تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

قزوین گردی

31 رای شما هم امتیاز بدهید!

تجربه همسفران
شما می‌توانید 3,185 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 130 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تور داخلی

تور قزوین سفر به کجاست؟

تور قزوین شما را به استانی می‌برد که بیشترین آثار تاریخی ثبت شده در کشور را دارد و با قیمه نثارهایش حسابی دلبری می‌کند. قزوین یکی از استان‌های تاریخی ایران است و مرکز آن شهر قزوین به شمار می‌رود. ۱۱ درصد از آثار تاریخی ملی ثبت شده در کشور در این استان قرار دارند و همین مسئله باعث شده قزوین رتبه نخست را در زمینه بیشترین آثار تاریخی در ایران داشته باشد.
در استان قزوین ده‌ها تپه باستانی شناسایی شده‌اند که حفاری تپه «سگزآباد» نشان می‌دهد تمدن 9 هزار ساله یکجانشینی در این دشت حاصلخیز وجود داشته است. اسناد و مدارک بدست آمده از این استان نشان‌دهنده این هستند که قدمت و سابقه تاریخی قزوین به دوران حکومت مادها در قرن نهم پیش از میلاد می‌رسد. همین شواهد نشان می‌دهند که چرا قزوین بیشترین آثار تاریخی را به خود اختصاص داده است.
قزوین تاریخ پرفراز و نشیبی را در طی دوران از سر گذرانده است. این شهر مکانی بوده که اقوام باستانی «کاسپین» به آن آمدند و زندگی خود را در آن آغاز کردند؛ به‌طوری‌که مورخان و باستان‌شناسان، کلمه قزوین را عربی شده کاسپین می‌دانند.
این استان زمانی نیز محل حکومت «اسماعیلیان» بوده است. اسماعیلیان در سال ۴۸۳ هجری قمری با تسخیر «قلعه الموت» حکومت اسماعیلیان را پایه‌گذاری کردند و تا سال ۶۵۴ هجری قمری به حکومت خود ادامه دادند. در نهایت با حمله «هلاکوخان مغول» آنها حاکمیت خود را از دست دادند.
مهم‌ترین دوره تاریخی قزوین به دوران صفویه باز می‌گردد. این شهر در سال ۹۵۳ هجری قمری در دوره صفویه توسط «شاه‌طهماسب» صفوی به عنوان پایتخت ایران برگزیده شد و تا سال ۱۰0۶ هجری قمری به مدت حدود نیم‌قرن پایتخت ایران باقی ماند.
مردم قزوین به زبان فارسی صحبت می‌کنند؛ اما لهجه خاص قزوینی دارند. در قزوین مناطقی نیز وجود دارند که به زبان ترکی یا شمالی از نوع گیلکی صحبت می‌کنند.
این مردم رسم‌ورسوم و فرهنگ خاصی نیز دارند که یکی از آنها «پنجاه به در» است. آیین پنجاه به در برای شکرگزاری بارش‌های بهاری در پنجاهمین روز سال یا فصل بهار در طبیعت برگزار می‌شود. در این مراسم مردم به باغستان‌های قزوین می‌روند تا به دعا و نیایش بپردازند.
ترکیب سنت، فرهنگ غنی و آثار تاریخی باعث می‌شوند استان قزوین به دلیل نزدیکی به تهران یکی از بهترین مقاصد گردشگری در بین تورهای داخلی باشد.

مسیر تور قزوین

مسافران تور داخلی قزوین با اتوبوس روانه این شهر خواهند شد. اما این شهر قطار هم دارد و ضمنا می‌توانید با تاکسی‌های بین شهری نیز خودتان را به قزوین برسانید. قزوین به‌سبب داشتن دانشگاه‌های متعدد، زیرساخت‌های حمل‌ونقل خوبی از شهرهای دیگر، به‌خصوص تهران، دارد.

بهترین فصل سفر با تور قزوین کی است؟

آب‌وهوای تابستان قزوین گرم و خشک و زمستان‌های آن سرد و در مناطق کوهستانی پر برف است. از اوایل بهار تا اوایل پاییز بهترین زمان سفر با تور قزوین است و بیشتر تورها نیز در همین بازه زمانی برگزار می‌شوند.

