تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آشنایی با ویژگی ظروف مناسب سفر

چطور به زمین کمک کنیم؟ اگر این سوال مهم ذهن شما هم هست لازم است بدانید، طبیعت برای یک بطری پلاستیکی رها شده در آب حداقل نیاز به چهار قرن زمان نیاز دارد تا از زمین محو شود. بنابراین در انتخاب ظروف مورد استفاده در سفر دقت کنید. در وحله نخست دور ظروف پلاستیکی یکبار مصرف را خط بکشید. دوم، با خواندن این مطلب ظرف مناسب خود را انتخاب کنید و از حجم وسایل موردنیاز کمپینگ و سفر خود بکاهید.  

 

تورهای ترکینگ

ظروف مسافرتی

چرا نباید از ظروف پلاستیکی استفاده کرد؟

پلاستیک‌ها دسته‌ای از بسپارهای افزایشی یا تراکمی هستند و  معمولاً‌ زمانی که وارد چرخه طبیعت می‌شوند، لایه محافظی به شکل عایق در دل خاک ایجاد می‌کنند و ۳۰۰ تا ۵۰۰ سال طول می‌کشد تا تجزیه شوند؛ و طول عمر پسماند این مواد، آلودگی منابع زیرزمینی و خاکی را نیز در پی خواهد داشت و تا حد قابل‌ توجهی باعث کاهش حاصلخیزی زمین کشاورزی می‌شود. هم‌چنین باعث شیوع انواع بیماری‌های همه‌گیر خواهد شد که برای تمام موجودات زنده منطقه خطرناک است.به علت حجم زیاد این نوع زباله، مراکز پسماند مجبور به رهاسازی مقداری از آن در طبیعت هستند (همان‌طور که در اراضی شمال کشور با این مشکل دست به گریبان هستیم) که همین امر باعث اشغال زیستگاه فون و فلور آن منطقه می‌شود و با محدود کردن نیچ آن‌ها، در طولانی‌مدت باعث رقابت بین‌گونه‌ای و درون‌گونه‌ای و در نهایت کاهش تنوع زیستی می‌گردد.

قاشق‌چنگال و چاقوی مسافرتی

درست است که استفاده از کنسرو از حجم ظروف موردنیاز سفر می‌کاهد، اما حتما باید قاشق‌چنگال و چاقوی مسافرتی به همراه داشته باشید. ظروف مورد استفاده سفر باید مقاوم، شست و شو و حمل راحتی داشته باشند. قاشق‌چنگال و چاقوی مسافرتی قابلیت شست و شو و استفاده چندباره را دارند. سعی کنید از قاشق و چنگال‌هایی استفاده کنید که قابلیت تا شدن دارند. این ظروف اکثرا دارای کیف مخصوص حمل هستند. اگر قاشق‌چنگال و چاقوی مسافرتی را بخرید، برای همیشه در سفر‌های‌تان راحت خواهید بود. 

نکته: می‌توانید از قاشق و چنگال خانگی خود نیز در سفر استفاده کنید و هیچ الزامی در تهیه قاشق و چنگال مسافرتی نیست.

قاشق‌چنگال و چاقوی مسافرتی قابلیت شست و شو و استفاده چندباره را دارند.

چاقوی SAK

چاقوهای تاشوی ارتش سوئیس یا Swiss Army Kinfe با عنوان اختصاری SAK یک ابزار چند کاره است و از تیغه‌ای که آلات مختلفی مانند دربازکن کنسرو، چاقو، پیچ گوشتی و... به آن متصل هستند، تشکیل شده است. این ابزارها بر روی یک محور ثابت در گردشند و درون دسته چاقو پنهان می‌شوند. این وسیله، در سفرها بسیار کارآمد و مفید خواهد بود. 

چاقوهای تاشوی ارتش سوئیس یا Swiss Army Kinfe با عنوان اختصاری SAK یک ابزار چند کاره است.

لیوان‌های مسافرتی

سعی کنید در سفر، به خصوص در طبیعت، از لیوان‌های پلاستیکی و یا استیل استفاده کنید. لیوان‌هایی که دسته‌دار هستند، به علت سهولت در استفاده (هنگامی که نوشیدنی گرم می‌خورید)، اولویت دارند. هرگز از لیوان‌های شیشه‌ای در طبیعت استفاده نکنید.

ظرف نگهدارنده گرین ترولر

چه قصد کوهنوردی داشته باشید، چه به هوای پیک نیک بیرون بزنید، این ظرف به کارتان می‌آید. ظرف نگهدارنده گرین ترولر جمع و جور است و به راحتی حمل می‌شود. ممکن است ابتدا باز و بسته کردن آن پیچیده به نظر برسد، اما همین که یاد بگیرید متوجه خواهید شد کار ساده‌ای است. ظرف گرین ترولر مانع از خارج شدن مایعات و غذاها به بیرون و وارد شدن مواد خارجی می‌شود. سال‌ها می‌توانید از این ظرف استفاده کنید و مجبور به استفاده از ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف نباشید. 

آژانس دالاهو برای حمایت از طبیعت تمام سعی خود را می‌کند تا کمتر از ظروف یکبار مصرف استفاده کند و از همسفران خود نیز این تقاضا را دارد. همانطور که می‌دانید، این ظروف صدمات جبران‌ناپذیری را به محیط زیست ما تحمیل می‌کند. 

در صورتی که نتوانستید این برند از ظروف سفری را در ایران بیابید, می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‎‌های لوازم سفر و یا وب‌سایت دیجیکالا, ظروف متنوعی برای سفر بیابید.

ظرف نگهدارنده گرین ترولر جمع و جور است و به راحتی حمل می‌شود.

سال‌ها می‌توانید از این ظرف استفاده کنید و مجبور به استفاده از ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف نباشید. 

 1399/04/11 | کد مطلب: 2512
برچسب‌ها: نکات سفر

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ملان
1397/06/07 16:51
قیمتشون چنده؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/06/12 10:39
دوست عزیز، سلام
در این مطلب به معرفی این ظروف پرداخته شده است.
با تشکر.
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.