تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

روادید تردد به نخجوان از جلفا لغو شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با پیگیری‌های مستمر این سازمان و با هماهنگی و موافقت مسئولان عالی رتبه داخلی با مقامات جمهوری خودمختار نخجوان، روادید تردد اتباع ایرانی به نخجوان لغو شد.

محسن خادم عرب باغی با اعلام این خبر افزود: اختصاص روادید برای تردد اتباع ایرانی از سوی جمهوری خودمختار نخجوان، مشکلات متعددی در ارتباطات خانوادگی، اقتصادی، تجاری و گردشگری ایجاد کرده بود که با پیگیری و رایزنی های متعدد این مشکل حل شد.

عرب باغی اظهار کرد: با توجه به اشتراکات خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی بین مردم مرزنشین دو کشور، برقراری روادید مانع از توسعه روابط در سطوح مختلف شده بود که انتظار می رود با شرایط جاری روابط دو کشور در عرصه های گوناگون به بهترین نحو توسعه و ادامه یابد.

وی منطقه آزاد ارس را مزیتی در خور توجه و انکارناپذیر برای توسعه و آبادانی مناطق مرزی دو کشور دانست و ابراز کرد: مزیت های سرمایه گذاری، تجاری و بازرگانی ایجاد شده در منطقه آزاد ارس می تواند با تقویت روابط دوستانه و عمیق، نقش مهم و ویژه ای در فرآیند تحولات اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری های متصور دو کشور داشته باشد.

به گفته عرب باغی، با اقدامات زیربنایی انجام شده و در دست اقدام در محدوده منطقه آزاد ارس و در مرزهای دو کشور، زمینه افزایش مبادلات تجاری، اقتصادی و ایجاد شهرک های مشترک صنعتی بین دو کشور بیش از پیش فراهم شده است.

وی یادآور شد: لغو روادید به نخجوان، به نقش آفرینی ارس در حوزه روابط بین الملل و افزایش سرمایه گذاری های تجاری، صنعتی، اقتصادی و گردشگری شتاب مضاعفی خواهد بخشید.

منبع:جام جم1393/06/31 | کد مطلب: 2014
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.