جاهای دیدنی قزوین کجاست؟

همان‌طور که گفته شد قزوین جاذبه‌های تاریخی بسیاری دارد و همین مسئله باعث می‌شود دست مسافران برای دیدن این آثار باز باشد.
یکی از اولین جاهایی که بسیاری از مسافران تور داخلی به سراغش می‌روند «خیابان سپه» در این شهر است. این خیابان اولین خیابان مدرن ایران به شمار می‌رود و «سردر عالی‌قاپو» از دوران صفویه در ابتدای این خیابان قرار دارد. «مجموعه باغ صفوی» از دیگر جاهایی است که مسافران تور داخلی آن را از دست نمی‌دهد. در این مجموعه مسافران تور داخلی می‌توانند به تماشای تاریخ ۵۰۰ سال گذشته ایران بنشینند. مجموعه «عمارت نادری»، عمارت قاجاری، کاخ چهل‌ستون و «گراند هتل» از جمله بناهای تاریخی این مجموعه هستند. خانه‌های تاریخی قزوین یکی دیگر از مقاصد مسافران تور داخلی در شهر قزوین می‌تواند باشد. در قزوین بیش از ۱۰۰ خانه تاریخی وجود دارد که بیشتر آنها از دوران قاجاریه به یادگار مانده‌اند. خانه فرهنگ امیرکبیر، عمارت شهرداری، عمارت باغ سپهدار، خانه یزدی، «خانه رئوفی» و «خانه بهشتی» تنها تعدادی از این خانه‌های بسیار زیبا هستند. حمام قجر از جاهای تاریخی دیگری است که از عصر صفویه به‌یادگارمانده و امروزه آن را به نام «موزه مردم‌شناسی قزوین» می‌شناسند. قلعه الموت و دریاچه «اوان» از دیگر جاذبه‌های قزوین هستند. قلعه الموت بر روی صخره ۲۰۰۰ متری قرار دارد که زمانی محل حکومت اسماعیلیان بوده است. دریاچه اوان در نزدیکی این قلعه از زیبایی‌های طبیعی قزوین به شمار می‌رود که مسافران را به سوی زیبایی خود فرا می‌خواند. دیدنی‌های قزوین بسیار بیشتر از مواردی هستند که به آنها اشاره شد و با یک برنامه‌ریزی درست می‌توان از بیشتر آنها دیدن کرد.

غذاهای محلی تور قزوین چیست؟

نام قزوین که به میان می‌آید قیمه نثار اولین اسمی است که به ذهن افراد اهل غذا می‌رسد. این غذا که از گوشت، بادام، پسته و برنج تهیه می‌شود یکی از غذاهای مجلسی این شهر است و طعم بسیار لذیذی دارد. «کوکو شیرین» از دیگر غذاهایی است که از سیب‌زمینی به عنوان ماده اصلی آن استفاده می‌شود و همراه با «هویج‌پلو» آن را سرو می‌کنند. «شیرین‌پلو» نام خوشمزه دیگری در قزوین است که از ترکیب برنج، خلال پرتقال، خلال بادام، خلال پسته و سینه مرغ تهیه می‌شود. «دویماج» غذای محلی دیگری در قزوین به شمار می‌رود که در تابستان بسیار پرطرف‌دار است. این غذا از ترکیب نان لواش خشک، خیار، پنیر، سبزی خوردن، گردو و پیازداغ تهیه می‌شود و در واقع نوعی عصرانه یا پیش‌غذا است.

برای تور قزوین چه وسایلی برداریم؟

برای شرکت در تور قزوین اول‌ازهمه یک کفش مناسب برای پیاده‌روی به پا داشته باشید تا بتوانید بدون خستگی جاذبه‌های این شهر را ببینید. بردن یک کوله‌پشتی سبک که بتوانید در آن داروهای مصرفی، قمقمه آب، کمی خوراکی و لوازم شخصی را قرار دهید، توصیه می‌شود. کلاه لبه‌دار آفتاب‌گیر، کرم ضدآفتاب و عینک‌آفتابی نیز برای راحتی بیشتر شما لازم هستند. اگر دلتان می‌خواهد پیش از رسیدن به قزوین از این شهر بیشتر بدانید می‌توانید اپیزود هشتاد و دوم پادکست «طنزپردازی» و پادکست «راز و مه» را به همراه داشته باشید و گوش دهید.

سفر به قزوین برای چه کسانی مناسب است؟

تور قزوین یک برنامه نسبتا سبک شهرگردی است. در این تور جاذبه‌های تاریخی و بناهای کهن را می‌بینیم و اطلاعات زیادی درباره آنچه که دراین شهر گذشته به‌دست خواهیم آورد. اگر شما عاشق تاریخ و فرهنگ هستید، دوست دارید با زندگی پادشاهان آشنا شوید و ضمنا وقت زیادی برای سفر طولانی ندارید، تور قزوین را نباید از دست بدهید.

قزوین را حداقل در چند روز بگردیم؟

تور قزوین معمولا به‌صورت تور یکروزه برگزار می‌شود. در این تور داخلی از صبح زود راه می‌افتیم و قبل از نیمه شب در تهران خواهیم بود. این زمان برای دیدن مهم‌ترین جاذبه‌های قزوین کافی است. اما اگر برنامه‌های ترکیبی و نیاز به شب‌مانی باشد، برنامه دو تا سه روز نیز می‌تواند برای دیدن قزوین طراحی شود.

در سفر به قزوین کجا بمانیم؟

قزوین شهر مسافرپذیری است اما بیشتر گردشگران تور داخلی، یکروزه آن را می‌بینند. با این حال در این شهر انواع هتل، اقامتگاه و خانه‌های اجاره‌ای را پیدا خواهید کرد. ضمنا در اطراف قزوین، جاهایی مثل الموت، خانه‌های بومگردی باصفایی برای اقامت شبانه به‌شما جا خواهند داد.

قبل از تور قزوین بدانید

بهتر است مسافران تور داخلی نکات زیر را پیش از سفر به این شهر در نظر داشته باشند:
• تور قزوین مناسب افرادی است که به دیدن آثار تاریخی علاقه دارند؛ این تور نیاز به توان برای پیاده‌روی در شهر دارد.
• اگر به شکل شخصی به قزوین سفر می‌کنید به دلیل تعداد بالای آثار تاریخی در این شهر بهتر است برنامه‌ریزی درستی داشته باشید تا بتوانید از مهم‌ترین آنها حتماً دیدن کنید.
• اگر می‌خواهید به دیدن قلعه الموت بروید باید بدانید این قلعه از شهر فاصله دارد و برای رسیدن به آن باید یک مسیر کوهستانی را طی کنید.

سوغات و صنایع‌دستی قزوین

در استان و شهر قزوین دست شما برای خریدن سوغات و صنایع‌دستی بسیار باز است. از جمله صنایع‌دستی قزوین می‌توان به انواع قالی، جاجیم، سفالگری و منبت‌کاری اشاره کرد که می‌توانید از آنها برای عزیزانتان به یادگار بیاورید. اگر بخواهیم از خوشمزه‌های قزوین بگوییم اول‌ازهمه «نان‌چایی» را به خاطر بسپارید، بعد می‌توانید به سراغ نان‌قندی، نخودی و «باقلوای سه‌رنگ» قزوینی بروید که باعث می‌شوند شما مشتری همیشگی قنادی‌های این شهر باشید. گردو، پسته، انگور و انار قزوین نیز معروف هستند و می‌توانید از آنها نیز به عنوان سوغات این تور داخلی برای عزیزان‌تان به‌همراه بیاورید.

نسخه انگلیسی تور قزوین: Qazvin


 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
سوالات متداول "قزوین گردی"
هزینه سفر را به چه روشی می توانم پرداخت نمایم؟

شما می‌توانید هزینه سفر خود را به صورت حضوری در دفتر دالاهو، واریز به حساب، انتقال وجه از طریق کارت به کارت و یا ثبت‌نام آنلاین پرداخت کنید.

اگر به اشتباه پول زیادتری به حساب دالاهو واریز نمودم، چگونه می‌توانم آن را پس بگیرم؟

با دالاهو تماس بگیرید و مشخصات فیش واریزی خود را اعلام کنید. همکاران ما در بخش حسابداری، مازاد واریزی شما را در اولین فرصت به حساب شما عودت خواهند داد.

اگر سفری را کنسل کنم، مبلغ پرداختی چگونه و در چه مدتی عودت داده می شود؟

مبلغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌های کنسلی، حداکثر ظرف 1 هفته به حساب شما عودت داده خواهد شد.

