تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

محبوب‌ترین سوغاتی‌های جهان

ما وقتی در سفر هستیم معمولاً دوست داریم یادگاری‏‌هایی را تهیه کنیم که وقتی به خانه برگشتیم یاد و خاطره مکان‎هایی که دیده‌‏ایم را زنده کنند. همه ما دل‌مان می‌‏خواهد چیزی اصیل و واقعاً خاص و منحصر به فرد پیدا کنیم اما در بسیاری موارد، سر آخر چیزهایی معمولی و پرزرق و برق از فروشگاه‌‏های سوغاتی می‏‌خریم. اما از طرف دیگر، اگر وقتی در پاریس هستید یک جاکلیدی با مجسمه کوچک برج ایفل تهیه نکنید مثل آن است که اصلاً در پاریس نبوده‌‏اید.

اگر می‌‏خواهید چند نمونه از معمول‌ترین (و گاهی بسیار پرزرق و برق) سوغاتی‌‏های جهان را ببینید موارد زیر را نگاه کنید.

تور هوایی استانبول

کشتی‏‌گیرِ سومو، ژاپن

از ژاپن سوغاتی‌های بی‌شماری را می‌توان خرید. اما بنا به دلایلی، محبوب‌ترین سوغاتی‌ای که توریست‏‌ها از ژاپن می‌‏خرند، سومو نام دارد. سومو یک ورزش کشتی رقابتی و بسیار پرطرفدار است. اگر شما هم دوست دارید این مجسمه جالب را داشته باشید، می‌توانید در تور ژاپن دالاهو شرکت کنید. این تور به زودی برگزار می‌شود و فرصتی عالی برای دیدن باغ‌های ژاپنی، معابد ژاپن، خیابان‌های غرق شکوفه، خوردن غذاهای ژاپنی و... است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تور ژاپن، روی کلید زیر کلیک کنید.

تور ژاپن

محبوب‌ترین سوغاتی‌ای که توریست‏‌ها از ژاپن می‌‏خرند، سومو نام دارد.

جام دراکولا، رومانی

اگر حرف از رومانی زده شود اولین چیزی که ممکن است به ذهن بیاید دراکولای خون آشام است که نام مستعار ولادِ به سیخ کشنده است. هیچ تعجبی ندارد که همة فروشگاه‌‏های محلی سوغاتی‎ در رومانی اشیائی به نام دراکولا دارند؛ از جمله جام‌‏های وحشتناک دراکولا. دراکولا در رومانی شخصیتی مهم است و سالانه گردشگران بسیاری را به سمت این کشور می‌کشاند. به همین دلیل مردم علاوه بر مجسمه‌ها، ممکن است اشیای دیگری را هم در جاده‌ها، خیابان‌ها، پشت در خانه‌ها و... قرار بدهند تا شما را بیشتر با لورد دراکولا آشنا کنند. داستان دراکولا، توانست گردشگری رومانی را احیا و از آن قصه‌های جدیدی برای گفتن خلق کند.

همه فروشگاه‌‏های محلی سوغاتی‎ در رومانی اشیائی به نام دراکولا دارند.

دماسنج دیوار بزرگ چین، چین

با این سوغاتی چین می‏‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. هم برای مردم از ماجراهای سفرتان تعریف کنید و هم دمای محیط‌تان را اندازه بگیرید. در تور چین برای دوستان‌تان از این سوغاتی به همراه ببرید. چرا که دیوارچین بسیار اسرارآمیز و مهم است. این دیوار نقشی اساسی در ساختار فعلی کشورها و حتی شناخت روحیات مردم چین دارد. مثلا همین دیوار باعث شد، مغول‌ها خیلی دیر بتوانند به چین وارد شوند و پس از یک دوره کوتاه، از آن رانده شدند. از سوی دیگر وجود دیوار، ارتباط چین با دیگر کشورها را محدود کرد و از این منطقه، افسانه‌های بسیاری ساخت.

با این سوغاتی  شما می‌توانید برای مردم از ماجراهای سفرتان تعریف کنید و هم دمای محیط‌تان را اندازه بگیرید.

مجسمه کوچک فرعون، مصر

اَهرام، مجسمه ابول‌هول، شترها، فرعون‎ها و غیره. شما نمی‌‏توانید مصر را بدون مجسمه یکی از این‌ها ترک کنید. حالا که زمزمه‌های برگزاری مجدد تور مصر از ایران شنیده می‌شود، شاید شما هم با پاسپورت ایرانی بتوانید سری به مصر بزنید و یک مجسمه خاص و جذاب را از این سرزمین، بیاورید.

شما نمی‌‏توانید مصر را بدون مجسمه یکی از این‌ها ترک کنید.

