تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تماشای تبریز در شب؛ کجا بریم؟

شب‌های تبریز و دیدنی‌‎های تبریز در شب به اندازه روزهایش تماشایی است. هرچند در شب امکان بازدید از خانه‌های تاریخی، موزه‌ها و بازار تبریز را ندارید اما تماشای بسیاری جاذبه‌های شبانه در تبریز سفرتان را جذاب‌تر خواهد کرد. پس لیست دیدنی‌های تبریز در شب را قبل از سفر به تبریز حتما بخوانید. 

تور تبریز

تبریز در شب برای گردش چطور است؟

دیدنی‌های تبریز شامل آثار تاریخی مانند مسجد کبود تبریز، موزه‌ها و خانه‌های تاریخی تبریز مانند خانه مشروطه و بازار تاریخی تبریز است و در کنار این‌ها می‌توانید از دیدنی‌های طبیعی اطراف تبریز مانند جنگل‌های ارسباران، روستای سنگی کندوان، کرانه رود ارس و منطقه جلفا دیدن کنید که تمام این دیدنی‌ها برای گشت و گذار در روز هستند. اما دیدنی‌های تبریز در شب‌ هم کم از روزهایش ندارد بخصوص اگر مدت زمان کوتاهی را برای سفر به تبریز برنامه‌ریزی کرده‌اید این فهرست به شما کمک می‌کند تا حداکثر استفاده را از تماشای شهر تبریز ببرید. 

دیدنی‌های تبریز در شب‌ هم کم از روزهایش ندارد

فهرست دیدنی‌های تبریز در شب

  • تماشای ایل گولی تبریز در شب: یکی از دیدنی‌های تبریز ایل‌گولی است که هم  روزها می‌توانید سری به آن بزنید هم در شب. اما معمولا تماشای ایل گولی را در شب‌های تبریز به شما پیشنهاد می‌کنیم. ایل گولی تبریز که در گذشته به شاه گولی معروف بود یکی از بهترین جاهای تبریز برای خانواده‌هاست و شب و روز گردشگران و مردمان خود تبریز را می‌‌بینید که اطراف آن مشغول پیاده‌روی هستند. در شب‌هاب تابستان در تور تبریز حتما فرصت قدم زدن در کنار دریاچه مصنوعی ایل گولی را از دست ندهید. انچه که در ایل‌گولی جلب توجه می‌کند وجود عمارتی در میان آب است که رستورانی سنتی است و بسیاری از گردشگران برای چشیدن طعم لذیذ غذاهای تبریز حتما سری به آن می‌زنند. اطراف ایل‌گولی تبریز شهربازی یا لونا پارک تبریز قرار دارد که پیشنهاد جذاب دیگری برای تفریحات شبانه تبریز است. در مجموع نورپردازی اطراف ایل‌گولی، دستری به شهربازی برای بچه‌ها و خانواده‌ها و وجود رستوران سنتی در مرکز ایل‌گولی آن را بهترین مکان برای تفریحات شبانه و گشت و گذار در شب‌های تبریز تبدیل کرده. 

تماشای ایل گولی را در شب‌های تبریز به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  • لاله پارک یا مجتمع تفریحی لاله در شب‌های تبریز: برای تفریح در شب بهترین گزینه بازدید مجتمع‌های تفریحی و تجاری شهر تبریز است. یکی از بهترین مجتمع‌های تفریحی تبریز لاله پارک است. ساعت بازدید از مجتمع تفریحی لاله پارک از صبح تا ساعت 11 شب و آدرس لاله پارک در اتوبان پاسداران، ضلع جنوب شرقی میدان فهمیده است. شب‌های لاله پارک پر از گردشگران و مردمی‌ است که برای تفریح به آنجا آمده‌اند. تماشای مغازه‌ها در طبقات مختلف لاله پارک تبریز، سینما و شهربازی کوچکی که در آن قرار گرفته به همراه فودکورت از جاذبه‌های این مرکز است. 

لاله پارک تبریز از بهترین مجتمع‌های نفریحی تبریز برای تفریح در شب است

  • عابرگذر ولیعصر تبریز در شب: عابر گذر ولیعصر در شب‌های تبریز بخصوص شب‌های پاییزی در تبریز بسیار تماشایی است. زمین سنگفرش شده عابرگذر ولیعصر که با برگ‌های هزار رنگ پوشیده شده و بارش گاه و بی گاه باران لذت قدم زدن در شب‌های تبریز و تماشای آن را دو چندان می‌کند. خیابان ولیعصر تبریز که شهرت زیادی دارد در کنارش نورپردازی جذابی هم دارد که فقط در شب‌های تبریز می‌توانید از تماشای آن لذت ببرید. خیابان سنگفرش ولیعصر تبریز بین میدان ولیعصر تبریز و فلکه بازار قرار دارد. 

عابر گذر ولیعصر در شب‌های تبریز بخصوص شب‌های پاییزی در تبریز بسیار تماشایی است.

  • پارک باغلار باغی تبریز در شب: پارک باغلار باغی تبریز از دیدنی‌های پرطرفدار در میان گردشگران تبریز و خانواده‌هاست. باغلار باغی محدودیت زمانی برای تماشا و استفاده از امکاناتش را ندارد. در این مکانِ دیدنیِ تبریز که در بلوار استاد شهریار تبریز واقع شده می‌توانید از باغ وحش، باغ پرندگان و خزندگان و امکانات شهربازی آن استفاده کنید. 

  • تله‌کابین تبریز در شب: تماشای تبریز در شب ادامه دارد و تله‌کابین تبریز بر بالای منطقه عینالی یکی از جذابیت‌های سفر به تبریز است. البته معمولا گردشگران در روز از تله‌کابین تبریز استفاده می‌کنند اما اگر دوست‌دارید فضای شهری تبریز را با نورهای رنگی روشن در سطح شهر و زیر نور ماه ببینید و از طرفی مدت زمان کمی در شهر تبریز هستید می‌توانیند بازدید از تله‌کابین تبریز را به شب موکول کنید. 

تله‌کابین تبریز بر بالای منطقه عینالی یکی از جذابیت‌های سفر به تبریز است.

  • رستوران‌های تبریز در شب: از زسوتران‌های جذاب شهر تبریز که شب‌ها می‌توانید به آن سری بزنید رستوران ماهی خوب تبریز است. فضای جذاب رستوران و غذاهای لذیذ رستوران ماهی خوب از دلایلی است که گردشگران تبریز را راهی این رستوران می‌کند. بخصوص برای کسانی که عاشق غذای دریایی هستند رستوران مایه خوب تبریز بهترین گزینه است. از دیگر رستوران‌های خوب تبریز می‌توان به رستوران برکه اشاره کرد. رستوران برکه فضای تماشایی دارد و بدلیل قرار گرفتن یک برکه در وسط آن به این نام مشهور شده است. برکه رستورانی سنتی است و آدرس آن کمربندی سردرود، مابین زیرگذر اول و دوم است. 


1401/08/11 | کد مطلب: 4778
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.