تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کاپادوکیه

شهر صخره‌ای
27 رای شما هم امتیاز بدهید!
 • 23 آذر 1401
  • 5 روزه
  • هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد.
  • موجود
  جزئیات سفر
کاپادوکیه
شهر صخره‌ای

«اگر علاقمند هستید سفری متفاوت در ترکیه را تجربه کنید، مشخصات سفر مورد نظر خود را برای ما  ارسال کنید؛ همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن برای مشاوره رایگان شما در مورد تورهای ترکیه تماس خواهند گرفت.»

درخواست تور ترکیه

قبل از انتخاب تور کاپادوکیه بخوانید

کاپادوکیه (Cappadocia) شهری باستانی و اعجاب‌انگیز در آناتولی ترکیه است. این شهر از سال 1985 به ثبت یونسکو رسید و به عنوان یکی از سه شهر صخره‌ای دنیا شاخته می‌شود. جالب است بدانید کاپادوکیه زمانی جزو پادشاهی ایران بود؛ سنگ نوشته‌های موجود در شهرهاس زیرزمینی آن گویای این حرف است. هزینه‌های سفر به کاپادوکیه تقریبا زیاد است. چنان‌چه تورهای بالن سواری آن جزو گرانترین تورهای پرواز با بالن در دنیا به شمار می‌رود. اگر نگران هزینه‌های سفر به این منطقه هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «سفری ارزان به کاپادوکیه» را بخوانید. بهترین زمان سفر به کاپادوکیه، ماه‌های آوریل تا می و سپتامبر تا اکتبر است. اما بهتر است روزهای گرم سال را برای سفر به کاپادوکیه انتخاب نکنید.

آیا کاپادوکیه را برای سفر می‌پسندم؟

اگر بخواهیم در وصف کاپادوکیه یک کلمه بگوییم، آن، شگفت‌انگیز است. مذاب‌های سرد و فرسایش یافته آتش‌فشان با گذشت سالیان سال صحنه‌ای شگفت‌انگیز در این مکان ساخته‌اند. بعدها سازه‌های انسانی به این مناظر طبیعی اضافه و جلوه‌ای دیگر به آن بخشیده‌اند. کاپادوکیه در دوران امپراطوری روم مکانی مهم برای مسیحیان بود. در کاپادوکیه از دیدن کلیسا‌ها و پرستشگاه‌های متعدد به وجد خواهید آمد. شگفتی این سازه‌ها بیشتر به دلیل شکل‌گیری آن‌ها در عمق چندین متری زمین است. دیدنی‌های کاپادوکیه کم نیستند. مطمئن باشید اگر یکبار کاپادوکیه را ببینید دوباره دل‌تان می‌خواهد به آن‌جا بروید. 

جاذبه‌های کاپادوکیه که حتما باید بببینید

اثر ثبت جهانی یونسکو کاپادوکیه

بخش اعجاب‌انگیز کاپادوکیه را باید در اعماق زمین دید! نقش‌های باستانی غارهای کاپادوکیه مسحورتان می‌کند. می‌گویند قدمت این سنگ نوشته‌ها به دوران پادشاهی مادها در این سرزمین باز می‌گردد. کاپادوکیه فاصله چندانی با استانبول ندارد. از امتیازات دیگر کاپادوکیه همین موضوع است.

بخش اعجاب‌انگیز کاپادوکیه را باید در اعماق زمین دید!

از دیگر جاذبه‌های کاپادوکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دره پاشاباغ

دره پاشاباغ یا دره راهبان در نزدیکی آوانوس قرار دارد. شهرت این دره بیشتر به دودکش‌های آن است؛ دودکش‌هایی با کلاهک‌هایی شبیه قارچ. این دودکش‌ها در گذشته، مکانی بودند که کشیش‌ها و راهبه‌ها برای عبادت و عزلت به آن پناه می‌بردند. امروزه دره پاشاباغ به مکانی پرطرفدار در بین گردشگران تبدیل شده. در این دره مغاره‌های جذابی است که از محصولات آن می‌توانید به یادگار ببرید.

این دودکش‌ها در گذشته، مکانی بودند که کشیش‌ها و راهبه‌ها برای عبادت و عزلت به آن پناه می‌بردند.

دره کبوترها

جای دیگری که در کاپادوکیه باید ببینید، دره کبوترها است. چشم‌انداز پرواز کبوترها در این دره مسحورتان می‌کند. پیاده‌روی در این دره و دیدن لانه کبوترهایی که قدمت برخی از آن‌ها به قرن‌های قبل باز می‌گردد تجربه بی‌نظیری خواهد بود.

چشم‌انداز پرواز کبوترها در این دره مسحورتان می‌کند.

شهر زیرزمینی کایماکلی

از میان شهرهای زیر زمینی کاپادوکیه، کایماکلی بسیار مشهور است. قدمت این شهر زیرزمینی به دوران بیزانس باز می‌گردد. شهر زیرزمینی کایماکالی هشت طبقه دارد و اتاق‌های آن به وسیله تونل به یکدیگر متصل می‌شوند. در گذشته‌های دور، مسیحیان برای در امان ماندن از دست اعراب این شهر زیرزمینی را ساختند.

قدمت این شهر زیرزمینی به دوران بیزانس باز می‌گردد.

دره ایهلارا

حدود یک ساعت که از مرکز کاپادوکیه فاصله بگیرید، در ایالت اکسارای، دره ایهلارا را خواهید دید. طبیعت و تاریخ سازندگان این دره شگف‌انگیز هستند. کوه‌ها و صخره‌های تماشایی به همراه کلیسا و کنیسه‌ها جلوه بی‌نظیری به این تپه بخشیده‌اند.

 طبیعت و تاریخ سازندگان این دره شگف‌انگیز هستند.

در مطلب «کاپادوکیه کجاست؟» با دیگر جاذبه‌های این شهر آشنا شوید. 

شکم گردی و غذاهای کاپادوکیه چطورند؟

در کاپادوکیه، غذاهای خوش‌طعم ترکی را می‌توانید امتحان کنید. کافه‌ها و رستوران‌های محلی بی‌‎شماری در کاپادوکیه دیده می‌شود. اگر می‌خواهید در هزینه‌های خورد و خوراک‌تان صرفه جویی کنید، ساندویچ‌های گوشت چرخکرده و بورک سفارش دهید.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم کاپادوکیه کدامند؟

هنرنمایی طبیعت در کاپادوکیه و اهمیت تاریخی و باستانی آن باعث شده دیدن این شهر از ارتفاع به رویای گردشگران تبدیل شود؛ به همین خاطر جشنواره‌های متعددی، همه روزه، با محوریت بالن سواری در این مکان برگزار می‌شود. شرکت در جشنوراه‌های بالن سواری کاپادوکیه را از دست ندهید.

اگر برای‌تان جالب شد که کاپادوکیه را ببینید، پیش از سفر به آن فیلم: کاپادوکیه، شهر بالن‌ها را ببینید.

در سفر به کاپادوکیه اتاق‌ هتل‌تان را می‌توانید به صورت اختصاصی و هرچندتخته که بخواهید انتخاب کنید. 

کاپادوکیه روی نقشه

 

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل