تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

روستای اوزون گل کجاست؟

در شرق ترکیه شگفتی‌های بی‌شماری نهفته است. تاریخ و طبیعت خالقان این شگفتی‌ها هستند. نمرود داغی، دریاچه وان، کاچکار، ترابزون و... جزو جاذبه‌های شرق ترکیه هستند که باید ببینید. روستای اوزون گل (uzungol) نیز در شمال شرقی ترکیه زیبایی غیر قابل وصفی دارد. اما روستای اوزون گل کجاست؟ چرا باید به روستای اوزون گل سفر کنیم؟ کی به روستای اوزون گل برویم؟ و... در ادامه بخوانید. 

روستای اوزون گل کجاست؟

اوزون گل نام یکی از روستاهای ترکیه است که به دلیل طبیعت منحصر به فردش به سوئیس ترکیه معروف شده. اوزون گل یعنی «دریاچه طولانی»؛ این روستا نامش را از زیباترین جاذبه‌اش یعنی دریاچه اوزون گل گرفته است. برای دیدن روستای زیبای اوزون گل ابتدا باید راهی ترابزون شوید. ترابزون در شرق دریای سیاه و شمال شرق ترکیه واقع شده. کافیست از ترابزون فاصله بگیرید تا در 90 کیلومتری آن یکی از زیباترین طبیعت‌های جهان را ببینید. 

بسیاری از گردشگران برای دیدن دریاچه اوزون گل راهی این روستا می‌شوند.

روستای اوزون گل چرا خاص است؟

طبیعت روستای اوزون گل خارق‌العاده است؛ تپه‌های پوشیده از درختان انبوه، اقیانوس ابر، کلبه‌های چوبی، دریاچه طبیعی و آب و هوای ییلاقی گوشه‌ای از طبیعت خاص روستای اوزون گل است. مردم روستای اوزون گل ساده و صمیمی‌اند و معاشرت با آن‌ها بسیار دلچسب است. چه قصد داشته باشید چند روزی را به دور از غوغای دود و ترافیک به سر ببرید، چه قصد جنگل‌نوردی و کوهنوردی داشته باشید، روستای اوزون گل مقصدی مناسب برای شماست. مسیرهای جنگل‌نوردی و کوهنوردی این روستا در میان طبیعت‌گردان پرطرفدار است.

در روستای اوزون گل چه می‌بینیم؟

مهم‌ترین جاذبه روستای اوزون گل ترکیه دریاچه‌ای به همین نام است. بسیاری از گردشگران برای دیدن دریاچه اوزون گل راهی این روستا می‌شوند. این دریاچه طبیعی سال‌ها پیش در اثر پدیده رانش زمین به وجود آمد و سدی بر راه رودها شد. دریاچه اوزون گل در میان کوه‌های زیارت و هالیزدن واقع شده و زیبایی چشمگیری دارد. در دریاچه اوزون گل می‌توانید ماهی‌گیری و قایق‌سواری کنید یا فقط دور دریاچه پیاده‌روی کنید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید یا بر فراز دریاچه چتربازی کنید و طبیعت زیبای دریاچه اوزون را در اوج آسمان ببینید. روستاگردی در روستای اوزون گل به تنهایی می‌تواند دلیلی برای سفر به روستای اوزون گل باشد. حین روستاگردی در دل طبیعت زیبای اوزون گل مسجدی با معماری عثمانی به یادگار مانده که رنگ سفید آن شما را به وجد می‌آورد. 

اوزون گل روستایی کوهستانی و ییلاقی است.

کی به روستای اوزون گل برویم؟

اوزون گل روستایی کوهستانی و ییلاقی است. اعتدال هوا در این روستا باعث شده سرمای زمستان در این منطقه، استخوان سوز و آفتاب‌های تابستانی آن سوزان نباشد. کوه‌های پوشیده از برف در فصل زمستان، مناظر سرسبز بهار و تابستان و پاییزهای رنگارنگ اوزون گل چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنارش گذشت. به طور کلی باید گفت روستای اوزون گل منطقه‌ای پربارش است. اگر فصل تابستان را برای سفر به این  منطقه برنامه‌ریزی کنید، شاهد بارش کمتری در این منطقه خواهید بود. هم‌چنین اگر دمای متوسط را برای سفر می‌پسندید، تابستان و بهار را برای سفر به این منطقه انتخاب کنید. 

در سفر به روستای اوزون گل با خود چه چیزهایی ببریم؟

همان‌طور که اشاره گردیم شما به یک منطقه پربارش پا می‌گذارید، بنابراین داشتن پانچو، لباس گرم و یک دست لباس اضافه ضروری است. اگر قصد طبیعت‌گردی و کوهنوردی در روستای اوزون گل را دارید، تجهیزات و لوازم لازم مثل کفش مناسب، لباس مناسب و... با خود به همراه داشته باشید.

طبیعت روستای اوزون گل خارق‌العاده است.

 1398/08/16 | کد مطلب: 4504
برچسب‌ها: ترکیه
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.