تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

جزیره هرمز

41 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

 سفر به هرمز، سفری رویایی به جزیره هزار رنگ ایران است. 

 


تورهای داخلی

جزیره هرمز کجاست؟

جزیره هرمز جزیره‌ای رنگی در دل استان هرمزگان است. برای دیدن هرمز دو راه پیش رو دارید؛ از بندرعباس یا قشم می‌توانید راهی هرمز شوید. هر کدام از این شهرها را که برای شروع مسیر انتخاب کردید باید مسیر دریایی را طی کنید تا به جزیره برسید.

چرا جزیره هرمز خاص است؟

خاک سرخ، رنگ کبود کوه‌ها، آب زلال دریا، شن‌های نقره‌ای و طلایی، زیبایی‌های شگفتی است که در جزیره هرمز می‌توانید ببینید. طبیعت هرمز هم‌رنگ غروب است. غروبی که ساعت‌ها می‌توان به نظاره نشست و خسته نشد. اما شگفتی هرمز تنها به طبیعت آن ختم نمی‌شود. فرهنگ و آداب و رسوم این منطقه مانند طبیعتش به جان می‌نشیند. به هر گوشه از این منطقه که قدم بگذارید داستانی رازآلود می‌شنوید. راهی هرمز شوید و این داستان‌ها را از نزدیک بشنوید.

هرمز آن قدر پر از شگفتی است که اگر یکبار به آن سفر کنید عاشقش خواهید شد.

در جزیره هرمز چه می‌بینیم؟

معدن خاک سرخ

خاک سرخ این معدن تماشایی است. سرخی این خاک با غروب آفتاب جلوه دیگری پیدا می‌کند و منظره بی‌نظیری می‌سازد. خاک این معدن در رنگ‌سازی، محصولات آرایشی، سفال، سرامیک و غیره  کاربرد دارد. جالب است بدانید این خاک برای مردم محلی کاربرد غذایی هم دارد.

سرخی خاک به وجدتان خواهد آورد.

جنگل حرا

حتما اسم جنگل‌های حرا به گوش‌تان خورده است. این جنگل‌ها در سواحل خلیج فارس روی خاک‌های لجنی می‌رویند. درختان حرا در مسیر جزر و مد آب قرار می‌گیرند، با جزر آب سر از آب بیرون می‌آورند و با مد زیر آب پنهان می‌شوند. این درختان از آب شور دریا تغذیه و آن را شیرین می‌کنند. اگر می‌خواهید درختان حرا را به هنگام گل دادن ببینید، از اواخر تیرماه تا اواسط مردادماه به این منطقه بروید. جنگل‌های حرا زیستگاه مناسبی برای پرندگان مهاجر هستند.

درختان حرا در مسیر جزر و مد آب قرار می‌گیرند، با جزر آب سر از آب بیرون می‌آورند.

دره نمک طلایی جزیره هرمز

اینجا سکوت و اعجاب طبیعت را ببینید. می‌گویند گرفتن آلودگی و صدای اطراف از خاصیت‌های نمک است؛ در این دره با وجود رودخانه فصلی نمک و قله‌های نمکی سکوت محض حکمفرماست. همانطور که از اسم این دره پیداست، رودی با رنگ‌های نارنجی و طلایی از دل آن می‌گذرد. اگر پای‌تان را در این رود بگذارید بلورهای نمک روی پای‌تان شکل می‌گیرد.

دره نمک طلایی شگفت‌انگیزاست.

دره رنگین کمان‌ها در جزیره هرمز

حالا به جذاب‌ترین و رنگی‌ترین قسمت سفرمان می‌رسیم: دره رنگین کمان‌ها. اگر به بحث‌های زمین‌شناسانه علاقه‌مند باشید، اینجا برای‌تان فوق‌العاده است. سنگ‌ها و کانی‌های متنوع که طیف وسیعی از رنگ‌ها را به خود گرفته‌اند تماشایی‌اند. ترکیبات رس و دی اکسید کربن از یک طرف، و ترکیبات آتشفشانی از طرف دیگر، این جاذبه‌های طبیعی را شکل داده است. برخی به خاطر ناآگاهی از این منطقه خاک برمی‌دارند و آسیب جبران‌ناپذیری به آن می‌زنند. یادمان باشد اگر به این منطقه رفتیم، چیزی جز عکس به یادگار نبریم.

قدم زدن در دره رنگین‌کمان‌ها اعجاب‌انگیز است.

جزیره ساحل فرش

همان‌طور که تا اینجا متوجه شدید هرمز شهر رنگ‌هاست. مردم هرمز هر سال مراسم مختلفی در نیمه دوم سال اجرا می‌کنند و رنگ‌ها را چاشنی آن می‌کنند.  آن‌ها با خاک‌های رنگی جزیره نقش‌ها و طرح مختلفی روی زمین می‌سازند. این نقش‌ها اغلب برگرفته از اسطوره‌های هرمزگان است. این فرش‌های رنگی، که روی زمین نقش بسته‌اند، از زیبایی منحصر به فردی برخوردارند اما اغلب حامیان محیط زیست معتقدند این اقدام آسیب‌های جدی به طبیعت وارد می‌کند.

فرش رنگی‌ای که آسیب‌های جدی به طبیعت وارد می‌کند.

