تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

باکو

شما هم امتیاز بدهید!
 • 20 اردیبهشت 1403
  • 8 روزه
  • هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد.
  • موجود
  جزئیات سفر
مــشاهــده هــمه تــورها

آیا می‌دانستید باکو در کشور آذربایجان حدود 40 سال است که خواهر خوانده شهر تبریز است؟ این شهر زیبا که در ساحل دریای خزر قرار گرفته، افزون‌بر جاذبه‌های طبیعی مانند سواحل و جنگل‌، حافظ آثار تاریخی از دوران مختلف است.


ویزای باکو

 

قبل از سفر به باکو بخوانید

باکو پایتخت کشور آذربایجان، همسایه شمالی ایران است. این شهر در ساحل غربی دریای خزر و در شبه جزیره آب‌شوران قرار گرفته است.  مردم به ترکی آذربایجانی صحبت می‌کنند و نکته جالب این است که زبان دوم آن‌ها روسی است. باکو به دلیل داشتن بافت اروپایی و خیابان‌های سنگفرش شده، سواحل زیبا، مراکزخرید مدرن و... مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است. در مطلب «باکو شهری برای سفر!» درباره این شهر بیشتر بدانید.

 

آیا باکو را برای سفر می‌پسندم؟

باکو پایتخت کشور آذربایجان و شرقی‌ترین پایتخت قاره اروپاست. بزرگترین شهر جمهوری آذربایجان و بزرگترین بندر دریای خزر باکو است. این شهر زیبا که از زمان شاپور ساسانی تا دوران حکومت شوروی  مورد توجه بوده، پر از آثار تاریخی و معماری شگفت‌انگیز است. همچنین، باکو یکی از مناطق مهم نفت‌خیز جهان است. با صادرات نفت، موجی از ثروت و مدرنیته به این شهر وارد شده.

 

جاذبه‌های باکو که حتما باید ببینید

پایتخت آذربایجان، محل برخورد شرق و غرب، سنت و مدرنیته است. در باکو علاوه‌بر آسمان‌خراش‌ها و ساختمان‌های بلند و مدرن، می‌توانید با قدم زدن در دل محله‌های قدیمی شهر به تاریخ آن سری بزنید. می‌توانید از جنب‌وجوش شهر در مجتمع‌های تجاری پر ازداحام و شلوغ لذت ببرید یا با قدم زدن در ساحل دریای خرز و پارک‌ها و مناطق سرسبز باکو به آرامش برسید. از دیگر جاذبه‌های مختص باکو، کنسرت‌های موسیقی، تئاتر و اپراست. کاخ شیروان شاه جزو  8 جاذبه باکو که حتما باید ببینید و آثار ثبت شده این شهر در فهرست میراث فرهنگی یونسکو است.

 

شکم‌گردی و غذاهای باکو چطورند؟

فرهنگ غذایی آذربایجان و باکو به ایران بسیار شبیه است. در کنار غذای اصلی سوپ و سالاد می‌خورند. برنج، مرغ، ماهی و گوشت مواد اصلی غذاهای باکو هستند و به دلیل نزدیکی به دریای خزر انواع غذا با ماهی در این شهر پخته می‌شود. مردم باکو همراه با غذا شربت و نانی به نام چورک می‌خورند. در سفر به باکو از چشیدن خوردنی‌های خوشمزه این شهر غافل نشوید.

 

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم باکو کدامند؟

برای شرکت در رویدادها و فستیوال‌های مهم آذربایجان در ماه می (اردیبهشت و خرداد) به این شهر سفر کنید. بیشتر جشنواره‌ها و فستیوال‌های مهم شهر از جمله  جشنواره غذای باکو و جشنواره بین‌المللی جاز در این ماه برگزار می‌شوند. دیگر جشنواره‌های مهم باکو شامل نوروز، جشن رمضان، جشنواره انار گوچی، جشنواره رنگ‌ها، جشن روز استقلال آذربایجان، جشنواره خرید و عیدهای اسلامی مانند عید قربان می‌شوند.

علاوه بر باکو،بازدید از شهر نخجوان، در سفر به آذربایجان خالی از لطف نیست. این شهر که بخشی از کشور آذربایجان است، از نظر سیاسی از این کشور جداست و به آن جمهوری خود مختار نخجوان می‌گویند. قدمت نخجوان به 1500 سال قبل از میلاد برمی‌گردد. در این شهر کوچک آثار تاریخی و طبیعی جذابی در انتظار  گردشگران است.

 تجربه همسفران
شما می‌توانید 428 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 22 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "باکو"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «باکو» اینجا را کلیک نمایید.بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل