تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آن‌چه باید در سفر 12 روزه‌ی اروپا بدانیم

سفر به جاهایی که تاکنون ندیده‌ایم بسیار جذاب خواهد بود، به‌خصوص اگر نسبت به آن شهر یا کشور،  پیش از سفر شناختی پیدا کنید، لذت سفر برای‌تان صدچندان خواهد شد. حتما از خود پرسیده‌اید که برای تماشای دیدنی‌های رم یا فلورانس چه‌کنم؟  یا در بارسلون چگونه خوش بگذارانیم یا پاریس غیر از ایفل چه جاذبه‌های دیگری دارد. در این مطلب سعی می‌کنیم جاذبه‌های گردشگری اروپا را پیش از سفر بررسی کنیم. 

 

تورهای اروپا

در برنامه سفر دوازده روزه‌ی اروپا خواهید خواند:‌

 

 روز اول: رم؛ شهر آبنماها

تهران را به‌مقصد "کیف" ترک می‌کنیم. پس از توقفی در کیف مجددا به سمت "رم" پرواز خواهیم داشت. از فرودگاه با ترنسفر به سوی‌هتل محل اقامت‌مان حرکت خواهیم کرد و پس از استراحتی در هتل، هنگام عصر گشتی در شهر رم می‌زنیم. در پیاده‌روی‌های‌مان میدانی را خواهیم دید که به فواره‌ی رودهای چهار‌گانه معروف هست؛ "میدان ناوونا" که نماد رودهای "نیل"، "گنگ"، "دانوب" و "پلیت" است. اگر به‌سمت شمال میدان برویم به فواره "فونتانا دل نتونو" می‌رسیم، در جنوب میدان هم فواره‌ی دیگری را به اسم "فونتانا دل مورو" یا فواره‌ی "مورو" که ساخت آن به سال 1579 میلادی برمی‌گردد را خواهیم دید. حتما به سراغ کافه‌های اطراف میدان بروید. وقت آن رسیده که خود را به نوشیدن یک کاپوچینو مهمان کنید.  

 

میدان ناوونا

ناوونا، میدانی برای صرف کاپوچینو!

یکی از جذابیت‌های ایتالیا میدان‌های آن است. اگر می‌خواهید بیشتر بدانید مطلب میدان‌های معروف شهر رم کدامند؟ را بخوانید.

 

تماشای میدان‌ها و آب‌نماها را ادامه می‌دهیم و به "میدان پوپولو" می‌رسیم. "پیازا دل پوپولو" به معنی "میدان ملت" و یکی از میادین بزرگ در حاشیه شهر رم است.

 

آب‌نمای میدان پوپولو

شاید این آب‌نمای مورد علاقه‌تان باشد.

رم به شهر فواره‌ها شهرت دارد، اگر مایلید بیشتر بدانید مطلب به آب‌نماهای رمی که رسیدید بگویید: چین! چین! را بخوانید.

 

برای این‌که چشم‌انداز خوبی نسبت به میدان داشته باشید می‌توانید از تپه‌های "پینچو" که شیب ملایمی دارد و در شرق میدان است بالا بروید، تماشای پوپولو از بالای پینچو خیلی دوست‌داشتنی خواهد بود. میدان پوپولو هم مانند ناوونا پر است از کافی‌شاپ های مختلف و رستوران.

 

میدان پوپولو از نمای بالا

شما هم می‌توانید چنین چشم اندازی را تجربه کنید.

 

یک کافه رستوران ایتالیایی بسیار دنج در حوالی پوپولو هست که پیشنهاد می‌کنیم حتما پیتزاهای ایتالیایی آن را امتحان کنید. نام این رستوران" Dal Pollarolo 1936 " و ساعت کاری این کافه ایتالیایی از 12:30 تا 15:00 و عصرها از 19:00 تا 23:00 است.

 

مسیر رستوران

یکی از کافه رستوران‌های حوالی میدان پوپولو که حتما خاطره خوشی برای‌تان خواهد ساخت.

 

 

پیتزای ایتالیایی

تجربه چشیدن طعم این پیتزا را در کافه رستوران پولارولو از دست ندهید.

