تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

چگونه در کمپ راحت‌تر بخوابیم؟

کمپینگ در دل طبیعت همیشه فعالیتی هیجان‌انگیز و به‌یادماندنی است. امکان تغییر آب‌وهوا در هر لحظه، خاطره خواب در این هتل بی‌نهایت ستاره را جالب‌تر و پر چالش‌تر خواهد کرد. اگر می‌خواهید در کمپینگ راحت‌تر بخوابید به توصیه‌های زیر عمل کنید.

توجه داشته باشید که کمپ همیشه سختی‌های خودش را به‌همراه دارد و همین دشواری‌ها و شرایط غیر‌معمول است که تجربه‌ای ارزشمند برای شما می‌شود. در کمپینگ هم شما می‌توانید کارهایی را انجام دهید تا بیشتر از خواب‌تان در چادر لذت ببرید.

 

تورهای کمپینگ

خواب راحت در کمپ

۱. مکان چادر

  • مسطح‌ترین مکان را برای برپایی چادر انتخاب کنید.

  • سنگ‌ها و بریده‌های چوب را قبل از برپایی چادر، از روی سطح جمع‌آوری کنید.

  • دقت کنید که در مسیر جوی‌های خشک، چادرتان را برپا نکنید! در غیر این‌صورت، هنگام بارندگی، ممکن است کمتر از چند دقیقه در مسیر سیل قرار بگیرید.

مکانی مناسب برای زدن چادر انتخاب کنید.

۲. از سطح زمین فاصله بگیرید

اهمیت انتخاب زیرانداز مناسب، کمتر از لباس و کیسه‌خواب مناسب نیست. پیشنهاد می‌کنیم زیراندازی مناسب برای زیر چادر و یک زیرانداز عایق رطوبتی، برای داخل چادر به‌همراه داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب زیرانداز مناسب، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «زیرانداز مناسب در سفر» را بخوانید.

برای چادرتان یک زیرانداز مناسب انتخاب کنید.

۳. گرم بمانید

یادتان باشد معمولاً در طبیعت باید آماده‌ تغییرات ناگهانی آب‌هوا باشید. شب‌ها اغلب هوا سردتر است؛ پس کیسه‌خواب مناسبی به‌همراه داشته باشید. ۲ توصیه زیر را برای استفاده از کیسه‌خواب جدی بگیرید:

  1. به هیچ‌عنوان با لباس مرطوب (حتی رطوبت خیلی کم) داخل کیسه‌خواب نروید. در صورت خوابیدن بدون هیچ لباسی، بیشتر از خوابیدن با لباس مرطوب گرم خواهید ماند.
  2. تا آنجا که برای‌تان امکان‌پذیر است، با لباس کم و راحت داخل کیسه خواب شوید. لباس‌های حجیم و گرم، باعث عرق کردن داخل کیسه‌خواب و در نتیجه مرطوب شدن لباس‌های شما و احساس سرما می‌شود.

ابتدا مطلب چگونه گرمای بدن خود را حفظ کنیم را بخوانید و برای انتخاب کیسه‌خواب مناسب و استفاده صحیح از آن، پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید:

۴. سایز چادر 

چادرهای استاندارد، از چادرهای انفرادی تا چادرهای ۴ نفره دسته‌بندی می‌شوند. اگر عادت به «سبک سفر کردن» ندارید، پیشنهاد می‌کنیم چادری با یک سایز بزرگ‌تر از تعداد نفرات با خود همراه داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم چادری با یک سایز بزرگ‌تر از تعداد نفرات با خود همراه داشته باشید.

۵. حواستان به تهویه چادر باشد

هیچ‌کس دوست ندارد در یک چادر دم‌کرده از خواب بیدار شود. چادرهای استاندارد، معمولا دارای پنجره هستند. بهتر است با توجه به دمای هوا، حداقل یکی از پنجره‌های چادر (که پشت به جهت وزش باد است.) را باز بگذارید تا تهویه مناسب داخل چادر برقرار شود.

 

۶. سروصدا را هم در نظر بگیرید.

بعضی افراد سروصدای جنگل در شب را بسیار دوست‌داشتنی می‌دانند، صدای جیرجیرک‌ها، پرندگان، درختان و... اما اگر شما جزو افرادی هستید که با وجود این صداها نمی‌توانید بخوابید، حتما پدهای مخصوص توگوشی همراه داشته باشید. در صورتی که به این پدها دسترسی ندارید، می‌توانید از دستمال کاغذی یا پنبه هم برای کاهش صدا استفاده کنید.

 

۷. خودتان را خسته کنید

در کمپینگ هستید! پس شروع به کوهنوردی و گشت زدن و طبیعت‌گردی کنید. شنا کنید. این‌ها باعث می‌شوند شب در چادر با گذاشتن سرتان روی زمین خواب‌تان ببرد.

حسابی خودتان را خسته کنید تا خوابی راحت در کمپینگ داشته باشید.

۸. چادر مناسب تهیه کنید.

شاید این مورد مهم‌ترین عامل برای داشتن خوابی آسوده در کمپ باشد. پیشنهاد می‌کنیم از چادرهای استاندارد، ۲ پوش و مقاوم برای طبیعت‌گردی استفاده کنید. چادرهای بی‌کیفیت، ممکن است خاطره یک شب زیبا در کمپ را به کابوسی برای شما تبدیل کنند.

 

کمپینگ‌تان خوش

 1399/04/11 | کد مطلب: 3107
برچسب‌ها: نکات سفر
حامد احمدی

کارشناس ادبیات، کارشناس ارشد گردشگری، علاقمند به سفر و طبیعت


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:تورهای مرتبط با این موضوع کدام هستند؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.