تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

10دلیل برای سفر به جزیره بیوک آدا استانبول

در سفر به استانبول زیباترین شهر ترکیه، از نزدیک فرصت تماشای جذابیت‌های جزیره بیوک آدا را خواهید داشت. جزیره‌ای زیبا که جاذبه‌های زیادی برای شما خواهد داشت. آیا دوست دارید در سفرتان با چشم اندازهای زیبا روبرو شوید؟ میانه‌تان با تفریحات آبی و ورزش‌های این رشته چطور است؟ شنا دوست دارید؟ آن هم در یک ساحل تماشایی. برای شما سفر کردن به جزیره‌ای که برای جابجایی شما و همراهان‌تان هیچ ماشینی نباشد جالب است؟ در ادامه مطلب شما با دلایل مهمی برای سفر به جزیره بیوک آدا آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.    

گشت جزیره بیوک آدا

1.طبیعت زیبا بیوک آدا

جزیره بیوک آدا نگین انگشتری دریای مرمره در استانبول است. این روزها جزیره بیوک آدا را جزیره رویایی هم می‌نامند. بیوک آدا  طبیعت کم نظیری دارد؛ فضای جنگلی و ساحل زیبای آن سبب شده گردشگران زیادی خصوصا در فصل تابستان به این جزیره سفر کنند.

جزیره بیوک آدا نگین انگشتری دریای مرمره در استانبول است.

2.ساحل زیبا بیوک آدا

اکثر گردشگران در سفر به جزیره بیوک آدا دوست دارند بیشترین وقت خود را در کنار دریا باشند. در سفر به این جزیره می‌توانید چشم انداز فوق العاده زیبای دریای مرمره هنگام طلوع و غروب خورشید را ببینید که بی شک منظره دل انگیزی پیش چشمان شما خواهد بود. پلاژهای ساحلی برای آفتاب گرفتن و تفریحات ساحلی نیز طرفداران خاص خود را دارد. بعد از گردش و تفریح در کنار ساحل، می‌توانید در رستوران‌های مختلفی که غذاهای دریایی، ترکی و مدیترانه‌ای دارند، غذای مورد علاقه‌تان را سفارش دهید.

اکثر گردشگران در سفر به جزیره بیوک آدا دوست دارند بیشترین وقت خود را در کنار دریا باشند.

3.جنگل کاج

وقتی از استانبول با کشتی به جزیره بیوک آدا راهی هستید، از دیدن منظره سرسبز جنگل کاج بیوک آدا میان دریای آبی مرمره لذت زیادی خواهید برد. یوجه‌تپه بخش مهمی از جنگل کاج بیوک آداست. وجود بناهای تاریخی کلیسا، صومعه، قبرستان قدیمی و رستوران‌ها باعث شده این قسمت از جزیره بیشتر مورد توجه گردشگران قرار گیرد.

در بیوک آدا از دیدن منظره سرسبز جنگل کاج، میان دریای آبی مرمره لذت زیادی خواهید برد

4.جاذبه تاریخی جزیره بیوک آدا

جزیره بیوک آدا در روزگاران دور محل تبعید شاهزادگانی بوده که از دربار عثمای کنار گذاشته می‌شدند. در سفر به این جزیره با بناهای تاریخی روبرو می شوید که هر کدام قصه خاص خود را دارند. کلیسا ایایورگی حاجیا یورگی، کلیسا آییوس (آیروس) نیکولاس والدگریک، مسجد حمیدیه، یتیم‌خانه یونانی یا یتیم‌خانه پرنیکیپو، خانه معروف رِشات‌نوری گول‌تَکین، صومعه و قبرستان قدیمی و برج ساعت اماکن و بناهای شاخص تاریخی جزیره بیوک آدا هستند.

5.بیوک آدا شهر بدون خودرو

در این عصر مدرن شاید تصور اینکه وارد شهری شوید که هیچ خودرویی برای جابجایی شما ندارد سخت باشد. در جزیره بیوک آدا این رویا به واقعیت تبدیل شده و شما با ورود به آن فقط ماشین‌هایی را که برای حفظ امنیت و نظافت جزیره هستند می بینید.

6.جزیره گردی

جزیره‌گردی یکی از لذت بخش‌ترین جاذبه‌های سفر است. شما می‌توانید در سفر به جزیره بیوک آدا با درشکه و دوچرخه به جزیره گردی بپردازید و اگر مدت بیشتری در جزیره بیوک آدا اقامت دارید، پیاده‌روی در گذرهای زیبا، جنگل کاج و ساحل را به شما پیشنهاد می کنیم.   

شما می‌توانید در سفر به جزیره بیوک آدا با درشکه و دوچرخه به جزیره گردی بپردازید.

7.درشکه سواری

مدرنترین ماشین‌های بیوک آدا درشکه‌هایی هستند که در ورود به جزیره می‌توانید آن‌ها را در رنگ و مدل‌های مختلفی ببینید. درشکه‌ها در جزیره بیوک آدا حکم تاکسی را در حمل و نقل عمومی مردم محلی و گردشگران دارند.  

تاکسی‌های بیوک آدا.

8.دوچرخه سواری

در جزیره بیوک آدا می‌توانید با کرایه کردن دوچرخه با خیال راحت از دوچرخه سواری در مسیرهای زیبا و سرسبز دوچرخه سواری کنید و از همه مهمتر در جزیره بیوک آدا نیازی نیست نگران رفت و آمد ماشین‌ها باشید. اما کم و بیش فقط حواس‌تان به درشکه‌ها باشد. 

9.غذا و رستوران گردی

یکی از قسمت‌های جذاب و ماجراجویانه هر سفری انتخاب غذا است. بهترین غذاهای جزیره بیوک آدا غذاهای دریایی و ترکی است که بیشترین طرافدار را دارند. رستوران‌های ساحلی  چشم انداز خوبی دارند، در اکثر ساعات روز شلوغ هستند. در جزیره بیوک آدا رستوران‌هایی که منوی مدیترانه‌ای، یونانی، مکزیکی، ایتالیایی، چینی و ژاپنی  مشتریان خاصی دارد. 

در بیوک آدا رستوران‌های ساحلی  چشم انداز خوبی دارند.

10.عمارت‌ها و ویلاهای بیوک آدا

 در گذشته‌های نه چندان دور افرادی که در استانبول زندگی می‌کردند برای گذران تعطیلات تابستانی به جزیره بیوک آدا می‌آمدند. دلیل اینکه در گذر از خیابان‌های این جزیره با تعداد زیادی از عمارت‌های زیبا مواجه می‌شوید این است که، جزیره بیوک آدا محلی برای خوش گذراندن اهالی استانبول در برخی از فصول سال بوده است؛بنابراین برای هرچه زیباترشدن عمارت‌هایشان تمام تلاش شان را می‌کردند.   

     

تور هوایی استانبول1398/08/21 | کد مطلب: 4545
مریم نیساری

کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری علاقمند به پژوهش در حوزه مباحث شهر، میراث فرهنگی و گردشگری


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.