تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

10 لوکیشن عکاسی در کاپادوکیا

کاپادوکیا منطقه‌ای استثنایی در ترکیه است که بسیاری از گردشگران آن‌را از جادویی‌ترین و فتوژنیک‌ترین مناطق جهان می‌دانند. از رقص بالن‌ها آسمان گرفته تا دودکش‌های سر به فلک کشیده جن  و مناظری که شبیه سیارات دیگر است، برای عکاسان واقعا رویایی است. ما اینجا لیستی از مکان‌هایی که می‌توانید بهترین عکس‌ها را در آنها بگیرید، گردآوری کرده‌ایم تا بتوانید بیشتر از سفرتان لذت ببرید و عکس‌های دلخواه‌تان را هم بگیرید. امیدواریم این لیست به کارتان بیاید و در تور کاپادوکیا دالاهو همراه ما باشید.

تور کاپادوکیا

1- سوئیت‌های غار سلطان

تراس پشت بام سوئیت غار سلطان یکی از بهترین مکان‌های عکاسی در کاپادوکیه است و مسلماً بهترین منظره از بالون‌های هوای گرم که بر فراز گورمه و دره‌های کاپادوکیا بالا می‌روند را به رخ می‌کشد. تراس‌های رنگارنگ هتل بهشت عکاسی هستند. اینجا فرش‌ها و کوسن‌های جذاب و البته یک صبحانه ترکی که روی پشت بام پهن شده‌اند را دارید. حالا می‌توانید عکس‌های فوق‌العاده‌ای را در پس‌زمینه خیره‌کننده دره‌ای پر از بالن، ایجاد می‌کند. به دلیل حفظ حریم مهمانان هتل، فقط کسانی که در اینجا اقامت دارند، اجازه ورود به تراس پشت بام را دارند. پس اگر این تراس را انتخاب کرده‌اید در هتل غار سلطان باید یک سوییت اجاره کنید.

سوییت غار سلطان یکی از بهترین مکان‌ها برای عکاسی است

 

2- دره سرخ با نمای پانوراما

منظره پانوراما در فاصله کوتاهی از گورمه قرار دارد و مکان مورد علاقه بسیاری از گردشگران، در کاپادوکیا برای تماشا و عکاسی از غروب آفتاب است. مناظر از نمای پانورامیک، باورنکردنی است و با غروب خورشید در سراسر دره، آسمان ناگهان روشن می‌شود و چشم انداز دره‌ها با سایه‌های دوست داشتنی صورتی و قرمز رنگ آمیزی می شوند. همه جای این دره زیباست، اما کافه‌هایی هم ساخته شده‌اند که در آن صندلی‌های خاص و کوسن‌هایی، روی لبه دره پیدا می‌کنید. این کافه‌ها برای سلفی گرفتن عالی هستند.

دره سرخ برای ماجراجویان، یک لوکیشن عکاسی عالی است

 

3- فروشگاه و گالری فرش یکمان

ترکیه به خاطر منسوجات رنگارنگ خود مشهور است و بسیاری از گردشگران پیش از سفر، تصاویر زیبایی را از حیاط داخلی قالی فروشی ترکیه‌ای Galeri Ikman را مشاهده کرده‌اند. از آنجا که جای قبلی این گالری تغییر کرده، برای پیدا کردن مکان دقیق، Galeri Ikman را روی نقشه جستجو کنید. این گالری با حیاط روباز، فرش‌ها و ملیله‌های رنگارنگ ترکی پوشیده شده است و البته یک دودکش جن را هم در پس زمینه به شما هدیه می‌دهد تا همه چیز برایتان کافی باشد.

گالری فرش یکمان، همیشه پر از توریست‌های خارجی است

 

4- دره Devrent 

با رانندگی کوتاهی از گورمه می‌توانید به این دره برسید. اینجا دیگر خبری از کلیسا یا بالن نیست و چشم‌اندازی خیره‌کننده، فضایی شبیه کره ماه را برایتان تداعی خواهد کرد. این دره به خاطر صخره‌هایی که اگر از تخیل خود استفاده کنید، در واقع شبیه حیوانات هستند، معروف است! مهم‌ترین مجسمه سنگی این دره، شبیه شتر است و بازدیدکننده‌ها را هم به سمت خودش جذب می‌کند! ایستگاه اصلی دره Devrent در جاده اصلی است که در اطراف کاپادوکیه قرار دارد.

می‌خواهید در یک سفر هم به کاپادوکیا و هم به ماه بروید؟ به دره Devrent  سر بزنید

 

5- قلعه اوچیسار کاپادوکیا

قلعه اوچیسار در بلندترین نقطه کاپادوکیا واقع شده است و بهترین مناظر را در اختیارتان می‌گذارد. زمانی بیش از 5000 نفر در قلعه اوچیسار زندگی می‌کردند و خانه‌های کنده کاری شده در کنار تپه به عنوان مدرک باقی مانده است. برخی از بهترین عکس‌های غار را می توانید در اینجا پیدا کنید. سعی کنید یک روز صبح برای طلوع آفتاب به قلعه اوچیسار برسید و خودتان را به یک بزم تمام عیار عکاسی دعوت کنید. اگر خواب ماندید هم نگران نباشید، غروب آفتاب نیز در اینجا شگفت انگیز است و عکس‌هایی خاص را برایتان به یادگار خواهد گذاشت.

اگر سحرخیز هستید، قلعه اوچیسار یکی از بهترین لوکیشن‌ها برای ثبت طلوع است

 

6- دودکش‌های جن کاپادوکیا

دودکش‌های جن یا پری کاپادوکیا مجموعه‌ای از صخره‌ها هستند که زمین، میلیون‌ها سال برای ساخت آنها زحمت کشیده است. دودکش جن واقعا منحصر به فرد است و فرصت‌های عالی را برای عکاسی خلق می‌کند. بیشتر دودکش‌ها در چند کیلومتری جاده اصلی بین گورمه و آوانوس قرار دارند، اما دره دودکش جن کاپادوکیا بزرگترین مجموعه در یک مکان است. از آنجا که این منطقه درست در کنار جاده اصلی است، در طول روز اتوبوس‌های تور به آن رفت و آمد زیادی دارند. اگر می‌خواهید عکس‌های خاصی بگیرید، سعی کنید موقع طلوع آفتاب یا کمی قبل از غروب، در دره دودکش جن کاپادوکیا باشید.

دودکش جن، یک عارضه زمین شناسی است که میلیون‌ها سال عمر دارد

 

7- درخت چشم زخم کاپادوکیا

نماد چشم زخم مترادف با کشور ترکیه است، جایی که اعتقاد بر این است که چشم بد باعث بدبختی می‌شود. در سرتاسر کاپادوکیا چند درخت چشم بد وجود دارد که با شاخه‌های پر از نمادهای آبی، سفید و مشکی براق، بخشی از فرهنگ و طرز تفکر مردم این منطقه را بازگو می‌کنند. با کمک این درخت‌ها، عکس‌هایی جذاب خلق کنید.

درخت چشم زخم از دیدنی‌های مهم کاپادوکیا است که بخشی از فرهنگ این سرزمین را بازگو می‌کند

8- دره کبوتر کاپادوکیا

این لوکیشن که بین گورمه و اوشیسار واقع شده است، به دلیل وجود هزاران کبوتر خانه که زمانی برای جذب کبوترها، جهت بارور کردن زمین در صخره حک شده بودند، دره کبوتر نامگذاری شده است. مناظر بسیار خوبی در این دره وجود دارد، اما اگر یک منظره خاص می‌خواهید، می‌توانید در هتل تاسوناکلار اقامت کنید. این هتل با فضای پلکانی، مناظر باشکوهی را از دره ارائه می‌کند و سوئیت غارهای بزرگش یکی از بهترین هتل‌های کاپادوکیا محسوب می‌شود.

دره کبوتر با هدف بارور کردن زمین، میزبان هزاران کبوتر بوده است

9- تپه عاشقی

چند دقیقه از مرکز گورمه که دور شوید، تپه عاشقی را خواهید دید. اینجا می‌توانید مناظری پانوراما از سراسر گورمه بگیرید و بعدا از دیدن عکس‌هایتان حسابی لذت ببرید. از تپه عاشقی می‌توانید شاهد زیباترین طلوع‌های خورشید باشید و ضمنا عکس‌هایی عالی را از پرواز بالن‌ها ثبت کنید.

اگر برای ماه عسل به کاپادوکیا رفته‌اید، بدون دیدن اینجا، سفرتان را تمام نکنید

 

10- دره عشق کاپادوکیا

Love Valley، منطقه فرود برای بالون سواری، تا حدودی جواهری پنهان در کاپادوکیه است. دره عشق که در مسیری خاکی موازی با جاده اصلی بین گورمه و کاوشین قرار دارد، از جنوب تا قلعه اوچیسار امتداد می‌یابد. تماشای فرود بالن‌ها یک تجربه سرگرم کننده است و فرصتی است که می‌توانید در آن عکس‌هایی متفاوت را از بالن سواری در کاپادوکیا ثبت کنید.

تماشای فرود بالن‌ها در دره عشق، فرصت‌های عکاسی زیادی را خلق می‌کند

 

در این مطلب از 10 لوکیشن عالی برای عکاسی در کاپادوکیا گفتیم. شما تا به حال به این منطقه‌ی افسانه‌ای سفر کرده‌اید؟ فکر می‌کنید چه فضاهای دیگری برای عکاسی وجود دارد که در تور کاپادوکیا دالاهو می‌توانید به سراغش بروید؟ خوشحال می‌شویم نظرات‌تان را برایمان در بخش کامنت‌ها درج کنید.1401/12/11 | کد مطلب: 4806
نیوشا امینیان


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.