آیا دالاهو مسافران خود را بیمه می کند؟

بله. کلیه مسافران دالاهو بیمه مسئولیت مدنی با شرایط اعلام شده در قسمت سایر خدمات می‌گردند.

ساعت بازگشت به تهران در تورهای یک روزه، چه زمانی‌ست؟

معمولا بین ساعت 9 تا 11شب میباشد، البته ساعت برگشت به ترافیک جاده نیز بستگی دارد.

چرا با دالاهو سفر کنیم؟ برتری دالاهو نسبت به دیگر شرکت‌ها چیست؟

نمی‌توانیم بگوییم ما از دیگران برتریم اما ویژگی‌هایی که به آنها مفتخریم عبارتند از:

 • شیوه متفاوت: ما به شیوه‌ای متفاوت سفر می‌کنیم.
 • قیمت‌های متناسب با خدمات: معتقدیم قیمت‌های متناسبی با توجه به خدمات ارائه شده داریم.
 • تنوع سفر: سفرهای بسیار متنوعی داریم و گمان می‌کنیم سلایق همه سفردوستان را برآورده کرده‌ایم.
 • بهترین مسیرها: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کلیه مسیرهای انتخابی برای سفر، بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای ممکن باشند.
 • تورلیدرهای مجرب: همه تورلیدرهای دالاهو، آموزش‌دیده و دارای کارت "راهنمای تور" از "سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" هستند. همچنین دالاهو برنامه‌های منظم و مدون آموزشی درون سازمانی برای تورلیدرهای خود دارد.
 • تجربه بالا: دالاهو تا به امروز(مردادماه 1396) قریب به 16هزار روز در سفر بوده‌ایم و در این سفرها افتخار همراهی بیش از 110هزار نفر را در این سفرها داشته است.
در صورت نارضایتی از هر یک از واحدهای فروش و اجرایی تور، شکایت یا انتقاد خود را به چه صورت به اطلاع مدیرعامل دالاهو برسانم؟

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت دالاهو، روی لینک "شکایت" در بالای صفحه کلیک کنید و شکایت خود را مطرح نمایید. کلیه پیام‌ها مستقیما توسط مدیریت بررسی می‌شوند. همچنین میتوانید با شماره‌های دالاهو تماس گرفته و با واحد امور مشتریان مشکل خود را مطرح نمایید.

در صورتیکه پیشنهاد و یا ایده ای داشته باشم و بخواهم آن را به اطلاع مدیریت دالاهو برسانم چه باید کنم؟

شما می‌توانید از طریق فرم "تماس با ما" در وبسایت دالاهو، اقدام به ارسال پیشنهادات خود نمایید و یا با واحد امور مشتریان دالاهو تماس گرفته و پیشنهاد خود را اعلام کنید.

وسایل سفرم را از کجا می‌توانم تهیه کنم؟

مراکز متعددی در سطح شهر برای عرضه لوازم سفر وجود دارند اما بورس اصلی فروش لوازم سفر و طبیعت‌گردی خیابان ولیعصر، حد فاصل میدان منیریه تا خیابان امام خمینی(چهارراه سپه) است.
در ضمن، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید لوازم سفر، مطالب منتشر شده در پرتال خبری دالاهو را مطالعه بفرمایید.

اگر سوالی دارم که در لیست فوق وجود ندارد چگونه می‌توانم سوالم را مطرح نمایم؟

شما می‌توانید با دفتر دالاهو تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. همکاران دالاهو با کمال میل منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند: 41663000

آیا می‌توان همراه با تور با وسلیۀ نقلیۀ شخصی و یا به تنهایی سفر کرد؟

خیر،ما خواهان حضور شما در وسیلۀ نقلیه خودمان هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم؛ اما اگر تمایل دارید این سفر را شخصی انجام دهید برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

لباس مناسب طبیعت گردی چه لباسی است؟

لباس مناسب طبیعت‌گردی لباسی است که برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی ایجاد مزاحمت نکند و طبیعت‌گرد در آن احساس راحتی داشته باشد، مقاومت خوبی نسبت به آّب، باد، خاک و ساییدگی داشته باشد؛ رنگی متناسب با طبیعتی که در آن قرار می‌گیریم داشته باشد.

