تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

دارو و لوازم شخصی در سفر

ازجمله وسایل مهم که هر گردشگری باید به همراه داشته باشد داروها و لوازم بهداشتی شخصی است. داروهایی که به همراه تیم سرپرستی آورده می‌شود اغلب لوازم کیف کمک‌های اولیه است و داروهای خاص در آن موجود نیست، به همین جهت گردشگران همیشه باید کلیه داروهای خاص خود را به همراه داشته باشند.

وقت سفارت انگلیس

دارو و لوازم بهداشتی شخصی

داروها و لوازم بهداشتی شخصی از جمله مواردی هستند که اهمیت بسیار زیادی در مسافرت‌ها دارند. همواره به خاطر داشته باشید که اگر از داروهای خاصی استفاده می‌کنید حتما آن‌ها را به حد لازم به همراه داشته باشید. در غیر این صورت سعی کنید مقداری از داروهای عمومی مثل مسکن‌ها، قرص‌های سرماخوردگی، ضد حساسیت، ضد اسهال، ضد تهوع، آنتی‌بیوتیک، پودر ORS، ماده ضدعفونی ‌کننده مثل بتادین و مواردی را که بدون تجویز پزشک می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه کنید به همراه داشته باشید. هر آنچه باید در مورد این داروها را بدانید در مطلب «چه داروهایی را موقع سفر با خودمان ببریم؟» بخوانید.

اهمیت دارو در سفرهای خارجی

همراه داشتن دارو در سفرهای خارجی اهمیتی چند برابر پیدا می‌کند. چراکه نام داروها ممکن است در کشورهای مختلف متغیر باشد و برای پیدا کردن داروی موردنظر خود با مشکل مواجه شوید. هم‌چنین برخی داروهای مسکن و عمومی نیز در کشورهای دیگر نیاز به تجویز پزشک دارند. بنابراین به همراه داشتن دارو در این سفرها بسیار حائز اهمیت است. در سفرهای خارجی حتما داروهای عمومی و شخصی خود را به حدنیاز به همراه داشته باشید. ممکن است این سوال برای‌تان پیش آید که همراه داشتن داروی خاص در کشور مقصد برای شما مشکل ایجاد می‌کند یا نه. در این خصوص می‌توانید از سفارتخانه کشور مقصد خود در ایران اطلاع کسب کنید.


داروها و لوازم بهداشتی شخصی از جمله مواردی هستند که اهمیت بسیار زیادی در مسافرت‌ها دارند.

جلوگیری از حوادت غیر قابل پیشبینی

ضمناً تعدادی چسب زخم، گاز استریل، باند و وسایلی که می‌تواند در آسیب دیدگی‌های کوچک به کمک‌تان بیاید را نیز به فهرست‌تان اضافه کنید. به همراه داشتن حشره‌کش‌های خانگی و یا پماد دافع حشرات به‌منظور جلوگیری از گزیدگی می‌تواند مفید باشید. اگر در اعضای تیم مسافرتی شما بچه‌های کوچک هم حضور دارند همراه داشتن شیر خشک اضافی، شربت‌های تب بر، قطره و یا شربت مولتی‌ویتامین و دیگر داروهای متناسب الزام به نظر می‌رسد.

نگهداری از داروها هنگام سفر

قبل از سفر، نحوه نگهداری داروها را از دکتر داروساز سؤال کنید. داروهای‌تان را در جاهایی از اتومبیل که در معرض نور خورشید قرار دارند نگذارید و یادتان باشد که حتما تاریخ انقضای داروهای‌تان را که بر روی آن‌ها قید شده چک کنید. اگر جعبه اصلی داروها را دور انداخته‌اید، تاریخ را از روی بدنه آن چک کنید. (مثلاً تاریخ انقضاء پمادها و کرم‌های موضعی روی انتهای تیوپ پماد حک‌شده است.)

قبل از سفر، نحوه نگهداری داروها را از دکتر داروساز سؤال کنید

به‌طورکلی می‌توانید شماره تلفن مراکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم را به همراه داشته باشید تا در صورت بروز مشکل از راهنمایی کارشناسان آن مراکز استفاده کنید.

تذکر: هرگز داروها را بدون تجویز پزشک و خودسرانه مصرف نکنید.

لوازم شخصی موردنیاز سفر

شامل مسواک، حوله، خمیردندان، کرم ضد آفتاب، پمادهای لب و دست، دستمال مرطوب یا ژل‌های شستشو و شوینده‌های سبک است.

ظروف شخصی

تا جایی که می‌توانید از ظروفی استفاده کنید که به طبیعت آسیب نمی‌رساند. استفاده زیاد از ظرف‌های یک‌بارمصرف و رها کردن آن‌ها در طبیعت خسارات زیادی را به محیط‌ زیست وارد می‌کند. در مطلب «آشنایی با ویژگی ظروف مناسب سفر» بیشتر بخوانید. 

برای اطلاع از دیگر لوازم سفر مطالب زیر را بخوانید:

منبع: مجله‌ی پرتو ملت

تور ارمنستان1398/01/28 | کد مطلب: 2507
برچسب‌ها: نکات سفر

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
fa.rafizade@gmail.com
1397/11/09 11:28
با سلام میخواستم بدونم همراه داشتن دارویی مثل داروی اعصاب در مرز آذربایجان یا ارمنستان ایجاد مشکل نمی کند؟ چون من شنیدم اجازه ورود داروی اعصاب داده نمیشه و زندان داره، درسته؟من چون مشکل صرع داشتم و با دارو کنترل میشه، باید همراهم باشه
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/11/17 15:42
دوست عزیز
سلام
در این مورد اطلاعی نداریم، در صورت تمایل می‌توانید از سفارت مربوطه در تهران سوال کنید.
با تشکر از پیام شما
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.