مجسمه کوچک مسیحِ منجی، برزیل

احتمالا تصاویری از مجسمه مسیح منجی از برزیل دیده‌اید. این پیکره سی‌ متری (تقریباً صد فوتی) مسیح منجی در ریو دی ژانرو یکی از مهم‌ترین دیدنی‌های ریو و شاید کشور است. اصلاً تعجبی نیست که در فروشگاه‏‌های سوغاتی شهر ریو این مجسمه در اندازه‌‏های مختلف وجود داشته باشد. شما نیز در تور برزیل، قطعا با این مجسمه‌ها، به دفعات برخورد خواهید کرد. پس اگر دوست دارید یکی از این مجسمه‌ها را با خود به ایران بیاورید، می‌توانید در تور برزیل دالاهو شرکت کرده و خود را به بخشی متفاوت از کره زمین برسانید. سرزمینی که خط ساحلی، جزایر و جنگل‌هایش هوش از سرتان می‌برد. در تور برزیل دالاهو منتظرتان هستیم.

 مسیح منجی در ریو دی ژانرو یکی از مهم‌ترین دیدنی‌های ریو و شاید کشور است.

مجسمه کوچک گولم، جمهوری چک

شاید بتوان گفت نسخه چکی از کشتی‎گیر سومو (در ژاپن) مجسمه کوچک گولم است. گولم موجودی افسانه‎ای و شبیه به انسان است که بنا به گفته‏‌ها، توسط یک خاخام یهودی اهل پراگ در قرن شانزدهم ساخته شده است. این مجسمه‏‌ کوچک در زمره محبوب‌‏ترین سوغاتی‏‌های جمهوری چک است.

 این مجسمه‏‌ کوچک در زمره محبوب‌‏ترین سوغاتی‏‌های جمهوری چک است.

اتوبوس‌‏های دو طبقه‏، انگلستان

علاوه بر جاذبه‏‌های توریستی مشهوری چون تاور بریج، لندن آی و یا باکینگهام پلیس، پایتخت بریتانیا چیزی دیگری دارد که هر توریستی دلش می‏‌خواهد ببیند و از آن عکس بگیرد. وقتی در لندن هستید، یادتان نرود که مدل کوچکی از این اتوبوس‌‏های دوطبقه را به یادگار بگیرید. 

وقتی در لندن هستید، یادتان نرود که مدل کوچکی از این اتوبوس‌‏های دوطبقه را به یادگار بگیرید.

جمجمه‌‏های تزئین شده، مکزیک

اگر برنامه دارید که از مکزیک دیدن کنید یادتان باشد که یکی از این جمجمه‌‏های خیلی مهیج را تهیه کنید. این اشیاء که یکی از محبوب‌ترین سوغاتی‏‌های کشور مکزیک هستند یادآور روز مردگانند، یکی از اعیاد سنتی مکزیکی‎ها که به طور گسترده‏‌ای در کل کشور مکزیک جشن گرفته می‌‏شود.

 این اشیاء که یکی از محبوب‌ترین سوغاتی‏‌های کشور مکزیک هستند یادآور روز مردگانند.

موتزارت کوگل، اتریش

موتزارت کوگل، که به افتخار ولفگانگ آمادئوس موتزارت، یکی از بزرگ‌ترین موسیقی‎دانان جهان، نام‎گذاری شده است، یک آبنبات است که از خمیر بادام، نوگا و شکلات تلخ ساخته می‌‏شود. این خوراکی شیرین و خوشمزه یکی از پرطرفدارترین سوغاتی‏‌های توریستی در اتریش است، کشوری که زادگاه موتزارت است.

این خوراکی شیرین و خوشمزه یکی از پرطرفدارترین سوغاتی‏‌های توریستی در اتریش است.

کلاهخود وایکینگ، سوئد

دیدنی‌های بی‌نظیر سوئد را که دیدید، نوبت به خرید سوغاتی می‌رسد. سوئد کشوری است که وایکینگ‎ها در آن زندگی می‏‌کردند. آیین این جنگاوران و دریانوردان قرون وسطایی هنوز هم وجود دارد. بنابراین هیچ تعجبی ندارد که کلاه‏‌خودهای شاخدار وایکینگی در زمره سوغاتی‏‌هایی باشد که بیشتر توریست‏ها مشتاق‌اند از کشور سوئد به خانه ببرند.

 کلاه‏‌خودهای شاخدار وایکینگی در زمره سوغاتی‏‌های سوئد است.

کفش‌های چوبی نقاشی شده، هلند

از سفر به هلند سوغاتی‌های بی‌شماری می‌توانید به یادگار بیاورید. در میان سوغاتی‌های مشهور هلند، کفش‌های رنگارنگ چوبی از همه مشهورتر هستند. 

کفش‌های رنگارنگ چوبی از سوغاتی‌های مشهور هلند محسوب می‌شوند. 

عروسک ماتروشکا، روسیه

در سفر به روسیه، از مجسمه‌های توردورتو و چوبی ماتروشکا به یادگار بیاورید. این سوغاتی پرطرفدار به کشورهای دیگر راه یافته است.

در سفر به روسیه، از مجسمه‌های توردورتو و چوبی ماتروشکا به یادگار بیاورید.

حالا که با محبوب‌ترین سوغاتی‌های جهان آشنا شدید، نکاتی برای خرید سوغاتی در سفر بخوانید. 

تور ترکیه1398/02/02 | کد مطلب: 2632
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی

ترجمه آزاد: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.