 

روی دیوار این رستوران عکس چهره‌های معروف ایتالیایی و هنرمندان بین‌المللی را خواهید دید، خوردن یک نوشیدنی در این کافه رستوران و گذراندن دقایقی به سبک مردم ایتالیا را به شما توصیه می‌کنیم.

 

رستوران ایتالیایی پولارولو

عکس انداختن با دیوار پر از خاطره این رستوران را فراموش نکنید!

 

در ادامه گشت‌مان در رم به دیدن پله‌های اسپانیایی می‌رویم. جالب این‌که این اثر تاریخی ساخته دست ایتالیایی‌ها نیست و با سرمایه‌ی یک دیپلمات فرانسوی برای اتصال کلیسایی فرانسوی با میدان شهر ساخته شد. خوب است بدانید که این جاذبه، طولانی‌ترین مسیر پلکانی در اروپا‌ست.

 

پله‌های اسپانیایی

 پله‌هایی که فرانسوی‌ها در ایتالیا و به‌نام اسپانیایی ساختند!

 

می‌خواهیم سری هم به معبد خدای خدایان بزنیم، معبدی که با داشتن یکی از بزرگترین گنبدهای جهان بیش از 1300 سال است که جزو شگفتی‌های معماری محسوب می‌شود؛ معبد پانتئون مقصد دیگر گردشگری ما در روز اول است.

 

گنبد معبد پانتئون

 گنبدی که آسمان آرامگاه مردان بزرگ ایتالیاست!

 

بالاخره در همین روز اول انتظارها به‌سر می‌آید و وقت تماشای چشمه‌ی عشاق فرا‌می‌رسد، این چشمه که آب‌نمای سه‌گانه هم در آن قرار گرفته یکی‌ از جاذبه‌های معروف و پرطرفدار رم است. طبق یک اعتقاد قدیمی می‌گویند اگر سکه‌یتان بعد از پرتاب در قسمت مورد نظر آب‌نما فرود بیاید دوباره به رم باز خواهید گشت!

 

تروی فونتانا

سکه‌های‌تان را آماده کنید که می‌خواهیم نشانه بگیریم!

 

در ادامه بازدید از شهر رم، می‌خواهیم جا پای موسیلینی بگذاریم! به میدان ونیز خواهیم رفت که تاریخ صدها ساله ایتالیا در این میدان شکل ‌گرفته. از "ایل ویتوریانو" یادبود ویکتور امانوئل دوم اولین پادشاه ایتالیا گرفته تا ساختمانی که دفتر کار موسیلینی بود و او از بالکن آن سخنرانی‌های تاریخی را انجام داده. قدم زدن روی سنگفرش‌های میدان ونیز و خیره شدن به بالکنی که زمانی بیانیه امپراطوری ایتالیا د رسال 1936 از همین بالکن خوانده شد، اکثر گردشگران را به حال و هوای همان روز‌ها می‌برد. دیدنی‌های میدان ونیز و اطراف آن بسیار است و می‌توانید حتی با پای پیاده به تپه "کاپیتولین"، "رُمَن فوروم" و حتی "پانتِئون" سری بزنید. در پایان گشت روز اول پس از بازگشت به هتل شام را میهمان دالاهو هستید و در کنار هم خواهیم بود.

 

میدان ونیز

میدانی به‌یاد اولین پادشاه ایتالیایی‌ها که عامل اتحاد ایتالیا بود.

برای قدم زدن در میدان ونیز پیشنهاد ما گوش دادن به موسیقی سفر_ایتالیا است.

 

 

بالکن سخنرانی موسولینی

دفتر‌کار و بالکنی که موسولینی در آن سخنرانی می‌کرد.

کتاب میدان ایتالیا برای مسافران ایتالیا یکی از بهترین گزینه‌هاست. با «تابوکی» همراه شوید تا خاطرات سه نسل یک خانواده‌ی ایتالیایی را بخوانید و از گشت و گذار در مکان‌های تاریخی ایتالیا بیشتر لذت ببرید.

