021 4166 3000

آنتالیا

نسیم مدیترانه
شما هم امتیاز بدهید!
آنتالیا
نسیم مدیترانه

قبل از سفر به آنتالیا بخوانید

آنتالیا یکی از مقاصد پرطرفدار در جنوب غربی ترکیه است. آنتالیا از جنوب به دریای مدیترانه، از غرب به کورکوتلی (korkuteli) و از شرق به شهر سریک (serik) منتهی می‌شود. آنتالیا در واقع استانی در کشور ترکیه است که مرکز آن نیز آنتالیا نام دارد. در سال‌های اخیر گردشگری چنان در این شهر پا گرفته که درآمد اکثر بومیان آنتالیا از طریق همین صنعت است. البته آب‌وهوای مساعد و خاک حاصلخیز این منطقه موجب رونق کشاورزی در این منطقه نیز شده. گردشگری، کشاورزی و کشتی‌سازی در آنتالیا رواج دارد و مردم آنتالیا بیشتر به این مشاغل مشغول‌اند. پول رایج در این کشور، لیر ترکیه است؛ البته دلار و یورو نیز از گردشگران پذیرفته می‌شود. زبان رسمی آنتالیا ترکی استانبولی و اغلب ساکنان آن مسلمان هستند. از آنتالیا می‌توانید سوغاتی‌هایی مثل ظروف مسی، گلیم دست‌بافت، جواهرات و پوشاک به سوغات ببرید. هر زمان که به آنتالیا سفر کنید، فوق‌العاده است. اما برای تفریحات ساحلی بهتر است فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید؛ توجه داشته باشید که آنتالیا در این فصول شلوغ‌تر است.  

آیا آنتالیا را برای سفر می‌پسندم؟

آنتالیا بیشتر به خاطر امکانات گسترده گردشگری و سواحل بی‌نظیرش شهرت دارد. چه اهل سفرهای لوکس چه اهل سفرهای ارزان‌قیمت باشید، آنتالیا برای شما مقصدی مناسب است. چند روزی را برای سفر به آنتالیا برنامه‌ریزی کنید و در سواحل آرام و تماشایی آن آرامش کسب کنید. مراکز خرید آنتالیا دلیل دیگری است که بسیاری این شهر را برای سفر انتخاب می‌کنند. آنتالیا در تاریخ و تمدن نیز دستی طولانی دارد. در ادامه بیشتر بخوانید.

جاذبه‌های آنتالیا که حتما باید ببینید

تاریخ و طبیعت در آنتالیا دست به دست هم داده‌اند و آن را به مقصدی بی‌نظیر تبدیل کرده‌اند. برای دیدن تاریخ آنتالیا  باید به سراغ آمفی‌تئاتر آسپندوس (ثبت یونسکو)، دروازه هادریان و موزه آنتالیا بروید. از طرفی، سواحل، آبشارها و پارک‌های ملی آنتالیا هر طبیعت دوستی را به سمت خود می‌کشاند؛ آبشار دودن، ساحل کنیالتی، پارک آبی Land of Legends، پارک ملی Köprülü Canyon گوشه‌ای از شاهکارهای طبیعت آنتالیا هستند.

به طور خلاصه تفریحات شما در این شهر، ساحل‌گردی، جنگل نوردی، کشتی سواری، خرید و غیره خواهد بود.  هم‌چنین اگر اهل ماجراجویی و هیجان هستید در آنتالیا تجارب به‌یادماندنی کسب خواهید کرد. رفتینگ، موج سواری و غواصی از جمله این هیجانات هستند. در مطالب زیر در این باب بیشتر بخوانید.

شکم‌گردی و غذاهای آنتالیا چطورند؟

غذاهای ترکیه بسیار اشتهاآور و غنی هستند. این غذاها متاثر از میراث عثمانی و ویژگی چند فرهنگی به خوبی در آن‌ها مشهود است. آشپزان ترکیه از سبزی، ماهی تازه و روغن زیتون بسیار استفاده می‌کنند. غذاهای آنتالیا نیز از این قاعده مستثنا نیستند. خوردن یک وعده صبحانه و کباب‌ترکی در آنتالیا را از دست ندهید.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم آنتالیا کدامند؟

آنتالیا شهر فستیوال‌هاست. در این شهر جشنواره‌های متعددی برگزار می‌شود. از ۱۹ تا ۲۴ ژوئن (۲۹ خرداد تا ۳ تیر) جشنواره بین‌المللی موسیقی و رقص بومی، از ۴ تا ۱۸ سپتامبر (۱۳ تا ۲۷ شهریور) جشنواره اپرا و باله آسپندوس، از ۱۲تا ۲۹ سپتامبر (۲۱ شهریور تا ۷ مهر) جشنواره تابستانه آنتالیا. این‌ها گوشه‌ای از جشنواره‌های آنتالیا هستند. شما کدام جشنواره آنتالیا را بیشتر می‌پسندید؟

آنتالیا روی نقشه
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل