تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

دریاچه حوض سلطان باید به منطقه حفاظت‌شده ارتقا یابد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: با توجه به تنوع زیستی گیاهی و جانوری منحصر به فرد در دریاچه حوض سلطان، ارتقای سطح حفاظتی این منطقه به منطقه حفاظت‌شده بسیار با اهمیت است.

محمودعلی رکنی گفت: در راستای حفظ و حراست حداکثری از تنوع زیستی گیاهی و جانوری در استان و اجرای مدیریت یکپارچه سرزمینی، ارتقای سطح حفاظتی مناطق تحت مدیریت بسیار با اهمیت و اجتناب‌ناپذیر است.

وی با اشاره به ارتقای سه منطقه اکولوژیک کهک، کهندان و مسیله با وسعت حدود 136 هزار هکتار به منطقه شکار ممنوع خاطرنشان کرد: با توجه به مطالعات و بررسی‌های منطقه‌ای، داده‌های کارشناسی و طرح‌های مطالعاتی انجام شده، به دنبال ارتقای سطح حفاظتی دریاچه حوض سلطان به منطقه حفاظت‌شده هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه تاکنون مجوزهای لازم از سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی استان برای ارتقای دریاچه حوض سلطان به منطقه حفاظت‌شده اخذ شده است، اظهار داشت: امیدواریم طرح ارائه شده در این خصوص در شورای عالی محیط‌زیست نیز به تصویب نهایی برسد.

وی در پایان برخی از ظرفیت‌های اکولوژیک و تنوع زیستی دریاچه حوض سلطان را مورد توجه قرار داد و گفت: حفاظت از گونه‌های منحصر به فرد گیاهی و جانوری در این منطقه و تامین حق‌آبه‌های این دریاچه با توجه به خطر انتشار ریزگردهای نمکی بسیار ضروری است.1392/09/24 | کد مطلب: 1432
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.