 

روز دوم: فلورانس؛ شهر گالیله و داوینچی

 صبح زود با وسیله‌ی نقلیه توریستی به‌سمت فلورانس حرکت می‌کنیم. پس از گشت زنی در فلورانس و بازدید از جاذبه‌های گردشگری این شهر به‌سمت رم باز می‌گردیم. بعد از رسیدن به فلورانس بدون معطلی به سراغ دیدنی‌های شهر می‌رویم. مهمترین اثر تاریخی فلورانس، "کلیسای سانتاماریا دل فیوره" است. داریم به تماشای سومین کلیسای بزرگ دنیا می‌رویم. کلیسایی که می‌گویند معمار برج ناقوس آن ‌تحت‌تاثیر "گنبد سلطانیه" در ایران آن را طراحی کرده است. در ادامه گشتی در میدان "سن مارکو" خواهیم زد، میدانی که می‌توانید با یادبود ژنرال "مانفردو فانتی" فرمانده‌ای که در جنگ‌های استقلال ایتالیا نقش عمده‌ای داشت،عکس‌هایی به یادگار بگیرید.

 

نمایی از شهر فلورانس

گنبد کلیسا از دور هم نمایان است

 

از سن‌مارکو که بگذریم بازدید از "پل قدیمی یا پل پونته‌وکیو" هم برای خودش داستانی دارد. در پونته‌وکیو سری به چشم‌انداز مورد علاقه هیتلر می‌زنیم. کریدور "واساری" در پونته وکیو محل مورد علاقه هیتلر برای تماشای فلورانس بوده! رفیقش موسلینی برای ملاقات با او معمولا اینجا را انتخاب می‌کرده.

 

پل پونته وکیو

قایق‌سواری در هوای ابری همیشه هیجان‌انگیز است.

 

مگر می‌شود به فلورانس بیاییم و اثری از میکل‌آنژ نبینیم! در ادامه بازدیدی از دیدنی‌های فلورانس، مجسمه داوود از آن دست دیدنی‌هایی‌ست که نباید از دستش بدهید. به این مجسمه که رسیدید حتما چشمانش را ببینید. می‌گویند جهت نگاه این مجسمه به‌سمت روم است و نگاهش پر است از تهدید و اخطار! راستی این مجسمه سمبل فلورانس است.

 

مجسمه داوود

چشمان این مجسمه با شما حرف می‌زند!

 

 روز سوم: رم؛ شهر گلادیاتورها

 در این روز مراسم تحویل سال نو را خواهیم داشت. عیدتان مبارک! موقع سال تحویل در کنار هم هستیم و پس از تحویل سال، وقت آزاد دارید تا گشتی در شهر بزنید. در این روز گشت همراه تور نداریم بنابراین اگر خودتان برنامه‌ای برای گشت در شهر رم دارید می‌توانید انجام دهید.

پیشنهاد ما این است که کافه‌گردی در رم را فراموش نکنید، با خوردن قهوه‌های ایتالیایی در خود ایتالیا رنگ و بوی دیگری به سفرتان بدهید.

 

 روز چهارم: رم؛ شهر گلادیاتورها

صبح برای بازدید از کلسئوم و تپه پالاتین هیل می‌رویم. کلسئوم نماد شهر رم است. این را بدانید که به تماشای بزرگترین و باشکوه‌ترین آمفی‌تئاتر دنیا می‌رویم. هنوز هم کلسئوم بی‌همتاست. راستی اسم اصلی اینجا "فلاویا آمفی تئاتر" است اما چون مجسمه‌ی نرون در کنار این بنا قرار دارد و نام "colossus of Nero" یا غول نرون در کنار آن قرار گرفته این‌جا هم به کلسئوم معروف شده. حتما با نرون عکس یادگاری بگیرید! و در هر قدمی که در کلسئوم می‌گذارید از یاد نبرید، کلسئوم نقطه‌ای در دنیاست که بیشترین خون در آن ریخته شده، بعضی کتاب‌های تاریخی می‌گویند بیش از چهارصد‌هزار نفر در این مکان کشته‌ شدند.

کلسئوم

 نیازی به توضیح نیست! کافی است با نگاه به این بنا در سکوت، نرون را تصور کنید.

