تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

۵ دلیل برای زود بیدار شدن در سفر

همیشه زود بیدار شدن سخت نیست! خیلی اوقات لذت‌بخش هم هست. اگر در 5 دقیقه اول بتوانید خود را از رختخواب جدا کنید، روزی با انرژی به همراه مقدار زیادی وقت اضافه خواهید داشت. صبح زود بیدار شدن در سفر نیز الزامی است. شما در سفر، به اندازه کافی وقت ندارید پس بکوشید از زمان خود به بهترین نحو استفاده کنید. به صبح به عنوان عنصر پنجم در زندگی نگاه کنید که کمی هم مقدس است.

 

تورهای خارجی

چرا در سفر زود بیدار شویم؟

1. از دیدن طلوع خورشید لذت ببرید

حتما بارها عکس‌های خیره‌کننده طلوع خورشید در مکان‌های مختلف را دیده‌اید. اما کمتر فرصت کرده‌اید خودتان این منظره زیبا را از نزدیک لمس کنید و عکسی به یادگار بگیرید. سفر موقعیت مناسبی است تا قبل از اینکه خورشید طلوع کند، بیرون بزنید و از تماشای منظره طلوع خورشید به وجد آیید.

2. می‌توانید صبحانه مفصلی نوش‌جان کنید

علاوه بر اینکه صبحانه، نقش مهمی در سلامتی ما دارد و مهم‌ترین وعده غذایی ما است، به یاد داشته باشید که غذا، یکی از مهم‌ترین تجارب سفر است. ما از طریق خوراک، با فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شویم. سعی کنید در سفرهایتان از غذاهای بومی نوش جان کنید. مطمئن باشید سفره‌های صبحانه در شهرها و کشورهای مختلف، بسیار متفاوت است. حالا که صبح زود از خواب بلند شدید، بهترین صبحانه شهری که در آن هستید را میل کنید. در مطلب «مردم دنیا صبح‌ها چه می‌خورند؟» با صبحانه‌های کشورهای مختلف آشنا شوید.

خوردن صبحانه در سفر را از دست ندهید.

2. می‌توانید با فرهنگ جامعه مقصد آشنا شوید

شما در طول روز می‌توانید از مکان‌های زیادی در یک شهر دیدن کنید. اما اگر صبح زود از خانه محلی و یا هتل خود بیرون بروید، تجربه‌ای بسیار متفاوت‌تر خواهید داشت. معمولاً بومی‌های یک منطقه برای فعالیت‌های کاری زندگی خود را از صبح زود شروع می‌کنند و شما آشنایی بیشتری با فرهنگ جامعه مقصد پیدا خواهید کرد. شما صبح زود در فرانسه، پستچی‌ها و رفتگران را خواهید دید. دیدن فرهنگ جوامع محلی ایران در صبح زود نیز بسیار جالب خواهد بود.

در سفر صبح زود بیدار شوید تا زندگی‌های مردم را از ن

3. از خلوت بودن استفاده می‌کنید

از آنجا که اغلب گردشگران و مردم بومی برای بازدید از جاذبه‌ها اواسط روز دست به کار می‌شوند، اگر صبح زود را برای بازدید از جاذبه‌ها انتخاب کنید، به نفع‌تان خواهد بود. بهره شما از موزه‌ها و مکان‌های تاریخی خلوت بیشتر است. هم‌چنین اگر صبح‌ها به سمت مراکز خرید بروید، دیگر از شلوغی این مراکز کلافه نخواهید شد و خیلی زود کارتان انجام خواهد شد.

اگر صبح زود به جاذبه‌های مقصد یا مراکز خرید بروید از شلوغی در امان خواهید بود.

4. سرحال‌تر خواهید بود

شما هنگامی‌که صبح زود بیدار می‌شوید، سرحال‌تر خواهید بود و از کسلی دیر بیدار شدن و کرخت بودن خبری نیست. هم‌چنین در انتهای روز بدن شما خسته‌تر خواهد شد و شب‌ها راحت‌تر به خواب می‌روید. زود به رختخواب رفتن و زود برخاستن به ‌سلامتی بدن شما نیز کمک می‌کند. با این روش حتی وقت ورزش کردن در صبح را نیز پیدا می‌کنید. هم‌چنین توصیه می‌کنیم مواد غذایی موردنظرتان را صبح‌ زود تهیه کنید، چراکه در این زمان، مواد غذایی سالم‌تر هستند.

شما هنگامی‌ که صبح زود بیدار می‌شوید، سرحال‌تر خواهید بود و از کسلی دیر بیدار شدن و کرخت بودن خبری نیست.

5. زمان بیشتری در اختیار خواهید داشت

روشن و واضح است، زمانی که شما زودتر از خواب بیدار می‌شوید، برای گشت و گذار زمان بیشتری دارید. در مسافرت زمان ما محدود است بنابراین باید تا می‌توانیم از آن به بهترین نحو استفاده کنیم و این تنها در صورتی ممکن است که ما صبح زود از خواب بیدار شویم. با این روش شما خود را با مردم بومی آن مکان هماهنگ کرده و تجربه‌های بیشتری از شیوه زندگی آن‌ها و سفر به دست خواهید آورد.

لذت سفر با صبح زود بیدار شدن و برنامه‌ریزی چندبرابر خواهد شد. 

 

زمان برای کسانی که از آن استفاده می‌کنند، صبر خواهد کرد. (داوینچی)

 1399/08/19 | کد مطلب: 3200
برچسب‌ها: نکات سفر
حامد احمدی

کارشناس ادبیات، کارشناس ارشد گردشگری، علاقمند به سفر و طبیعت


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.