تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
10 درصد تخفیف، ویژه شب یلدا!

چرا در سفر به ملحفه نیاز داریم؟

بررسی‌ها نشان داده، وقتی افراد در هنگام خواب از ملحفه و روبالشتی تمیز، نرم و با عطر خوش استفاده می‌کنند زودتر به خواب رفته و بهتر می‌خوابند. ما ملحفه را جزو لوازم ضروری سفر نمی‌دانیم اما همیشه به همسفران خود پیشنهاد می‌کنیم که یک ملحفه تمیز قبل از رفتن به طبیعت‌گردی و سفر همراه داشته باشند. در این مطلب بیشتر بخوانید:

تور تانزانیا

یک ملحفه تمیز در کوله پشتی ما فضای زیادی را اشغال نمی‌کند اما می‌تواند ضامن یک خواب راحت برای ما باشد.

در سفر از چه نوع ملحفه‌ای استفاده کنیم؟

به نقل از وال استریت ژورنال ملحفه‌هایی با جنس ابریشم بهترین نوع ملحفه هستند. از آنجا که ابریشم صاف است در مدت زمانی که خواب هستید بر روی صورت شما چین و چروک به جا نمی‌گذارد. از مزایای دیگر ملحفه‌های ابریشمی این است که اگر آن را با دست بشویید تا مدت زمان زیادی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. جالب است بدانید پس از مدتی استفاده از بالشت‌های ابریشمی، حالت وز و مجعد مو گرفته می‌شود.

بررسی‌ها نشان داده، وقتی افراد در هنگام خواب از ملحفه و روبالشتی تمیز، نرم و با عطر خوش استفاده می‌کنند زودتر به خواب می‌روند.

فواید همراه داشتن ملحفه در سفر

  •  برای مسافرانی که روی وسایل خواب حساسیت بیشتری دارند، همراه داشتن یک ملحفه ضروری به نظر می‌رسد؛ اگرچه اکثر هتل‌ها از ملحفه‌های تمیز استفاده می‌کنند و اقامتگاه‌های روستایی که دالاهو با آن‌ها همکاری می‌کند، از نظر بهداشتی تائید شده هستند، اما برای آن دسته از مسافرانی که حساسیت بیشتری دارند، برای خوابی راحت، پیشنهاد ما همراه داشتن یک ملحفه شخصی است.
  • اگر گرمایی هستید و رواندازها و پتوهای محل اقامت برای شما گرم هستند، می‌توانید از ملحفه خود به‌عنوان یک روانداز سبک، مخصوصاً در فصول گرم، استفاده کنید.
  • در سفرهایی که اقامت شما در کمپ است نیاز به کیسه‌خواب دارید، اما با داشتن کیسه‌خواب شما تنها نیمی از راه را رفته‌اید. در این شرایط، زمینی که روی آن قرار می‌گیرید بسیار مهم است. شما می‌توانید با پهن کردن یک ملحفه در زیر کیسه‌خواب خود، سطح زیر کیسه‌خواب خود را نرم‌تر و راحت‌تر کنید، از نفوذ سرمایی که از زمین به بدن شما منتقل می‌شود جلوگیری کنید و کیسه خواب خود را تمیز نگه دارید. بنابراین می‌توان گفت ملحفه یکی از وسایل مورد نیاز کمپینگ نیز است. 
  •  علاوه بر فواید ملحفه در زمان خواب، می‌توانید در طبیعت نیز از ملحفه خود به‌ عنوان یک زیرانداز راحت و سبک استفاده کنید که راحت قابل شست و شو است.

نکاتی در استفاده و نگهداری ملحفه‌ها

هتل‌های لوکس اغلب از ملحفه‌های سفید استفاده می‌کنند تا نشان دهند ملحفه‌ها تمیزند و هیچ لکی ندارند. شما نیز می‌توانید از این ملحفه‌ها استفاده کنید. در صورت کثیف و لکه شدن ملحفه‌ها، سعی کنید نخست لکه آن را از بین ببرید بعد با آب گرم و صابون بشویید. خوشبختانه ملحفه‌ها سبکند و به راحتی خشک می‌شوند.

نکته: دقت داشته باشید که برای هر نفر یک ملحفه کافیست؛ درست است که حمل ملحفه‌ها آسان است اما از به همراه بردن تعداد زیادی ملحفه‌ خودداری کنید؛ چراکه در این صورت فقط بارتان سنگین‌تر می‌شود. 

هتل‌های لوکس اغلب از ملحفه‌های سفید استفاده می‌کنند تا نشان دهند ملحفه‌ها تمیزند و هیچ لکی ندارند.

در مورد دیگر لوازم سفر در مطالب زیر بخوانید:

در مقاصد دالاهو نیز می‌توانید ملحفه به همراه بیاورید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید. اگر سردتان شد یا مثلا به زیرانداز نیاز داشتید می‌توانید از ملحفه به عنوان جایگزین استفاده کنید. 

تور ارمنستان1399/03/19 | کد مطلب: 2504
برچسب‌ها: نکات سفر

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1398/02/09 09:22
مطلب در مورد ملحفه خیلی جالب بود. به خصوص اونجایی که در مورد بالش ابریشمی نوشته و گفته بعد از یه مدت موی مجعد رو از بین می بره. ممنون
پاسخ دهید...
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.