021 4166 3000

کاپادوکیه

شهر صخره‌ای
شما هم امتیاز بدهید!
کاپادوکیه
شهر صخره‌ای

قبل از سفر به کاپادوکیه بخوانید

کاپادوکیه (Cappadocia) شهری باستانی و اعجاب‌انگیز در آناتولی ترکیه است. این شهر از سال 1985 به ثبت یونسکو رسید و به عنوان یکی از سه شهر صخره‌ای دنیا شاخته می‌شود. جالب است بدانید کاپادوکیه زمانی جزو پادشاهی ایران بود؛ سنگ نوشته‌های موجود در شهرهاس زیرزمینی آن گویای این حرف است. هزینه‌های سفر به کاپادوکیه تقریبا زیاد است. چنان‌چه تورهای بالن سواری آن جزو گرانترین تورهای پرواز با بالن در دنیا به شمار می‌رود. اگر نگران هزینه‌های سفر به این منطقه هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «سفری ارزان به کاپادوکیه» را بخوانید. بهترین زمان سفر به کاپادوکیه، ماه‌های آوریل تا می و سپتامبر تا اکتبر است. اما بهتر است روزهای گرم سال را برای سفر به کاپادوکیه انتخاب نکنید.

آیا کاپادوکیه را برای سفر می‌پسندم؟

اگر بخواهیم در وصف کاپادوکیه یک کلمه بگوییم، آن، شگفت‌انگیز است. مذاب‌های سرد و فرسایش یافته آتش‌فشان با گذشت سالیان سال صحنه‌ای شگفت‌انگیز در این مکان ساخته‌اند. بعدها سازه‌های انسانی به این مناظر طبیعی اضافه و جلوه‌ای دیگر به آن بخشیده‌اند. کاپادوکیه در دوران امپراطوری روم مکانی مهم برای مسیحیان بود. در کاپادوکیه از دیدن کلیسا‌ها و پرستشگاه‌های متعدد به وجد خواهید آمد. شگفتی این سازه‌ها بیشتر به دلیل شکل‌گیری آن‌ها در عمق چندین متری زمین است. دیدنی‌های کاپادوکیه کم نیستند. مطمئن باشید اگر یکبار کاپادوکیه را ببینید دوباره دل‌تان می‌خواهد به آن‌جا بروید. 

جاذبه‌های کاپادوکیه که حتما باید بببینید

بخش اعجاب‌انگیز کاپادوکیه را باید در اعماق زمین دید! نفش‌های باستانی غارهای کاپادوکیه مسحورتان می‌کند. می‌گویند قدمت این سنگ نوشته‌ها به دوران پادشاهی مادها در این سرزمین باز می‌گردد. جای دیگری که در اعماق زمین باید ببینید، شهر زیرزمینی درینکویو است. شهری که روزگاری قابلیت اسکان 2 هزار نفر را داشته و آثاری از ایرانیان باستان و پیروان اهورامزدا به چشم می‌خورد. هم‌چنین محال است بخواهید دودکش ها جن در شهر گورمه و دیدن این شهر باستانی از بالن را از دست بدهید. کاپادوکیه فاصله چندانی با استانبول ندارد. از امتیازات دیگر کاپادوکیه نزدیکی آن به استانبول است. در مطلب «کاپادوکیه کجاست؟» با دیگر جاذبه‌های این شهر آشنا شوید. 

شکم گردی و غذاهای کاپادوکیه چطورند؟

در کاپادوکیه، غذاهای خوش‌طعم ترکی را می‌توانید امتحان کنید. کافه‌ها و رستوران‌های محلی بی‌‎شماری در کاپادوکیه دیده می‌شود. اگر می‌خواهید در هزینه‌های خورد و خوراک‌تان صرفه جویی کنید، ساندویچ‌های گوشت چرخکرده و بورک سفارش دهید.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم کاپادوکیه کدامند؟

هنرنمایی طبیعت در کاپادوکیه و اهمیت تاریخی و باستانی آن باعث شده دیدن این شهر از ارتفاع به رویای گردشگران تبدیل شود؛ به همین خاطر جشنواره‌های متعددی، همه روزه، با محوریت بالن سواری در این مکان برگزار می‌شود. شرکت در جشنوراه‌های بالن سواری کاپادوکیه را از دست ندهید.

اگر برای‌تان جالب شد که کاپادوکیه را ببینید، پیش از سفر به آن فیلم: کاپادوکیه، شهر بالن‌ها را ببینید.

کاپادوکیه روی نقشه

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل