تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

استفاده از کنسرو در سفر

استفاده از کنسرو موافقان و مخالفان خود را دارد اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که علاقه‌ای به آشپزی در سفر ندارند یا قرار است به برخی مقاصد گردشگری سفر کنید که احتمالا غذای آن منطقه را دوست ندارید، غذاهای کنسروی برای مسافرت یکی از بهترین راه‌ها برای رفع گرسنگی است. آیا استفاده از کنسرو مضراتی دارد؟ چطور از کنسرو در سفر استفاده کنیم؟ چه نکاتی را هنگام استفاده از کنسرو رعایت کنیم؟ 

تور بوشهر

8 دلیل برای استفاده از کنسرو و غذاهای کنسروی در مسافرت

  • کنسرو نیازی به یخچال ندارد. این مورد شاید بزرگ‌ترین حسن استفاده از کنسرو باشد. کوله پشتی‌تان بهترین جا برای نگهداری کنسرو است. البته اگر راهی مناطق بسیار گرم و مرطوب هستید، سعی کنید از قرار دادن قوطی کنسرو در جای خیلی گرم پرهیز کنید. با وجود این، منظورمان این نیست که برای خنک نگه داشتن کنسرو در شرایط آب و هوایی بسیار گرم نیاز به یخچال دارید. همین که در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد و مواردی از این دست کفایت می کند.
  • کنسروها برای نگهداری و حمل‌شان نیازی به ظرف ندارند. با همراه داشتن کنسرو، ظروف مورد استفاده در سفر را کاهش دهید. قوطی کنسرو محافظ موارد درون آن است و احتیاجی نیست برای حمل کنسروها به خصوص در سفر یا حتی برای مسافت‌های طولانی ظرف خاصی تهیه کنید. هر چند توصیه می‌شود از یک نایلون پلاستیکی استفاده کنید و آن را دور قوطی کنسرو بپیچید. 
  • هر کنسرو خودش به تنهایی یک غذای کامل است. نیازی نیست تا چاشنی خاصی در کنار آن قرار دهید یا مثلا از روغن و ادویه برای آماده کردن و کامل کردن غذای یک قوطی کنسرو استفاده کنید. در صورت تمایل، می‌توانید از کنسروهای سبزیجات استفاده کنید و در کنار کنسروی که غذای اصلی‌تان است، دورچین خوشمزه‌ای را نوش‌جان کنید.
  • همه جای دنیا می‌توانید کنسرو تهیه کنید. حتی امروزه در دورافتاده‌ترین مناطق روستایی ایران هم امکان استفاده از کنسرو و تهیه آن وجود دارد. کافیست قبل از سفر سری به فروشگاه نزدیک محل کار یا زندگی‌تان بزنید. انواع و اقسام کنسروها برای فروش تهیه شده‌اند.
  • همیشه در سفر، نمی‌توان آشپزی کرد. بنابراین یک راهکار مناسب استفاده از کنسرو در سفر است. اگر در سفر،