تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بالن‌سواری در کاپادوکیا چطور است؟

بالن‌سواری در تور کاپادوکیا و قونیه یکی از لذت بخش‌ترین و جذاب‌ترین تفریحات در کشور ترکیه است. به شما نیز بازدید از کاپادوکیه و تجربه بالون سواری در این منطقه را توصیه می کنیم. بالون سواری در کاپادوکیه در دسته تفریحات گران‌‎قیمت قرار دارد. البته غیر از بالون سواری، جاذبه‌های گردشگری و تفریحات دیگری هست که می توانید از همه آنها استفاده کرده و لذت ببرید. راهنمای سفر ارزان به کاپادوکیا می‌تواند به شما اطلاعاتی برای سفر به این منطقه با قیمتی مناسب بدهد.

تور کاپادوکیا

کاپادوکیا کجاست؟

اگر شما هم اهل گشت و گذار و سفرهای توریستی به مناطق مختلف جهان باشید، حتما نام کاپادوکیا و بالن های زیبایش را شنیده‌اید. کاپادوکیا یکی از مناطق بکر و زیبا در ترکیه است. کاپادوکیا یکی از پرطرفدار ترین مکان‌های توریستی کشور ترکیه است. فاصله کاپادوکیا از استانبول حدود 750 کیلومتر است. البته این فاصله با شهر آنکارا کمتر بوده و با زمانی حدود 4 ساعت به صورت زمینی می توانید خود را به کاپادوکیا برسانید. یکی از زیبایی های مسحور کننده این منطقه، وجود کوه‌هایی با شکل و طرح‌های بسیار زیبا است. این کوه‌ها سالیان دراز، بر اثر فوران کوه‌های آتش‌فشانی ارسیس، حسن و ملندیز ایجاد شدند. اگر شما هم بالن سواری در کاپادوکیا را تجربه کنید، می توانید از نزدیک این کوه‌های زیبا و دیگر مناطق آن را تماشا کنید. البته توجه داشته باشید، هر موقعی نمی توان بالن سواری در کاپادوکیا را تجربه کرد. معمولا این موضوع تا حد زیادی به شرایط جوی بستگی دارد. پس بهتر است پیش از اقدام برای خرید تور کاپادوکیا  شرایط آب و هوایی و جوی را بررسی کرده و در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن به این منطقه سفر کنید تا بتوانید از همه زیبایی ها و جاذبه های گردشگری و به خصوص بالن سواری در کاپادوکیا استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره سفر به کاپادوکیا پیشنهاد می‌کنیم مطلب قبل از سفر به کاپادوکیا بخوانید را حتما ببینید.

بالن‌سواری در کاپادوکیه یکی از لذت بخش‌ترین و جذاب‌ترین تفریحات در کشور ترکیه است.

 اگر بالن سواری در کاپادوکیه را تجربه کنید، می توانید از نزدیک این کوه‌های زیبا و دیگر مناطق آن را تماشا کنید.

بالن‌سواری در کاپادوکیا

یکی از اصلی ترین دلایل سفر اکثر افراد به این منطقه، بالن سواری در کاپادوکیا است. بالن سواری در کاپادوکیا چنان پرطرفدار است که برای بازدید از کاپادوکیا و بالن سواری در آن، تورهای اختصاصی از کشورهای مختلف دنیا وجود دارد. جدا از بالن‌سواری در کاپادوکیا، شما می‌توانید از مناطق گردشگری مرتفعی که در گوشه و کنار این منطقه ساخته شده‌اند نیز پرواز بالن‌ها را به تماشا بنشینید و لذت ببرید. معمولا هتل‌ها و کافی شاپ‌هایی در اطراف این منطقه طراحی شده‌اند که می‌توانید از فراز آن ها به تماشای پرواز بالن‌ها بپردازید. اما پیشنهاد می‌کنیم، حتما بالن سواری در کاپادوکیه را تجربه کنید. بالن‌سواری در اینجاکاملا امن است و تمامی مجریان این طرح علاوه بر داشتن مجوزهای لازم، آموزش های حرفه‌ای را دیده اند. ضمنا در مواقعی که شرایط جوی نامساعد باشد، بالن ها پرواز نمی‌کنند. هزینه بالن سواری در کاپادوکیا چندان ارزان نیست. اما جز آن دست از تفریحاتی است که ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. در زمان نگارش این متن، این مبلغ حدود نفری 120 یورو در فصول خلوت تا 300 یورو در فصول شلوغ سال متغیر است. 

معمولا هتل‌ها و کافی شاپ‌هایی در اطراف کاپادوکیه طراحی شده‌اند که می‌توانید از فراز آن ها به تماشای پرواز بالن‌ها بپردازید.

