تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کاپادوکیا

شهر صخره‌ای
27 رای شما هم امتیاز بدهید!
 • 10 خرداد 1402
  • 8 روزه
  • از 13,000,000 تومان + 800 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
کاپادوکیا
شهر صخره‌ای

«اگر علاقمند هستید سفری متفاوت در ترکیه را تجربه کنید، مشخصات سفر مورد نظر خود را برای ما  ارسال کنید؛ همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن برای مشاوره رایگان شما در مورد تورهای ترکیه تماس خواهند گرفت.»

درخواست تور کاپادوکیا


تور کاپادوکیا یک انتخاب عالی برای افرادی است که عاشق منظره‌های شگفت انگیز هستند. کاپادوکیا یا کاپادوکیه (Cappadocia) شهری باستانی و اعجاب‌انگیز در آناتولی ترکیه است. این شهر از سال 1985 به ثبت یونسکو رسید و به عنوان یکی از سه شهر صخره‌ای دنیا شاخته می‌شود. جالب است بدانید کاپادوکیه زمانی جزو پادشاهی ایران بود؛ سنگ نوشته‌های موجود در شهرهاس زیرزمینی آن گویای این حرف است. هزینه‌های سفر به کاپادوکیا تقریبا زیاد است. چنان‌چه تورهای بالن سواری آن جزو گرانترین تورهای پرواز با بالن در دنیا به شمار می‌رود. اگر نگران هزینه‌های سفر به این منطقه هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «سفری ارزان به کاپادوکیه» را بخوانید. بهترین زمان سفر به کاپادوکیا، ماه‌های آوریل تا می و سپتامبر تا اکتبر است. اما بهتر است روزهای گرم سال را برای تور کاپادوکیا انتخاب نکنید.

تور کاپادوکیا را برای سفر می‌پسندم؟

اگر بخواهیم در وصف تور کاپادوکیا یک کلمه بگوییم، آن، شگفت‌انگیز است. مذاب‌های سرد و فرسایش یافته آتش‌فشان با گذشت سالیان سال صحنه‌ای شگفت‌انگیز در این مکان ساخته‌اند. بعدها سازه‌های انسانی به این مناظر طبیعی اضافه و جلوه‌ای دیگر به آن بخشیده‌اند. کاپادوکیا در دوران امپراطوری روم مکانی مهم برای مسیحیان بود. در تور کاپادوکیا از دیدن کلیسا‌ها و پرستشگاه‌های متعدد به وجد خواهید آمد. شگفتی این سازه‌ها بیشتر به دلیل شکل‌گیری آن‌ها در عمق چندین متری زمین است. دیدنی‌های کاپادوکیه کم نیستند. مطمئن باشید اگر یکبار کاپادوکیه را ببینید دوباره دل‌تان می‌خواهد به آن‌جا بروید. 

جاذبه‌هایی در تور کاپادوکیا که حتما باید بببینید

بخش اعجاب‌انگیز کاپادوکیه را باید در اعماق زمین دید! نفش‌های باستانی غارهای کاپادوکیه مسحورتان می‌کند. می‌گویند قدمت این سنگ نوشته‌ها به دوران پادشاهی مادها در این سرزمین باز می‌گردد. جای دیگری که در اعماق زمین باید ببینید، شهر زیرزمینی درینکویو است. شهری که روزگاری قابلیت اسکان 2 هزار نفر را داشته و آثاری از ایرانیان باستان و پیروان اهورامزدا به چشم می‌خورد. هم‌چنین محال است بخواهید دودکش ها جن در شهر گورمه و دیدن این شهر باستانی از بالن را از دست بدهید. کاپادوکیه فاصله چندانی با استانبول ندارد. از امتیازات دیگر کاپادوکیه نزدیکی آن به استانبول است. در مطلب «کاپادوکیا کجاست؟» با دیگر جاذبه‌های این شهر آشنا شوید. 

شکم گردی و غذاهای تور کاپادوکیا چطورند؟

در کاپادوکیا، غذاهای خوش‌طعم ترکی را می‌توانید امتحان کنید. کافه‌ها و رستوران‌های محلی بی‌‎شماری در کاپادوکیا دیده می‌شود. اگر می‌خواهید در هزینه‌های خورد و خوراک‌تان صرفه جویی کنید، ساندویچ‌های گوشت چرخ‌کرده و بورک سفارش دهید.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم تور کاپادوکیا کدامند؟

هنرنمایی طبیعت در کاپادوکیا و اهمیت تاریخی و باستانی آن باعث شده دیدن این شهر از ارتفاع به رویای گردشگران تبدیل شود؛ به همین خاطر جشنواره‌های متعددی، همه روزه، با محوریت بالن سواری در این مکان برگزار می‌شود. شرکت در جشنوراه‌های بالن سواری کاپادوکیا را از دست ندهید.

اگر برای‌تان جالب شد که کاپادوکیا را ببینید، پیش از سفر به آن فیلم: کاپادوکیا، شهر بالن‌ها را ببینید.

کاپادوکیا روی نقشه

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل