. او معتقد بود این اسناد قدمتی هزار ساله دارند و توسط خود مسیح نوشته شده‌اند؛ هرچند این اسناد در طول جنگ جهانی دوم ناپدید شدند. ترجمه انگلیسی و ژاپنی این نسخه‌های خطی مرموز موجود هستند؛ اما محققان به‌صورت کلی این نظریه را رد کرده‌اند و اسناد را جعلی می‌دانند.

دوران گمشده زندگی حضرت مسیح سبب ایجاد این مقبره و داستان‌های پیرامون آن است


با وجود ردشدن این نظریه باید در نظر داشت شباهت‌هایی توسط زبان‌شناسان بین زبان ژاپنی و عبری یافته شده است که کمی تردید ایجاد می‌کند؛ به طور مثال نام این روستا پیش‌ازاین هرای(Herai) بوده است که بسیاری معتقدند از کلمه Hebrai به معنی عبری گرفته شده است. بسیاری از رسوم این روستا نیز ژاپنی نیستند و اثراتی از تأثیر مسیح را نشان می‌دهند. مردم این روستا نوزادان خود را در سبدهای بافته نگهداری می‌کنند و روی پیشانی آنها را صلیب می‌کشند؛ درصورتی‌که نماد صلیب در مذهب شینتو و بودا وجود ندارد و بدون معنا است. اینکه چرا نماد صلیب به این روستا رسیده است چندان مشخص نیست!
درهرصورت در شینگو مقبره مسیح و برادرش برای بازدید زائران همیشه در دسترس است. در مقابل این مقبره‌ها مردم روستا سبدی را قرار داده‌اند که زائران مقبره حضرت مسیح برای سپاسگزاری از برآورده‌شدن حاجاتشان در آن سکه می‌ریزند.
برخلاف این داستان بسیاری عقیده دارند مقبره‌ها در واقع جسد مبلغان مذهبی قرن ۱۶ را در خود دارند. فرزند ارشد خانواده شینگن نیز چندان به روایت وجود جسد مسیح در این منطقه باور ندارد؛ هرچند این مسئله را بااحتیاط بیان می‌کند.

فستیوال شینگو

هر سال در ماه ژوئن فستیوالی در روستای شینگو برگزار می‌شود. در این مراسم بسیاری از مردم منطقه به انجام رقص‌های محلی در اطراف قبرها و آوازخواندن به زبانی غریب که بسیاری معتقدند ریشه‌های عبری باستانی دارد می‌پردازند. زائران یا بازدیدکنندگان تور ژاپن اگر در این ماه به روستای شینگو سر بزنند می‌توانند با بخشی از سنت‌های مردم این منطقه که در ارتباط با مقبره حضرت مسیح در ژاپن است آشنا شوند.

تور خارجی

مراسم مخصوص شینگو پیرامون مقبره حضرت مسیح در ژاپن انجام می‌شود

تور خارجی ژاپن با دالاهو

جاذبه‌های گردشگری ژاپن بسیارند و شما زمانی طولانی برای بازدید از این کشور تاریخی نیاز خواهید داشت. شما در هنگام بازدید از تور خارجی ژاپن می‌توانید ترکیبی از سنت و تکنولوژی مدرن را در کنار یکدیگر در یک کشور با قدمت و کهن مشاهده کنید. ژاپن کشور شکوفه‌های گیلاس یا سرزمین آفتاب، دیدنی‌های بسیاری به شما عرضه می‌کند. تماشا و راه‌رفتن در میان جنگل سبز بامبو، دیدن کوه فیجی از عرشه کشتی، پوشیدن لباس‌های کیمونو و... همگی می‌توانند سفری جذاب و بسیار دیدنی را برای شما رقم بزنند. برای مشاهده جزییات و استعلام قیمت تور ژاپن کلیک کنید.

برای سفر به ژاپن و دیدن جاذبه‌های خاص آن با دالاهو همراه شوید

مقبره حضرت مسیح در ژاپن نیز یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور است که می‌تواند دیدن آن برای بسیاری از افراد جالب‌توجه باشد. اگر قصد دارید در بهترین فصل سفر به ژاپن آنجا باشید و می‌خواهید از قیمت تور ژاپن مطلع شوید آژانس دالاهو می‌تواند اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهد.1402/04/13 | کد مطلب: 4861
برچسب‌ها: جاذبه‌های دیدنی
یاسمن شکرگزار
نویسنده، علاقمند به سفر، گردشگری، کتاب و موسیقی


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.