تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تور کریسمس ترکیه (استانبول)

کریسمس‌های ترکیه با شادی، شور و هیجان همراه است. گردشگران، در ایام کریسمس، به شوق دیدن خیابان‌های چراغانی استانبول، کاج‌های تزیین شده، آتش‌بازی و جشن و پایکوبی راهی استانبول و ترکیه می‌شوند. اگر قصد سفر به استانبول دارید، بد نیست زمان سفرتان را با ایام کریسمس هماهنگ کنید. می‌توانید در تورهایی که زمان کریسمس اجرا می‌شوند، شرکت کنید. 

جشن کریسمس استانبول

با فرا رسیدن ماه دسامبر و نزدیک شدن به نیمه دوم این ماه شهرهایی مانند استانبول در ترکیه رنگ دیگری می‌گیرند.در سراسر جهان، انقلاب زمستانی را به شیوه‌های مختلف جشن می‌گیرند. یکی از معروف‌ترین این جشن‌ها کریسمس نام دارد. از 25 دسامبر تا 6 ژانویه به مدت 12 روز جشن کریسمس برگزار شده و 1 ژانویه نیز آغاز سال نوی میلادی است. درست است که این جشن ریشه در آیین مسیحیت دارد اما در میان دیگر آیین‌ها نیز پرطرفدار شده. ترکیه و شهرهای آن از جمله استانبول، با وجود اینکه، جمعیت انبوه مسلمان، جشن مسیحیت را با شکوه تمام برگزار می‌کند. تور استانبول در کریسمس موقعیت مناسبی است تا از دیدنی‌های این شهر اروپایی - آسیایی لذت ببرید. احتمالا به دلیل توریستی بودن و وجود کلیساهای متعدد، استانبول در ایام کریسمس، به یکی از شلوغ‌ترین زمان‌ها تبدیل می‌شود. همه این‌ها دلایلی است که تور ترکیه در زمان کریسمس را  نباید از دست داد. 

جشن کریسمس در استانبول باشکوه برگزار می‌شود.

برگزاری مراسم مذهبی کریسمس در کلیساهای استانبول

کریسمس ترکیه را می توانید در کلیساهای آن ببینید. درست است که اغلب کلیساهای ترکیه و استانبول مانند مسجد جامع ایاصوفیه با روی کار آمدن عثمانیان به مسجد تبدیل شدند اما هنوز کلیساهای متعددی در استانبول وجود دارد که با نزدیک شدن جشن مسیح یا عید پاک مراسم متعددی برگزار می‌کنند. این مراسم را در کلیسای «سنت آنتونی» و «سانتا ماریا» می‌توانید ببینید. صبح روزهای 24 و 25 دسامبر در این دو کلیسا در استانبول مراسم روز میلاد مسیح یا عید پاک با شکوه تمام برگزار می‌کنند. گفتنی است قسمتی از این مراسم به 4 زبان زنده دنیا، یعنی انگلیسی، لهستانی، ایتالیایی و ترکی اجرا می‌شوند. در این مراسم گردشگرانی از سراسر دنیا حضور دارند. از دیگر کلیساهایی که این مراسم را در آن می‌توانید ببیند، کلیسای Anglican است. همینطور کلیسای یادبود کریمه و کلیسای کوچک سنت هلنا از دیگر کلیساهایی هستند که جشن کریسمس در آنها برپاست. در تور استانبول می‌توانید، یکی از این کلیساها را برای تماشای مراسم کریسمس انتخاب کنید. 

کریسمس ترکیه و رستوران گردی

شب‌های ترکیه و استانبول در کریسمس، پر زرق و برق و تماشایی می‌شوند. رستوران‌های این شهر در شب‌های کریسمس غذای مخصوص کریسمس را پخته و در فضایی رویایی سرو می‌کنند. بستگی به شما دارد بخواهید میزتان رو به مناظر دریا باشد یا در قایق‌های روی تنگه بسفر بوقلمون مخصوص شکم‌پر را میل کنید. هرکدام از بهترین رستوران‌های استانبول که بروید تجربه بی‌نظیری خواهد بود؛ چراکه آشپزان ترکی در طبخ غذای مخصوص کریسمس تبحر دارند. البته بد نیست در زمان کریسمس ترکیه سری به خوشمزه‌ فروشی‌های ترکیه بزنید. چشیدن چای و کباب ترکی را هم نمی‌شود از دست داد. قبل از شکم گردی در ایام کریسمس ترکیه مطالب زیر را بخوانید:

 

جشن‌های خیابانی و تفریحات شبانه استانبول

همانطور که گفتیم کریسمس ترکیه در میان گردشگران، بسیار پرطرفدار است. یکی از انگیزه‌های گردشگران برای انتخاب تور استانبول و ترکیه در دی ماه و سفر به استانبول شرکت در جشن کریسمس می‌تواند باشد. تورها و هتل‌های ترکیه و استانبول اغلب برای کریسمس مراسم خاصی در نظر می‌گیرند. می‌توانید در مراسم کریسمس ترکیه شرکت کنید یا اگر دل‌تان خواست در خیابان‌های استانبول، قدم بزنید و از جشن و پایکوبی، آتش‌بازی، دیدن تزیینات و کاج‌های تزیین شده خیابان‌های استانبول لذت ببرید. چه در بخش آسیایی استانبول باشید، چه در بخش اروپایی حال و هوای مراسم جشن کریسمس را خواهید دید. البته شور و هیجان کریسمس ترکیه فقط در استانبول دیده نمی‌شود؛ در همه شهرهای ترکیه، کریسمس با شکوه جشن گرفته می‌شود.

کی از انگیزه‌های گردشگران از سفر به استانبول شرکت در جشن کریسمس می‌تواند باشد.

مراکز خرید استانبول در کریسمس

کریسمس ترکیه را نه فقط در خیابان‌ها و کلیساهای آن، بلکه در مراکز خرید آن هم می‌توانید ببینید. مراکز خرید استانبول از بابانوئل، کاج‌های تزیین شده و دیگر لوازم کریسمس پر می‌شود. برخی فرصت حراجی‌های کریسمس را مغتنم می‌شمارند و به خرید از مراکز خرید استانبول می‌پردازند. به عبارتی کریسمس بهترین زمان سفر به استانبول برای علاقه‌مندان به خرید است. با نزدیک شدن به کریسمس اغلب مراکز خرید اجناس خود را به حراج می‌گذارند و فرصت استثنایی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. به همین خاطر در ایام کریسمس ترکیه، تور ترکیه و تور استانبول طرفداران بی‌شماری پیدا می‌کند. 

مراکز خرید استانبول با حال و هوای جشن کریسمس.1398/10/04 | کد مطلب: 4619
برچسب‌ها: استانبول
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.