بهترین زمان برای بالن سواری در کاپادوکیا چه وقت است؟

همانطور که گفتیم شرایط جوی یک عامل بسیار مهم در پرواز بالن‌هاست. به همین خاطر معمولا توصیه می‌شود اگر به قصد بالن سواری در کاپادوکیا عازم این منطقه هستید، هنگام خرید تور کاپادوکیا به شرایط جوی و وضعیت آب و هوا توجه کنید. معمولا سردترین فصل سال در ترکیه و در منطقه کاپادوکیا، فصل زمستان است. در این فصل امکان پرواز بالن ها خیلی کم است. البته به این معنی نیست که به هیچ وجه پروازی صورت نمی‌گیرد. شما در زمستان هم می توانید به این منطقه سفر کنید؛ به تناسب آن هزینه‌ها در زمستان بسیار کم‌تر است. کاپادوکیا در فصل بهار، آب و هوایی بهاری دارد و امکان بارش باران در این فصل بسیار است. در موارد خاصی ممکن است، برخی پروازهای بالن‌ها لغو شود. گرم ترین فصل سال در کاپادوکیا، فصل تابستان است. در این موقع از سال اکثر گردشگران از سراسر دنیا به ترکیه سفر می کنند تا بالن سواری در کاپادوکیا را شخصا تجربه کنند. بهترین فصل از نظر آب و هوا برای بالن سواری در کاپادوکیا، تابستان است. شما نیز در این موقع از سال می توانید به کاپادوکیا سفر کنید. همچنین اوایل پاییز نیز برای سفر به ترکیه و بالن سواری در کاپادوکیا مناسب است. اما در اواخر پاییز دمای هوا پایین آمده و میزان بارش‌ها در منطقه کاپادوکیا افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل امکان لغو پرواز بالن‌ها در این موقع از سال بسیار بیشتر از مواقع دیگر است. 

بهترین فصل از نظر آب و هوا برای بالن سواری در کاپادوکیه، تابستان است.

فصل زمستان بالن سواری در کاپادوکیه همچنین منظره ای دارد.

جاذبه‌های گردشگری در کاپادوکیا کدامند؟

به جز بالن سواری، از دیگر تفریحات کاپادوکیا می توان به بازدید از جاذبه‌های گردشگری منطقه نیز اشاره کرد. معروف‌ترین و بهترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه شامل موزه روباز گورمه، موزه روباز زوله، شهر زیر زمینی کای ماکلی، شهر زیرزمینی درین گویو، اوچ‌ حیصار، اورتاحیصار، مرکز سفال آوانوس، دودکش‌های قارچی شکل پاشاباگ، دورنت، حاجی بکتاش، شهرک گولشهیر، کلیسای غار شکل فراموش شده، کاروانسرای Caravanserais و... می‌شود. موزه روباز گورمه شامل کلیساهای غاری شکل هستند که در منطقه کاپادوکیا واقع شده‌اند. در موزه روباز زوله، چندین کلیسای سنگی قرار دارد که یکی از زیباترین مکان های گردشگری در ترکیه به شمار می رود. شهر زیر زمینی کایماکلی، بزرگترین شهر زیرزمینی در ترکیه و یکی از مقاصد اصلی گردشگران است. به شما نیز توصیه می‌کنیم در سفر به کاپادوکیه ترکیه حتما از این مکان بازدید داشته باشید. همچنین شهر زیرزمینی درین کویو، عمیق‌ترین شهر زیرزمینی این ناحیه برای بازدید بسیار هیجان انگیز و جالب است.  

روستای اوچ حیصار و نمای قلعه آن.

 

 شهر زیر زمینی کایماکلی، بزرگترین شهر زیرزمینی در ترکیه و یکی از مقاصد اصلی گردشگران است.

بازدید از حاجی بکتاش یکی از جاذبه‌های گردشگری کاپادوکیه ترکیه است که به جز بالن سواری در کاپادوکیه میتوانید انجام دهید.

اقامت در کاپادوکیا چطور است؟

برای اقامت در کاپادوکیا، بهتر است پیش از سفر برای رزرو هتل مناسب اقدام کنید. در این منطقه 3 هتل ساده و شیک در روستای گورمه ساخته شده است. نام این سوئیت‌های زیبا به ترتیب هتل سلطان، هتل کوچک کَلِبَک و هتل هیبه می‌باشد. شما بعد از بالن سواری در کاپادوکیه می‌توانید برای استراحت و گذراندن شب به یکی از این 3 هتل زیبا مراجعه کنید. ساختار و معماری این هتل‌ها بسیار زیبا است و اکثرشان به شکل غار هستند و با نمای طبیعت کاپادوکیه سازگارند. به همین دلیل است که می‌گوییم، شما با سفر به کاپادوکیا از فضای مدرن شهری خارج شده و می توانید با طبیعت خو بگیرید. هر کدام از این هتل‌ها امکانات و خدمات خاص خود را با کیفیت بالا ارائه می‌کنند. شما بر اساس نیازها و بودجه خود می توانید در یکی از این هتل‌ها اقامت داشته باشید و از سفرتان به ترکیه و بازدید از منطقه کاپادوکیا لذت ببرید. 

نمایی از هتل های کاپادوکیه.

نمای بیرونی هتل کایا در کاپادوکیه.

فضای داخلی هتل های کاپادوکیه و شهر گورمه.

نمای داخلی یکی از هتل های کاپادوکیه.

 1400/05/12 | کد مطلب: 3804

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
هیدا
1399/04/26 15:54
سلام ، بالن سواری توی کاپادوکیه یه تجربه منحصر به فرده، تجربه ای که همیشه دلم می خواد دوباره تکرار کنم، ممکنه یه کم پر هزینه به نظر میاد ولی واقعا دو برابر هزینه ای که کردم برام خاطره شده. من که به همه توصیه اش می کنم.
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/04/28 09:11
دوست عزیز
سلام

ممنون که تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتین.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1401/10/25 10:41
بلیطش چقدر استاز میدان تاکسیم استانبول چطور برم ؟
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.