 

بعد به سراغ پالاتین هیل خواهیم رفت؛ تپه‌ای که روزی کاخ نرون در آن قرار داشت و اکثر ثروتمندان و چهره‌های سرشناس رم علاقه‌مندند در این محل زندگی ‌کنند.

 

پالاتین هیل

اینجا جا پای نرون می‌گذارید!

 

بعد از ناهار به تماشای کوچکترین کشور دنیا با مساحت حدود 45 هکتار می‌رویم! واتیکان مذهبی‌ترین و در عین حال یکی از تاریخی‌ترین دیدنیهاست. علاوه بر تماشای بناهای تاریخی و ساختمان‌های سنتی اروپایی در واتیکان، تماشای موزه واتیکان را هم در برنامه داریم. از مومیایی‌های مصری گرفته تا مجسمه‌های برنزی را در این موزه خواهید یافت. شاهکار رافائل را در این موزه از دست ندهید، عنوان این نقاشی "کلاس درس آتن" است.

 

نقاشی رافائل

 رافایل تصویر فلاسفه یونان و دانشمندان معروف را روی دیوار اقامت‌گاه پاپ در سال‌های 1510 و 1511 میلادی کشید.

 

سپس به نیایش‌گاه سیستین خواهیم رفت. اگر عاشق شاهکارهای میکل‌آنژ هستید، نیایش‌گاه سیستین بهترین محل برای تماشای هنر اوست. در واقع نیایش‌گاه سیستین بخشی از موزه‌ی واتیکان است و اکثر گردشگران برای بازدید از آن لحظه‌شماری می‌کنند. نقاشی میکل‌آنژ بخش عمده‌ی آن را در برمی‌گیرد که چیزی حدود 800 مترمربع از سقف‌ها را در برمی‌گیرد.

 

نقاشی‌های میکل آنژ

در میان انبوه نقاشی‌ها غرق خواهید شد.

 

 از دیگر مکان‌هایی که خواهیم دید میدان و باسیلیکای سن‌پیترو‌ ست. در بخشی از راهنمای سفر به ایتالیا از کتاب لونلی پلنت چنین آمده: "ورود به میدان "سن‌پیترو" برای نخستین بار برای اکثر گردشگران را متحیر خواهد کرد. این میدان در محوطه مرکزی واتیکان و شبیه یک کلید است. سن پیترو توسط برنینی همان معمار معروف ایتالیایی که چند روز گذشته در رم از او آب‌نماهای بسیاری را دیده‌ایم ساخته‌شده."

 

سن پیترو

 کلیدی که برنینی روی زمین گذاشت!

 

 روز پنجم: بارسلونا؛ شهر هرکول

از رم به‌سمت بارسلونا پرواز می‌کنیم؛ پروازمان حدود دو ساعت طول می‌کشد و همین‌که به بارسلون رسیدیم و بعد از ساکن شدن در هتل برای دیدن آثار معماری به تماشای معماری کلیسای "سانتاماریا دل مار" که به سبک گوتیک است می‌رویم. گوتیک سبک معماری مذهبی است که تا قرن شانزدهم در اروپا در اختیار کلیسا بوده.

 

سانتا ماریا دل مار

 ارتفاع زیاد در بنا یکی از نشانه‌های سبک معماری گوتیک است.

 

سپس به بازار میوه و تره‌بار بارسلون که نامش "لابوکریا"ست، خواهیم رفت که گفته می‌شود یکی از بزرگترین بازارهای اروپاست. کلا بارسلون برای تهیه مواد غذایی شهر مناسبی‌است. تماشای مردم همیشه برای افرادی که اهل سفر هستند جذاب است و این بازار بهترین مکان برای شناختن فرهنگ و مردم بارسلون خواهد بود.

 

بازار میوه بارسلون

حتما با این نوشیدنی‌ها گلویی تازه کنید.

 

در بین مسیر سری به طولانی‌ترین خیابان بارسلون خواهیم زد؛ "لارامبالا" شاهراه توریستی بارسلوناست. از لارامبالا می‌توانید خرید کنید و بهترین مغازه‌ها در این خیابان است. 

