021 4166 3000

ترکیه

سیاحتی در دیار عثمانی
ترکیه
سیاحتی در دیار عثمانی

قبل از سفر به ترکیه بخوانید

ترکیه، کشوری کوهستانی و پر بارش، واقع در اوراسیا است. مدت‌هاست این کشور را به عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان می‌شناسند. ماه‌های جولای و آگوست (تیر و مرداد) زمان شلوغ ترکیه و ماه‌های اکتبر و آوریل (مهر و فروردین) زمان خلوت این کشور است. زبان‌های ترکی و کردی زبان‌های رایج در ترکیه هستند. واحد پول این کشور لیره ترک (TL) نام دارد. ساعت ترکیه یک ساعت و نیم از ایران عقب‌تر است.

آیا ترکیه را برای سفر می‌پسندم؟

ترکیه مقصدی فوق‌العاده برای همه سلیقه‌هاست؛ اگر عاشق مناظر طبیعی و تفریحات ساحلی هستید یا اگر به بناها و آثار تاریخی علاقه دارید، ترکیه را برای سفر انتخاب کنید. به نظر شما برترین جاذبه‌های ترکیه کدامند که این کشور را به محبوب‌ترین مقصد گردشگری تبدیل کرده‌اند؟

جاذبه‌های ترکیه که حتما باید ببینید

در ترکیه، می‌توانید سوار کشتی‌های تفریحی شوید و بین اروپا و آسیا گردش کنید؛ حین این گردش رویایی، صدای مرغ‌های آبی و غروب آفتاب در  آب‌های ترکیه از خاطرتان نمی‌رود. جاذبه‌های‌ ترکیه بی‌شمارند و به اینجا ختم نمی‌شوند؛ بازدید از شاهکارهای معماری رمی، بالون سواری، بازدید از حمام‌های ترکی، پیاده‌روی در یکی از حیرت‌انگیزترین و طولانی‌ترین مسیرهای دنیا و تفریحات آبی در سواحل ترکیه گوشه‌ دیگری از جذابیت‌های سفر به ترکیه هستند. در مطلب 18 جاذبه برتر ترکیه بیشتر بخوانید.

شکم‌گردی و غذاهای ترکیه چطورند؟

 آشپزهای ترکی غذاها را با حوصله و صبر طبخ می‌کنند و طعمی بی‌نظیر می‌آفرینند. استفاده از ادویه‌جات تازه و خوش عطر ویژگی بارز غذاهای ترکی است. احتمالا در میان غذاهای ترکی، نام کباب ترکی به گوش‌تان خورده است. کباب‌ها جایگاه خاصی در غذاهای ترکی دارند و به روش‌های مختلفی پخته می‌شوند. چشیدن طعم بی‎‌نظیر کباب ترکی را در قلب ترکیه از دست ندهید. سبزیجات، ماهی و روغن زیتون در غذاهای ترکی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد: همان دلیلی که غذاهای این مرز و بوم را غنی می‌کند.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم ترکیه کدامند؟

جشن‌ها و رویدادهای مهم ترکیه بسیار متنوع‌اند. بستگی به شما دارد که کدام جشن را بیشتر بپسندید: جشن‌های موسیقی، گل، رقص و غیره. در مطلب فستیوال‌ها و رویدادهای مهم ترکیه در این‌باره بیشتر بخوانید.