تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بهترین کارناوال‌های دنیا

کارناوال چیست؟ کارناوال، جشن یا رژه همگانی است که همراه با سیرک یا رقص در خیابان اجرا می‌شود. کارناوال در واقع ریشه در فرهنگ رومی-کاتولیک دارد که رفته رفته در سراسر جهان فراگیر شده است. صدها کارناوال و فستیوال در سراسرجهان وجود دارد که در این مطلب تنها تعداد محدودی از آن‌ها به عنوان بهترین کارناوال‌ها آورده شده است. 

تور برزیل

1. کارناوال ریودوژانیرو-برزیل
این کارناوال یکی از بزرگترین و رنگی‌ترین کاناوال‌های جهان است. کارناوال برزیل هر سال، در ماه فوریه، به مدت 7 روز، در شهرهای مختلف برزیل برگزار می‌شود. این کارناوال جشن ملی برزیل است که در تمامی نقاط شهر، در خیابان‌ها, میدان‌ها و کلوپ‌ها، شادی را برای مردم به ارمغان می‌آورد. رقص سامبا اصلی‌ترین و مهم‌ترین برنامه کارناوال برزیل به شمار می‌رود. فلسفه برگزاری این کارناوال را در دوری از بدی و ناپاکی دانسته‌اند. سالانه هزاران نفر برای شرکت در این کارناوال راهی برزیل می‌شوند.

کارناوال ریو جشن ملی برزیل است.

2. کارناوال ونیز-ایتالیا
کارناوال ونیز یکی دیگر از بهترین کارناوال‌های جهان است که روز پیش از «چهارشنبه خاکستری» در ونیز برگزار می‌شود. مراسم این کارناوال شامل توپ‌های بزرگ، کنسرت‌ها، رقص‌ها, رژه‌ها و دیگر رخدادها می‌رود. اما مهم‌ترین مشخصه این کارناوال لباس و ماسک‌هایی که مردم در مراسم این کارناوال می‌پوشند. با زدن ماسک همه با هم یکسان می‌شوند و تفاوتی میان ثروتمند و فقیر وجود ندارد. این کارناوال به نوعی جنبه سیاسی دارد و برای دست انداختن مقامات به کار می‌رود. «در زمان کارناوال هر نوع شوخی‌ رواست» این یک مثل رایج در میان ایتالیایی‌هاست.

مهم‌ترین مشخصه  کارناوال ونیز لباس و ماسک‌هایی که مردم در مراسم این کارناوال می‌پوشند.3. کارناوال نیس-فرانسه
کارناوال نیس یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین کارناوال‌های دنیاست. نیس در زمان کارناوال، به شهری پر شور و شاد تبدیل می‌شود. می‌گویند این کارناوال نخستین بار در سال 1294 برگزار شد. مردم پاریس مجسمه‌های غول پیکر از جنس کاغذ می‌سازند و در زمان برگزاری کارناوال آن را به نمایش می‌گذارند. گاهی این آدمک‌ها شخصیت‌های معروف سیاسی مانند دونالد ترامپ هستند. اجرای موسیقی، رژه، پخش کردن دسته‌های گل و غیره از جمله ویژگی‌های دیگر این کارناوال است برای شرکت در این مراسم می‌توانید از 25 بهمن تا اوایل اسفند را برای سفر برنامه‌ریزی کنید. 

در کارناوال نیس، مردم پاریس مجسمه‌های غول پیکر از جنس کاغذ می‌سازند و در زمان برگزاری کارناوال آن را به نمایش می‌گذارند.

4. کارناوال سانتاکروز-اسپانیا 
کارناوال سانتاکروز از مهم‌ترین کارناوال‌های دنیاست که هر ساله در نتریف جزیره قناری برگزار می‌شود. این کارناوال شامل کارناوال رسمی و خیابانی می‌شود. این مراسم هر سال موضوع خاصی دارد و رژه‌های نمایشی، پوشیدن لباس‌های فانتزی، اجرای کنسرت از جمله ویژگی‌های آن است. کارناوال سانتاکروز نخستین بار در قرن هفدهم اجرا شد و اجرای آن هنوز ادامه دارد. 

5. کارناوال بنش-بلژیک

کارناوال بنش یا مردان نقابدار هر سال در ماه فوریه و ایام روزه مسیحیان برگزار می‌شود. این کارناوال در قرون وسطی برای زنده نگه داشتن سنت و اصالت بلژیک برپا شد. کارناوال بنش در واقع یک رویداد اجتماعی است که در سال 203 به ثبت یونسکو رسید. این مراسم در روز سوم بسیار تماشایی می‌شود. عده‌ای از دهقانان، فانتوم‌ها، کشاورزان و... جمع شده و نقاب مخصوص زده و رژه می‌روند. 

کارناوال بنش یا مردان نقابدار هر سال در ماه فوریه و ایام روزه مسیحیان برگزار می‌شود.6. کارناوال برلین-آلمان

یکی از کارناوال‌های معروف جهان و آلمان، کارناوال فرهنگ برلین است. این کارناوال نخستین بار در سال 1996 برگزار شد. شرکت‌کنندگان این کارناوال از 70 کشور و فرهنگ جهان حضور دارند. این کارناوال برای مبارزه با نژادپرستی شکل گرفت و شرکت در این جشنواره تحمل نژادها و تعامل با آن‌ها را به شرکت کنندگان می‌آموزد. هر سال بهار، در پایتخت آلمان، شاهد ریتم‌ها سامبا، طبل زنان برزیلی، خوانندگان کونگویی، گروهای فرهنگی کره‌ای و... در خیابان‌های برلین خواهید بود. 

این کارناوال برای مبارزه با نژادپرستی شکل گرفت و شرکت در این جشنواره تحمل نژادها و تعامل با آن‌ها را به شرکت کنندگان می‌آموزد.

7. کارناوال نیواورلئان-آمریکا 
ماردی گرس جشنواره‌ای مشهور در آمریکاست که به اوایل قرن 19 میلادی باز می‌گردد. در این کارناوال، شهروندان برای ابراز احترام و حمایت فرهنگ‌های متفاوت حضور به هم می‌رسانند. رنگ‌های به کار رفته در این کارناوال بنفش، سبز و طلایی است که به ترتیب به معنی عدالت، قدرت و ایمان است. جشن‌ها تقریبا به مدت دو هفته قبل و در روز قبل از «چهارشنبه خاکستری» برگزار می‌شوند. 

تور دور اروپا1398/09/25 | کد مطلب: 25
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:تورهای مرتبط با این موضوع کدام هستند؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.