 

لارامبلا

شاید باورتان نشود اما هر روز 150 هزار نفر در این خیابان رفت و آمد می‌کنند.

 

 روز ششم: بارسلونا؛ شهر گائودی

در این روز سه اثر تاریخی فوق‌العاده از گائودی یکی از بزرگ‌ترین معمارهای دو قرن گذشته که بیشتر آثارش در کشور زادگاهش اسپانیاست در برنامه بازدید خواهیم داشت. در این روز به تماشای "کازا میلا" خواهیم رفت، این اثر تاریخی به خانه‌ی زنده شهرت دارد. می‌گویند شکل ظاهری آن باعث می‌شود این تصور در بیننده به وجود بیاید که این خانه زنده و ارگان‌های یک جسم زنده در آن دیده می‌شود.‌ نظر شما چیست؟!

 

کازا میلا

  خانه‌ای که احساس می‌کنید نفس می‌کشد!

 

در ادامه بازدید کلیسایی را خواهیم دید که هنوز نیمه تمام است! 130 سال است که ساخت "لاساگرادا فامیلیا" تمام نشده و معمار آن گائودی در سال‌هایی که مشغول ساخت این اثر بود از دنیا رفت و اتفاقا جسدش در زیرزمین این کلیسا دفن شده. در نهایت هم از "کازاباتلو" بازدید می‌کنیم.

 

لاساگرادا فامیلیا

 خانه‌ای که شاید فقط در برنامه‌های تخیلی می‌دیدید امروز در بارسلونا ببینید!

اگر دوست دارید از جاذبه‌های بارسلون و شگفتی‌های آن بیشتر بدانید مطلب 11 نکته جالب از بارسلون که نمی‌دانید! را بخوانید.

 

 

کازاباتلو

 پنجره‌های متفاوت، مثل بستنی در حال آب شدن روی دیوار!

بعد از صرف ناهار به دیدن پارک گوئل خواهیم رفت. این پارک تماشایی اثری به‌جا مانده از گائودی معمار برجسته اسپانیایی‌ست که تا پیش از این آثار بسیاری را در بارسلون از او دیدیم. برای این‌که پارک گوئل را بهتر بشناسید پیشنهاد ما تماشای ویدئو گوئل، پارکی که نظیر آن را ندیده‌اید! است.

 

 

 

 روز هفتم: بارسلونا؛ شهر فلامینگو

صبح به سوی "تپه مونژیک" حرکت می‌کنیم. وقتی به تپه رسیدیم وقت آزاد دارید و می‌توانید به‌صورت اختیاری از تله‌کابین برای رفتن به ساحل استفاده کنید. رفتن به "ساحل بارسلون" را از دست ندهید. این را بدانید که به گفته‌ی خیلی از نهادهای معتبر مربوط به طبیعت و گردشگری مثل نشنال جیوگرافی، این ساحل برترین ساحل دنیاست. اگر به رقص فلامینگو و گذراندن یک شب پر از هیجان در قلب بارسلون علاقه‌مند هستید می‌توانید با  لیدر تور هماهنگ کنید تا شما را برای رفتن به مراسم "رقص فلامینگو" راهنمایی کند.

 

 روز هشتم: پاریس؛ شهر عشاق

 

بارسلون را به مقصد پاریس ترک می‌کنیم و بعد از رسیدن به شهر دوست‌داشتنی پاریس، گشت خود را با قدم زدن در کنار رودخانه "سن" آغاز می‌کنیم. در اطراف رود سن از ایفل تا موزه لوور و دیگر آثار تاریخی را می‌یابید. رودی که پاریس را به دو قسمت پاریس چپ و پاریس راست تقسیم کرده یکی از رمانتیک‌ترین جاذبه‌های پاریس است. به شما توصیه می‌کنیم که قدم زدن در کنار رود سن را از دست ندهید. در کنار سن می‌توانید قایق هم کرایه کنید و منظره‌ی پاریس را با عبور از رود سن تماشا کنید. به این قایق‌ها “bateaux mouches,” هم می‌گویند. شاید جالب باشد بدانید که ناپلئون همیشه می‌خواست در کنار ساحل رود سن دفن شود اما تقاضای او رد شد و وایکینگ‌ها هم برای حمله به فرانسه از همین رود سن استفاده کردند.

