تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

درباره قطار تهران به آنکارا بیشتر بدانید

اگر با بالا رفتن قیمت بلیط‌های هواپیما رفتن به سفرهای خارجی را کنار گذاشته‌اید، خوب است بدانید قطارهایی از ایران به ترکیه حرکت دارند. سفر خارجی با قطار می‌تواند خاطرات خوبی برای‌تان از سفرتان به جا بگذارد. نکته مهم در مورد سفرهای ترکیه با قطار این است که نباید محدودیت زمانی داشته باشید. دلیل آن روزهای حرکت تهران به آنکاراست. قطار تهران به آنکارا در رروزهای خاصی در هرماه حرکت دارد. اگر می‌خواهید در مورد این قطار بیشتر بدانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آنکارا پایتخت کشور ترکیه

آنکارا بعد از استانبول از بزرگترین شهرهای ترکیه است. این شهر پایتخت کشور ترکیه است. آنکارا شهری مدرن در ترکیه به حساب می‌آید. بیشتر گردشگران استانبول را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند در حالی که آنکارا نیز جاذبه‌های دیدنی خاص خود را دارد. آب و هوای پایتخت ترکیه خشک است ولی وقتی به این شهر بروید می‌بینید بسیار سرسبز است. مسجد علاءالدین در آنکارا قرار دارد. معماری این مسجد متاثر از سبک سلجوقی است. منطقه اولوس از قدیمی‌ترین مناطق آنکاراست. در این منطقه قدیمی می‌توانید بناهای تاریخی، خانه‌های قدیمی، بازارهای سنتی و موزه‌های مختلف را بببینید. مسجد دیگری که در آنکارا نظر شما را جلب می‌کند، مسجد زیبای قوجاتپه است. این مسجد متعلق به عصر حاضر است. این شهر در سال‌های اخیر بسیار مهاجرپذیر بوده است.

با قطار زمینی به ترکیه و آنکارا سفر کنید.

قطار تهران به آنکارا

سفرهایی که با قطار انجام می‌شوند معمولا هیجان خاص خود را دارند، بویژه اگر بدانید در مسیر می‌توانید مناظر زیبا و بکری را تماشا کنید. با افتتاح قطار تهران به آنکارا می‌توانید سفر زمینی با قطار را تجربه کنید. سفر با قطار به آنکارا برای آن‌هایی‌ست که محدودیت زمانی برای سفرشان مناسب است. با انتخاب قطار به عنوان وسیله سفر شما به ترکیه می‌توانید مبلغ قابل توجهی را در هزینه‌های‌تان صرفه‌جویی کنید. چهارشنبه هر هفته قطار از تهران به آنکارا حرکت دارد. این قطار دارای 6 واگن با ظرفیت 250 مسافر می‌باشد. اگر برگشت شما از آنکارا هم با قطار است خوب است بدانید از آنکارا هم فقط در روزهای چهارشنبه ساعت 2 بعدازظهر قطار به سمت تهران می‌آید. پس خودتان را برای اقامت یک هفته‌ای در ترکیه آماده کنید. بلیط قطار تهران به آنکارا را می‌توانید از سایت رجا و آژانس‌های معتبر تهیه کنید. امسال قیمت بلیت این قطار ۴۳ یورو یا حدود ۷۰۰ هزار تومان و برای کودکان زیر ۱۲ سال نیز نیم بهاست.

ساعت حرکت قطار تهران به آنکارا ساعت 21:55 چهارشنبه‌هاست. شهرهایی که در مسیر این قطار هستند: کرج، قزوین، زنجان، تبریز، رازی، وان و آنکارا. در ایستگاه رازی مسافران برای دریافت مهر خروج از ایران و در ایستگاه کاپیکوی ترکیه نیز برای دریافت مهر ورود به ترکیه از قطار پیاده می‌شوند. نکته جالب این سفر این است وقتی قطار به وان رسید باید از قطار پیاده شوید و سوار کشتی شوید. از دریاچه وان که گذشتید به ایستگاه تات وان رفته مسیر سفرتان را با قطار به آنکارا ادامه دهید. شهر وان از جاذبه‌های دیدنی شرق ترکیه است. در ترکیه نیز درمسیر شهرهای مالاتیا، سیواس و کایسری را پشت‌سرمی‌گذارید.  

قطار تهران به آنکارا افتتاح شد.

چطور با قطار تهران به آنکارا به استانبول بروید؟

برای سفر به استانبول با قطار می توانید با قطار از تهران به آنکارا بروید سپس در آنکارا با قطارهای سریع‌السیر به استانبول سفر کنید. روزانه بین ۸ تا ۱۰ قطار سریع السیر بین آنکارا و استانبول در حرکت هستند که بعد از سفری 3و ساعت و نیمه به استانبول می‌رسید. هزینه بلیت نسبت به نوع واگن انتخابی بین ۸۰ تا ۱۳۰ لیر است. همچنین  می‌توانید از قطارهای اکسپرس که حدود ۸ ساعت در راه هستند استفاده کنید و حدود 6 صبح روز بعد به ایستگاه قطاردر قسمت آسیایی استانبول برسید. قطاری که شما را به استانبول می‌رساند، 1 ایستگاه در قسمت آسیایی ترکیه به‌نام سوئوتلوچشمه و ایستگاهی دیگر در قسمت اروپایی استانبول به نام هالکالی دارد. بنابراین هنگام خرید بلیط قطار با‌توجه به محل اقامتتان در استانبول ایستگاه پایانی را انتخاب کنید. خوب است بدانید از ایستگاه هالکالی برای بعضی شهرهای اروپایی قطار هست. اگر قصد سفر به بلگراد، صوفیه بلغارستان یا بخارست در رومانی را دارید، می‌توانید در ایستگاه هالکالی بلیط تهیه کنید.

پس از رسیدن به آنکارا میتوانید با قطارهای سریع‌السیر به استانبول سفر کنید.1398/09/16 | کد مطلب: 4624
برچسب‌ها: نکات سفرترکیه
مریم نیساری

کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری علاقمند به پژوهش در حوزه مباحث شهر، میراث فرهنگی و گردشگری


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
مهسا
1398/06/10 17:11
قیمت بلیط رو ننوشتید و اینکه چند ساعت طول میکشه
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/06/20 16:28
دوست عزیز، سلام
لطفا با رجا تماس بگیرید.
با تشکر از پیام شما
ناشناس
1399/04/09 19:31
نوشتن دیگه دباره بخون
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.