تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

جشنواره ها و فستیوال‌ های مهم استانبول

جیمز، که مظنون به قاچاق الماس بوده، بعد از 5 سال به استانبول برمی‌گردد. او در این سفر آخرین روزهای حضورش در استانبول را به یاد می‌آورد، عشقی قدیمی، تلاش افراد ناشناخته برای به دست آوردن اثر گرانبها و عجیبی که دوستی به او هدیه داده، و ناپدید شدن معشوقه‌اش. اکنون، جیمز دوباره در استانبول است، معشوقه‌اش با او تماس می‌گیرد و داستان الماس‌های گمشده ادامه پیدا می‌کند تا اینکه...

این داستان ماجرای یکی از پرطرفدارترین فیلم‌ها در مورد شهر استانبول است. اگر به این شهر و سینما و داستان علاقه دارید، فستیوال‌های استانبول را از دست ندهید. مخصوصا، فستیوال بین‌المللی فیلم استانبول.

رویدادهای پرطرفدار استانبول

فستیوال بین‌المللی فیلم استانبول (آوریل/فروردین و اردیبهشت)

فستیوال موسیقی استانبول (ژوئن/ خرداد و تیر)

فستیوال One Love افس پیلسن (Efes Pilsen) (جولای/ تیر و مرداد)

فستیوال موسیقی جَز (جولای/ تیر و مرداد)

دوسالانه استانبول (سپتامبر تا نوامبر/ شهریور تا آبان)

آوریل/فروردین و اردیبهشت

مردم استانبول مشتاقانه منتظر فرارسیدن بهار و ماه آوریل هستند. شکوفه زدن گل‌های لاله اضافه شدن ماهی تازه به منوی رستوران‌ها از جذابیت‎های این ماه برای مردم محلی است.

اگر عاشق بهترین فیلم‌های ترکی هستید فستیوال فیلم استانبول را از دست ندهید

 • فستیوال بین‌المللی فیلم استانبول
  اگر عاشق بهترین فیلم‌های ترکی هستید این فستیوال را از دست ندهید (http://film.iksv.org). این فستیوال در اوایل ماه آوریل در سینماهای سراسر استانبول برگزار می‌شود و فیلم‌های قدیمی و به روز سینمای ترکیه و جهان در آن نمایش داده می‌شود.

ژوئن/ خرداد و تیر

ژوئن ماه تابستان است و زندگی پر از راحتی است. در بازارها گیلاس شیرین و آلوی سبز به وفو پیدا می‎شود و کافه‎های فضای باز منطقه بوسفر پرطرفدار.

فستیوال‌ موسیقی استانبول پر از شور و هیجان است.

 • فستیوال موسیقی استانبول
  در مهم‌ترین فستیوال هنر شهر استانبول نمایش‌هایی شامل اپرا، رقص، کنسرت‌ها و رسیتال‌های موسیقی برگزار می‌شود. نمایش‌های این فستیوال اغلب در سطح بین‌المللی شناخته‌شده هستند و بیشتر آنها در فضای به یادماندنی Irini Aya برگزار می‌شود.

جولای/ تیر و مرداد

در این ماه هوا گرم است و بسیاری از محلی‎ها در سواحل مدیترانه مستقر می‌شوند. آنهایی که در شهر می‌مانند با خنکی و آرامش موسیقی جَز گرما را به مهار خود در می‌آورند.

در فستیوال one love اجراهای بین‌المللی مختلفی در سبک‌های متفاوت نمایش داده می‌شود

 • فستیوال One  Love افس پیلسن (Efes Pilsen)
  بانی این فستیوال دو روزه موسیقی (www.oneloveistanbul.com) اصلی‌ترین برگزارکننده کنسرت‌های راک و پاپ در ترکیه است، یعنی پوزیتیو (Pozitif). در این فستیوال اجراهای بین‌المللی مختلفی در سبک‌های متفاوت نمایش داده می‌شود: از پانک تا پاپ و موسیقی الکترونیک و رقص.
 • فستیوال موسیقی جَز
  در این فستیوال (http://caz.iksv.org) ترکیب هیجان‌انگیزی از موسیقی جَز، الکترونیک، درام اند بیس، موسیقی جهانی و راک را خواهید دید. محل برگزاری این فستیوال در سالن موسیقی شیشنه و پارک‌های شهر است.

سپتامبر تا نوامبر/ شهریور تا آبان

در ماه سپتامبر، پاییز با بادهای خنک و فصل پرطرفدار سفر در استانبول برای توریست‌ها خودنمایی می‌کند. در این ماه، با گشایش دوسالانه بین‌المللی هنر در شهر، هنردوستان در بهشت سیر می‌کنند.

در ماه نوامبر، با نزدیک شدن پایان سال، فروشنده‌های خیابانی با بلوط های برشته نوید فرارسیدن فصل سرد را می‌دهند.

در روزهای سرد لذت چشیدن بلوط‌های برشته را از دست ندهید.

 • دوسالانه استانبول
  اصلی‌ترین رویداد هنرهای تجسمی شهر استانبول (http://bienal.iksv.org) هر دو سال یک بار در سال‌های فرد برگزار می‌شود. این دوسالانه از اوایل سپتامبر تا اوایل نوامبر برقرار است. نمایشگاه‌گردان‌های بین‌المللی موضوعی را انتخاب می‌کنند و برنامه قابل توجهی را تدارک می‌بینند. سپس طیف متنوعی از آثار هنرهای تجسمی در بخش‌های مختلف شهر به نمایش گذاشته می‌شوند.

فستیوال دوسالانه استانبول هر دوسال یکبار در سال‌های فرد برگزار می‌شود.

برگرفته از کتاب lonely planet1397/07/07 | کد مطلب: 4218
سپیده اقتداری

کارشناس ارشد فلسفه هنر، مترجم و ویراستار، علاقه‌مند به خواندن و نوشتن.


ترجمه: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


 • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.