آیا می‌توانیم محل نشستن خود در وسیلۀ نقلیه را از قبل مشخص کنیم؟

خیر، با توجه به گروهی بودن سفر و مقتضیات اینگونه سفرها، این امکان وجود ندارد.

آیا لزوما برای سفر باید کولۀ حرفه ای داشت؟

برای سفرهای یک روزه لزوما نیاز به کولۀ حرفه‌ای نیست، اما کوله‌ای که موجب سخت شدن پیاده‌روی شود پیشنهاد نمی‌شود.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
laleh23275@yahoo.com
1403/03/06 21:18
سلام. لطفا براي ١٠ خرداد پنجشنبه تور قزوين گردي بگذاريد. ما ٥ نفر هستيم.
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1403/03/13 08:09
دوست عزیز
سلام

پیشنهاد شما به واحد تولید محتوای دالاهو منتقل خواهد شد.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1402/06/13 12:43
لطفا برای پنجشنبه یا جمعه که همون تاریخ ۱۵و ۱۶ شهریور تور قزوین گردی بزارین مممنممنمنمممنمنونم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/06/18 17:03
دوست عزیز
سلام

متاسفانه امکان برگزاری تورهای یک روزه را نداریم و دیگر تورهای یک روزه مانند قزوین گردی را نخواهیم داشت.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1401/03/14 21:09
تور اطراف تهران نیستو تور فقد شمال، فقد چن تا ابشار میبرید شمال، تور یک روزه تهران میشه سمنان، طالقان، رودهن....
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/03/21 15:20
دوست عزیز
سلام

برگزاری تور در مقاصدی که نام بردین نیازمند داشتن سطحی از استانداردهای لازم برای اجرای تور یک روزه است. متاسفانه فعلا زیرساخت های لازم و شرایط مساعد برای برخی مقاصد اطراف تهران فراهم نیست.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1401/01/03 23:40
گرونه و خیلی گلی
پاسخ دهید...
دلارا
1400/11/30 01:27
سلامما یه گروه ۱۵ نفری هستیم. امکان داره یه تور قزوین در ۲۰ اسفندماه برامون بگذارید؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/11/30 14:09
دوست عزیز
سلام

لطفا با همکاران ما تماس بگیرید:
021-41663000

با تشکر از پیام شما

مهدی
1400/11/06 22:39
14 بهمن میذاشتین تور رو لااقل جمعه باشه :
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/11/11 11:53
دوست عزیز
سلام

تور در روز جمعه هم اجرا می‌شود بستگی به استقبال مسافران دارد.

با تشکر از پیام شما

مرضیه معینی
1400/08/17 20:53
سلام ، به این تور نمیرسم در ۲۱ آبانماه لطفا تورهای بعدی را اطلاع دهید ، ترجیحا دو روزه که قلعه الموت و جاهای دیگر را هم ببینیم . با تشکر
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/08/18 10:36
دوست عزیز
سلام

این تور 28 آبان ماه هم اجرا میشه.

با تشکر از پیام شما

melikaramezani98@gmail.com
1400/01/08 15:25
سلام این هفته تور قزوین گردی یا طبیعت گردی برگزار میشه؟تاریخ. روز
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/01/08 15:48
دوست عزیز
سلام

تور قزوین گردی خیر اما تور طبیعتگردی داریم. لطفا لینک زیر را ببینید:
https://dalahoo.com/tourlist.cfm?type=3

با تشکر از پیام شما

farzadshogaee@gmail.com
1399/07/15 20:30
سلام ایا مکانهای دیدنی قزوین در اربعین 99 با این اوضاع کرونا باز است
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/07/19 08:53
دوست عزیز
سلام

متاسفانه خیر.

با تشکر از پیام شما

آذر یادگارپور
1397/11/17 20:49
سلام یه پیشنهاد دارم خدمتتون اگر لطف کنید برای تورهاتون ساعت نماز هم قرار دهید خیلی عالی میشود ممنون ان شاءالله پیگیری نمائید
پاسخ دهید...
ناشناس
1398/09/28 13:59
خسته نباشی

در حال حاضر تور قزوین گردی نداریم اما اگر مشخصات تماست رو ثبت کنی، قول می‌دیم وقتی سفر جدید برنامه‌ریزی کردیم، قبل از همه بهت خبر بدیم.

نفر