دره مجسمه

اینجا قرار است اعجاب طبیعت را ببینید. گذر زمان این دره را به شکلی درآورده که اگر قدری خیال‌پردازی داشته باشید بدون شک متحیر می‌شوید. خود دره‌ها به تنهایی مکان‌های شگفت‌انگیزی هستند و عبور از آن‌ها تجربه‌ای هیجان‌انگیز است. حالا دره‌ای را تصور کنید که بر فراز دیواره‌های آن اشکالی از مجسمه حیوانات شکل گرفته است؛ مجسمه عقاب، اژدها، خروس و غیره. اما جذابیت این دره به اینجا ختم نمی‌شود. همین که دیواره‌های دره به هم نزدیک شدند خودتان را برای هیجان آماده کنید. در نهایت، به پرتگاهی می‌رسید که حدود 40 متر ارتفاع دارد و رو به روی‌تان منظره‌ای از آب‌های فیروزه‌ای دیده می‌شود. شما روبروی تنگه هرمز و محل تلاقی دریای عمان و آب‌های آزاد ایستاده‌اید.  

دره مجسمه‌ها هنرنمایی زیبایی طبیعت در اثر فرسایش است.

موزه نادعلیان

دکتر احمد نادعلیان در حوزه هنر محیطی شهرت بین‌‌المللی دارد. موزه‌ای تماشایی در هرمز واقع شده است که نام دکتر نادعلیان را بر آن گذاشته‌اند. اینجا انسان و زمین در صلح و آشتی به سر می‌برند. در ابتدای ورود به این موزه ویدیویی می‌بینید که با زبان دکتر نادعلیان به شرح هرمز می‌پردازد. بعد از آن هنر دست اهالی این مرز و بوم را خواهید دید. مردم هرمز با طبیعت آشتی کرده‌اند و از طبیعت خود بهترین استفاده را برده‌اند.

دکتر احمد نادعلیان در حوزه هنر محیطی شهرت بین‌‌المللی دارد

قلعه پرتغالی‌ها

زمانی که پرتغالی‌ها بر سواحل خلیج فارس تسلط یافتند، آلفونسو آلبرکرک، دریانورد پرتغالی، دستور ساخت قلعه‌ای را در جزیره هرمز داد. بنای این قلعه به اندازه‌ای مستحکم بود که بعد از گذر سال‌ها و حوادث مختلف هنوز باقی مانده است. این قلعه چندضلعی شکلی نامنظم دارد و شامل اتا‌ق‌هایی با سقف هلالی شکل، آب‌انبار و غیره است.

زمانی که پرتغالی‌ها بر سواحل خلیج فارس تسلط یافتند، آلفونسو آلبرکرک، دریانورد پرتغالی، دستور ساخت قلعه‌ای را در جزیره هرمز داد.

کی به جزیره هرمز برویم؟

فصل زمستان بهترین زمان سفر به جزیره هرمز است. در این زمان از آب وهوا و مناظر بی‌نظیر این منطقه دیدن کنید. هرمز در فصل بهار و پاییز نسبتا شرجی است. اگر هوای شرجی و گرم زیاد اذیت‌تان نمی‌کند با لباس مناسب می‌توانید از این منطقه دیدن کنید.

در سفر به جزیره هرمز با خود چه چیزهایی ببریم؟

پیش از سفر به جزیره هرمز درباره جزیره هرمز اطلاعات کسب کنید و از مطالب راهنمای تور هرمز استفاده کنید. برای سفر به جزیره هرمز سبک و مجهز سفر کنید. اگر در فصل‌های گرم سال به این منطقه می‌روید حتما لباس خنک بپوشید. عینک آفتابی و ضد آفتاب مانع از آفتاب سوختگی‌ می‌شود. وسایل ضروری و شخصی‌تان را در کوله‌ای بگذارید، کفش راحتی بپوشید و با خیال راحت راهی سفر شوید.

یادمان باشد مراقب طبیعت شگفت‌انگیز هرمز باشیم و در صورت لزوم از کیسه زباله استفاده کنیم.

 

 

 

 سوالات متداول "جزیره هرمز"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «جزیره هرمز» اینجا را کلیک نمایید.بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
مهران
1401/12/09 18:42
سلام، تور ترکیبی شامل:قشم هرمز   هنگام، قابل اجرا در نوروز 1402 دارید؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/12/15 15:53
دوست عزیز
سلام

فهرست کامل تورهای نوروز 1402 اعلام شده با مراجعه به لینک زیر می توانید تور مورد نظر خود را بیابید.
https://dalahoo.com/norouz.cfm
با تشکر از پیام شما

کیوان پویامجد
1401/11/17 16:19
سلام من تور سه روزه دو شبه میخوام به هرمز. بهترین جای اقامت .
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/11/24 13:35
دوست عزیز
سلام

ما امکان برگزاری تور اختصای به مقصد هرمز نداریم. تورهای ما گروهی اجرا شده و تاریخ‌های مشخصی دارند که می توانید روی سایت ما ببینید.

با تشکر از پیام شما

لاله
1401/10/14 12:06
سلام تور جزیره‌های ۵ روزه میخوام وچه هتلی میبرید
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/10/17 13:19
دوست عزیز
سلام

در حال حاضر ما تور قشم، هرمز و هنگام داریم که اواسط بهمن ماه اجرا می‌شود. اطلاعات کامل تور را می‌توانید در وبسایت ما ببینید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1396/07/06 16:11
زندگی خفر عشق خفر ترک دینم کردمو ترک دیارم میکنم گر بخواهد جان ما من ترک جان هم میکنم بینن من تو کوه دنا گوشم بکن مو درد دارم کوه دنا
پاسخ دهید...