بعد از رود سن به دیدین ایفل خواهیم رفت. تا‌به‌حال به این فکر کردید که برای بالا‌رفتن از ایفل باید از چند پله بالا برویم؟ تعداد پله‌ها 1665 عدد است و اگر قصد بالا رفتن از آن را دارید بهتر است از آسانسور استفاده کنید. این را هم بدانید که بالا رفتن از آسانسور هم صف طولانی دارد و اگر می‌خواهید در گشت اختیاریتان ایفل را تجربه کنید باید با حوصله باشید.

 

 

 برج ایفل

 مصرف برق برج ایفل برای روشن نگه داشتن چراغ‌هایش برابر با مصرف برق یک روستای کوچک است.

برای آشنایی بیشتر با دیدنی‌های پاریس مطلب پاریس، شهر عشق! را بخوانید.

 

 روز نهم: پاریس؛ شهر رمان‌های عاشقانه هوگو

صبح خود را با بازدید از "پانتئون" و "نوتردام" آغاز می‌کنیم. آرامگاه پانتئون بعدها به‌دست دولت انقلابی فرانسه تبدیل به مزار قهرمانان فرانسوی شد اما قرار بود که به‌عنوان کلیسا استفاده شود. این آرامگاه و بنای تاریخی همه‌روزه بجز یکشنبه‌ها برای بازدید عموم باز است. وقتی قدم در پانتئون می‌گذارید نگاهی به نوشته‌ی سر در آن بیندازید:" AUX GRANDS HOMMES LA PATRIE RECONNAISSANTEبه معنی: میهن سپاس‌گزارِ مردان بزرگ است.

 

مزار ولتر

مزار ولتر در پانتئون است و روی سنگ مزارش نوشته شده: «ولتر در اینجا آرمیده است.» 

 

 وقتی در میان مزار چهره‌های شناخته شده فرانسوی قدم می‌زنیم قبر "ولتر" و "ژان ژاک روسو" بیش از همه جلب توجه می‌کند. در کنار تمام سنگ‌های خوابیده، سنگ این دو قبر به‌صورت ایستاده و در مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند.

وقت آن رسیده که به سراغ نوتردام برویم، کمتر کسی‌ست که نام "ویکتور هوگو" نویسنده بزرگ فرانسوی به گوشش نخورده باشد. نوتردام همان‌جایی‌ست که فضای داستان "گوژپشت نوتردام" در آن شکل گرفته. هوگو در مورد نوتردام می‌گوید: هر سنگ از این بنای تاریخی تنها یک سنگ یا صفحه‌ای از تاریخ کشور فرانسه نیست، بلکه سرگذشت هنر، معماری و... را در آن می‌یابید. هنگام بازدید از کلیسا به دیوراها و نوشته‌ها دقت کنید، هوگو از روی یکی از همین نوشته‌های کنده شده بر روی دیوار، جرقه‌ای برای نوشتن رمان "گوژپشت نتردام" در ذهنش زده شد. جالب است بدانید که ساخت این کلیسا بیش از 180 سال طول کشیده است. برای تزیین این کلیسا از مجسمه‌های سنگی و چوبی استفاده کرده‌اند و یکی از زیبارترین آثار معماری گوتیگ است. اتفاقات بزرگ زیادی در  این‌جا رخ داده، مثلا در ۲ دسامبر ۱۸۰۴ ناپلئون مسند قدرت را به دست گرفت و به همراه ژوزفین در کلیسای نتردام به همگان معرفی شدند. 

 

کلیسای نوتردام

نوتردام همان جایی‌ست که در دنیای بچگی‌مان با دیدن کارتون «گوژپشت نوتردام» با آن آشنا شدیم.

