تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کوهرنگ و لاله واژگون

دشت های پوشیده از گل
37 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

کوهرنگ و دشت لاله‌های واژگون کجاست؟

کوهرنگ در یکی از استان‌های غرب ایران قرار دارد: استان چهارمحال و بختیاری. این منطقه در ارتفاع زیادی نسبت به سطح دریا و در میان رشته کوه‌های زاگرس واقع شده. برای رسیدن به آن باید از مسیر اصفهان به شهرکرد و سپس چلگرد رفت. کوهرنگ به قدمت تاریخی و دیدنی‌های طبیعی‌اش شهرت دارد.

دشت لاله‌های واژگون کوهرنگ بی نظیر است.

چرا کوهرنگ و دشت لاله‌های واژگون خاص است؟

طبیعت منحصر به فرد و جاذبه‌های طبیعی کوهرنگ آن را به یکی از مقاصد پرطرفدار در میان گردشگرها تبدیل کرده است. کوهرنگ از مراکز مهم طبیعت‌گردی به شمار می‌رود زیرا، به جز آثار تاریخی و باستانی، گردشگاه‌های طبیعی بسیاری هم در آن وجود دارد. اما آنچه این منطقه را بیش از هر چیز منحصر به فرد کرده دشت لاله‌های واژگون آن است. این دشت در نزدیکی چلگرد قرار دارد و لاله‌های قرمزرنگ آن هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند.

در کوهرنگ و دشت لاله‌های واژگون چه می‌بینیم؟

منطقه کوهرنگ به لطف طبیعت بکر و قدمت تاریخی‌اش یکی از پرجاذبه‌ترین مناطق گردشگری ایران است. این جاذبه‌ها بسیار متنوع هستند:

چشمه دیمه: احتمالا اولین جاذبه‌ای که در مسیر سفر به کوهرنگ سر راه‌تان ظاهر می‌شود چشمه دیمه است. آب این چشمه بسیار زلال و جزو گواراترین آب‌های ایران است. زیبایی چشمه دیمه آن را در فهرست آثار ملی ایران قرار داده است.

آب چشمه دیمه بسیار زلال است و زیبایی‌هایش بی‌پایان.

دشت لاله‌های واژگون: این دشت یکی دیگر از آثار ملی ایران است و فاصله زیادی با چشمه ندارد، اما برای دیدنش باید زمان مناسب را انتخاب کرد. به طور کلی، اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت زمان رویش این گل‌هاست، اما ممکن است تغییرات آب و هوایی روی این موضوع تاثیر داشته باشد.

جواهری در دشت‌های چهارمحال بختیاری.

آبشار شیخ علیخان: فرصت دیدن این آبشار را نباید از دست داد، زیرا یکی از زیباترین آبشارهای استان چهارمحال و بختیاری است. این آبشار در مجاورت روستایی به همین نام در کوهرنگ قرار دارد. هوای سرد زمستان‌های این منطقه آبشار را به قندیل‌های کوچک و بزرگ تبدیل می‌کند و منظره‌ای تماشایی می‌سازد.

منظره تماشایی طبیعت آبشار شیخ علیخان.

 گردشگاه پیرغار: این گردشگاه در هفشجان قرار گرفته و یکی از زیباترین آبشارهای فصلی ایران و استان چهارمحال و بختیاری را می‌توان در آن دید. وجود آب فراوان باعث شده تا طبیعت ناحیه بسیار سرسبز و هوای آن تمیز باشد. از طبیعت بی‌نظیر این منطقه که بگذریم، برخی از مهم‌ترین کتیبه‌های عصر مشروطه هم در اینجا قرار دارد. این کتیبه‌ها متعلق به دوره قاجارند و روی قسمتی از کوهپایه زاگرس کنده‌کاری شده‌اند.

کتیبه‌های پیرغار؛  مهم‌ترین کتیبه‌های مشروطیت

قلعه چالشتر: این قلعه در شهر چالشتر قرار دارد و بنای آن مربوط به دوران قاجار است. این بنا تلفیقی دیدنی از معماری اروپایی و حجاری ایرانی است. ستون‌های سنگی بنا شکوه قلعه را چند برابر کرده‌اند.

تزئینات زیبای داخل قلعه چالشتر.

پل زمان خان: قدمت پل تاریخی زمان خان را به دوران ساسانی نسبت می‌دهند اما برخی هم آن را متعلق به دوره صفوی می‌دانند. این پل آجری دو دهانه قوسی‌شکل دارد که بر روی سه ستون سنگی قرار گرفته‌اند. معماری خاص، قدمت تاریخی و قرار گرفتن پل بر روی زاینده‌رود، در کنار طبیعت سرسبز و آب و هوای خوب منطقه، آن را به مکانی دیدنی تبدیل کرده است.

پلی تاریخی بر روی زاینده‌رود.

ارگ گوگد: در سفر کوهرنگ حتما باید سری هم به گلپایگان بزنید. یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های این منطقه ارگ گوگد است. این ارگ تاریخی از بناهی خشت و گلی ایران است و می‌گویند چهار قرن پیش ساخته شده. عظمت و شکوه این بنا شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

ارگ گوگد، یادگاری از 4 قرن پیش.

کِی به کوهرنگ و دشت لاله‌های واژگون برویم؟

شرایط آب و هوایی این منطقه در تمام سال فرصت لذت از طبیعت و جاذبه‌های گردشگری آن را فراهم می‌کند. اما اگر می‌خواهید لاله‌های واژگون را ببینید فصل بهار را برای سفرتان انتخاب کنید. یادتان باشد تغییرات آب و هوایی ممکن است روی فصل رویش این گل‌ها تاثیر بگذارد.  

در سفر به کوهرنگ و دشت لاله‌های واژگون چه چیزهایی با خود ببریم؟

برای رفتن به کوهرنگ و دشت لاله‌های واژگون سبک سفر کنید و حتما کفش مناسب برای پیاده‌روی بپوشید. این منطقه خوش آب و هوا پر است از چشمه و رودخانه و آبشار، پس باید لباس مناسب هم بپوشید. بهتر است یک دست لباس اضافه یا لباسی به همراه داشته باشید که در برابر رطوبت شما را محافظت کند.
و اما نکته آخر: یادمان باشد کوهرنگ و دشت لاله‌های واژگون مناطق بکر و زیبای کشورمان هستند، فقط ردپای‌ مهربانی‌مان را در این مناطق دیدنی به جای بگذاریم و با به همراه داشتن کیسه زباله مراقب طبیعت ارزشمند آن باشیم و از آثار تاریخی حفاظت کنیم.

نسخه انگلیسی تور کوهرنگ: Kuhrang Countyتجربه مسافران
شما می‌توانید 650 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 31 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "کوهرنگ و لاله واژگون"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «کوهرنگ و لاله واژگون» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل