تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

9 تا از بهترین تفریحات در جزیره بیوک آدا استانبول کدامند؟

اهالی استانبول اولین کسانی بودند که جزیره بیوک آدا را جزیره‌ای تفریحی، خصوصا در فصل تابستان معرفی کردند. آیا شما در سفر به جزیره بیوک آدا تفریحات آبی را می‌پسندید؟ آیا علاقمند به رستوران‌گردی و کافه‌گردی هستید؟ عکاسی در این جزیره زیبا را دوست دارید؟ آیا به دوچرخه سواری در طبیعت زیبا علاقمند هستید؟ ماهیگیری در ساحل زیبا را تجربه کرده‌اید؟ در ادامه این مطلب می‌توانید بیشتر با تفریحات در جزیره بیوک آدا آشنا شوید.

گشت جزیره بیوک آدا

1.ورزشهای آبی

جزیره بیوک آدا از گذشته تا کنون در فصل تابستان میزبان مسافران بسیاری بوده است. در این جزیره زیبا پلاژهای مخصوص شنا،ورزش‌ها و تفریحات آبی و امکان آفتاب گرفتن وجود دارد که همه اینها طرفداران زیادی دارد.

2.جنگل گردی

در سفر به جزیره بیوک آدا هوای مطبوع و سایه دل‌انگیز جنگل‌های کاج را از دست ندهید. یوجه‌تپه بلندترین تپه جنگلی بیوک آداست. بر فراز این تپه کلیسا ایا یورگی قرار دارد. گردشگران زیادی برای بازدید از این کلیسا به جنگل‌های کاج و یوجه‌تپه می‌روند. جزیره بیوک آدا و دریا از یوجه تپه چشم‌انداز عالی و کم نظیری دارد.

3.جزیره گردی

جزیره گردی در بیوک آدا یکی از تفریحات پرطرفدار است. گردشگران معمولا درشکه‌های معروف جزیره را برای گردش در بیوک آدا انتخاب می‌کنند. دوچرخه می‌تواند انتخاب دیگر شما برای جزیره گردی در بیوک آدا باشد.    

جزیره گردی در بیوک آدا یکی از تفریحات پرطرفدار است.

4.دوچرخه سواری

دوچرخه‌سواری یکی از تفریحات لذت‌بخش در جزیره بیوک آداست. این ورزش دوست داشتنی را برای کاهش استرس پیشنهاد می‌دهند. دوچرخه‌سواری در گذرهای زیبا و طبیعت فوق العاده جزیره بیوک آدا تجربه لذت بخشی برای شما خواهد بود. شما در جزیره بیوک آدا می‌توانید از ایستگاه‌های کرایه دوچرخه، این وسیله را کرایه کنید، دقت داشته باشید علاوه بر مبلغ کرایه از شما کارت شناسایی یا پاسپورت هم درخواست می‌شود. در جزیره بیوک آدا باید بدانید، دوچرخه‌سواری شما در مسیرهای صاف نیست! بلکه دوچرخه‌سواری در سربالایی‌ها و شیب‌های تند را در بیوک آدا تجربه خواهید کرد.

دوچرخه سواری در بیوک آدا تجربه دلچسبی خواهد بود.

5.درشکه سواری

در جزیره بیوک آدا اگر می‌خواهید از دیدن طبیعت زیبا، گذر از فضای مسکونی و دید عمارت‌ها و ویلاهای سبز و پر از گل با همراهان‌تان لذت بیشتری ببرید؛ می‌توانید درشکه سواری را برای جزیره گردی انتخاب کنید. درشکه‌ها معمولا 4 نفره هستند. این نکته را بخاطر داشته باشید در فصل تابستان به دلیل شلوغی جزیره بیوک آدا صف‌های سوار شدن به درشکه‌ها طولانی است.  

درشکه سواری در بیوک آدا همیشه پرطرفدار است.

6.رستوران گردی و کافه گردی

رستوران گردی یکی از تفریحات دوست داشتنی ما ایرانی هاست. در سفر به جزیره بیوک آدا تنوع رستوران‌ها به قدری است که انتخاب برای شما سخت خواهد بود. شما می‌توانید در جزیره بیوک آدا به رستوران‌های مختلفی بروید و با تنوع غذایی گوناگونی روبرو شوید. این را بدانید در بهترین رستوران‌های بیوک آدا که در قسمت ساحلی این جزیره هستند، می‌توانید علاوه بر غذاهای دریایی، غذاهای ترکی و مدیترانه‌ای را نیز سفارش دهید. در جزیره بیوک آدا هنگام دیدن مناظر عالی خوردن غذای دلخواه شما برای‌تان بسیار لذت بخش خواهد بود. شیرینی‌های خوشمزه محلی ترکی شما را به سمت کافه های جزیره بیوک آدا سوق می‌دهد. صَرف این شیرینی‌های محلی به همراه چای یا قهوه ترک حتما طعم سفرتان را شیرین‌تر خواهد کرد. در  سفر به جزیره بیوک آدا بستنی‌های محلی را فراموش نکنید.    

شما می‌توانید در جزیره بیوک آدا به رستوران‌های مختلفی بروید و با تنوع غذایی گوناگونی روبرو شوید.

7.بازدید از بناهای تاریخی

در جزیره بیوک آدا می توانید از اماکن مذهبی ادیان و خانه های افراد خاص که در حال حاضر به خانه موزه تبدیل شده اند، دیدن کنید. در بازدید از بناهای تاریخی با تاریخ، دین و فرهنگ مردم بیوک آدا در گذشته آشنا خواهید شد.

کلیسا ایایورگی حاجیا یورگی بیوک‌آدا، کلیسا آییوس (آیروس) نیکولاس والدگریک، مسجد حمیدیه بیوک‌آدا، یتیم‌خانه یونانی یا یتیم‌خانه پرنیکیپو، خانه معروف رِشات‌نوری گول‌تَکین و برج ساعت بیوک آدا از بهترین جاذبه‌های جزیره بیوک آدا هستند.

در سفر به بیوک آدا بازدید از کلیسا ایایورگی را ازدست ندهید.

8.عکاسی

عکاسی یکی از تفریحات عالی در جزیره بیوک آداست. ساحل زیبا، چشم انداز کم نظیر دریا، سرسبزی فوق العاده، بناهای تاریخی، خانه‌ها و عمارت های سبز و گلکاری شده حتما شما را بر سر ذوق خواهد آورد. پس اگر علاقمند به عکاسی هستید و  قصد سفر به جزیره بیوک آدا را دارید بهتر است یک دوچرخه کرایه کرده و در جزیره زیبای بیوک آدا به دنبال سوژه‌هایی خاص برای عکس‌های‌تان باشید.  

بیوک آدا پر از سوژه‌های ناب برای عکاسی است.

9.ماهیگیری

ماهیگیری یکی از تفریحات و سرگرمی‌های ساحلی است. در سفر به جزیره بیوک آدا می‌توانید با ماهیگیری لذت بیشتری از حضور خود در ساحل زیبا ببرید. ماهیگیری تفریحی را برای آرامش و تمرین صبر پیشنهاد می‌‎کنند.  

تور هوایی استانبول



1398/04/25 | کد مطلب: 4546

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:



تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.