 

 روز دهم: پاریس، شهر هنر و مذهب

روز دهم به دیدن "کلیسای قلب مقدس" (سکرکور) و محله‌ی هنرمندان (مونمارتر) می‌رویم. کلیسای قلب مقدس به قلب مسیح اشاره می‌کند و بزرگ‌ترین ناقوس کلیسا در فرانسه در این مکان نصب شده. از محوطه‌ی اطراف و بیرون کلیسا می‌توانید رایگان بازدید کنید اما برای دیدن گنبد و داخل کلیسا، باید هزینه ورودی را پرداخت کنید. از بالای گنبد کلیسا یک دید پارانورامای خوب خواهید داشت که بهترین چشم‌انداز برای عکاسی است. داخل کلیسا هم پله‌هایی برای رفتن به زیرزمین وجود دارد، زیرزمین سکرکور از آن مکان‌هایی‌ست که گردشگران زیادی مشتاق دیدنش هستند.

 

کلیسای قلب مقدس

گنبد این کلیسا 83 متر ارتفاع دارد و از بالای آن تا 50 کیلومتر دورتر را می‌توانید ببینید.

 

 

کلیسای قلب مقدس یا سکرکور

ساختن موزائیک‌های گنبد کلیسا 22 سال طول کشید.

 

 برای دیدن محله مونمارتر نیازی نیست خیلی از کلیسا فاصله بگیریم. این محله در اطراف سکرکور است و در قرن نوزدهم بسیاری از هنرمندان فرانسوی در همین محل زندگی می‌کردند و پس از مرگشان هم، همان‌جا به خاک سپرده شدند. وقتی به مونمارتر می‌روید مزار "مایکل برگر" را حتما خواهید یافت، ترانه‌سرا و خواننده سبک پاپ فرانسوی که برای دو دهه بهترین ترانه‌های فرانسوی را خواند.

 

روز یازدهم: پاریس، شهر کاخ‌ها و موزه‌ها

برای روز یازدهم برنامه بازدید همراه تور نخواهیم داشت بنابراین وقتتان آزاد است تا به گشت و گذار در شهر پاریس بپردازید. می‌توانید دوباره به دیدن ایفل بروید و در کنار سن قدم زده و سری به کافی‌شاپ‌های اطراف این رود بزنید، در عین حال می‌توانید از جاذبه‌های دیگری مثل کاخ ورسای، موزه لوور و یا دیزنی‌لند دیدن کنید. یک کافی‌شاپ با قیمت مناسب هم در اطراف موزه لوور و در محله "مدولن" پاریس قرار گرفته‌است. نام این کافی‌شاپ Foyer است و از خیابان Place de la Madeleine  می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

برای آشنایی با جاذبه‌های پاریس که می‌توانید رایگان از آن‌ها دیدن کنید و وقت آزادتان را بگذرانید مطلب پنج جاذبه پاریس که می‌توان آن‌ها رایگان دید! را بخوانید.

  

 پاریس

 پاریس در بهار دیدنی‌تر است!

برای آشنایی با پاریس توصیه‌ می‌کنیم مطلب پاریس شهر زیبایی‌ها را بخوانید.

روز دوازدهم: پاریس و خداحافظی با اروپا

 روز دوازدهم آخرین روز سفرمان در پاریس خواهد بود، با کلی خاطرات خوب از سفر کم‌کم باید به‌ فکر جمع کردن چمدان‌ها باشیم. صبح هنوز وقت دارید در شهر گشتی بزنید و آخرین عکس‌هایتان را هم بیندازید. حدود ظهر باید خود را به فرودگاه برسانیم و به سمت تهران پرواز کنیم. هنگام برگشت هم مانند مسیر رفت، بین راه در کیف توقفی خواهیم داشت و حدود ساعت 6 بعد‌از‌ظهر به‌ تهران پرواز می‌کنیم. صبح روز بعد در وطن خواهید بود.

 

لطفا توجه کنید که این یک برنامه عمومی برای تورهای اروپاست و ممکن است برنامه‌های آن با تور انتخابی شما متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات دقیق سفر خود بخش برنامه‌ی سفر همان تور را مطالعه کنید.

اطلاعات بیشتر درباره تور اروپا 12 روزه 

 

 

 1395/10/01 | کد مطلب: 3616
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.