تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

یوگی‌های هند و نپال

یکی از جاذبه‌های دیدنی هند و نپال، یوگی‌ها هستند. افرادی که خود را از لذت‌های دنیا محروم می‌کنند و با ریاضت کشیدن و گوشه‌گیری بر امیال خود غالب می‌شوند. شک نکنید سبک زندگی آنها برایتان جالب خواهد بود. 

در سفر به نپال و هند، با افراد عارفی روبرو می‌شوید که تماشای آنها و آشنایی با سبک و سیاق زندگیشان برایتان جالب خواهد بود. این افراد که مرتاض، یوگی و در مذهب هندو «سادهو» نامیده می‌شوند خود را از تمامی لذت‌های دنیا محروم می‌کنند. این افراد معتقدند بایستی به شش شیطان درونی خود پیروز شوند: شهوت، خشم، آرزو، مادیات، غرور و حسد. آنها تمامی زندگی خود را صرف عبادت و ریاضت کشیدن می‌کنند و به قدری در مقابل امیال خود مقاومت می‌کنند تا آن را در خود از بین ببرند. برای مثال آنها ازجنس مخالف و ازدواج پرهیز می‌کنند تا بر میل جنسی خود غالب شوند. 

یوگییوگی‌ها معمولا برهنه و یا با یک تکه لباس کهنه دیده می‌شوند، گاهی هم با ترکیبی از رنگ‌های خاکستری، قرمز، سفید و زرد صورت و بدن خورد را رنگ‌آمیزی می‌کنند تا حالات روحی و معنوی خود را بیان کنند. 

یوگی با صورت رنگییک چیز جالب در مورد مرتاض‌های نپال و هند این است که در طول زندگی خود عهدهای خاصی می‌بندند. مثلا از یکی پای خود استفاده نکنند و یا دستشان را برای ماه‌ها در هوا نگه دارند. همین عهدها و رفتارها برای بسیاری از گردشگران عجیب و جالب به نظر می‌رسد.

یوگی‌های نپال و هند

سادهودر غارهای کوه‌های هیمالیا مرتاض‌های زیادی زندگی می‌کنند و مشغول ریاضت کشیدن هستند. چرا که این کوه‌ها برای هندوها مقدس هستند و معتقدند خدای اصلی هندوها «شیوا» در آن زندگی می‌کند. زندگی کردن در این منطقه آنها را در برابر آب و هوای سرد و سخت بسیار مقاوم کرده است. 

مرتاض هندیمرتاضان نپالی و هندی به دلیل ریاضت‌های سخت و طولانی که می‌کشند دارای توانایی‌های عجییب هستند. برخی از آنها می‌توانند پوست و بدنشان را با شمشیر و میخ سوراخ کنند، به‌روی آتش راه روند و مدت طولانی را با آب و غذای کم زنده بمانند.

عکس یادگاری با یوگی نپالیدر تور نپال و هند همراه دالاهو پیشنهاد می‌کنیم، زمانی را صرف همنشینی با این افراد کنید و با گرفتن عکس یادگاری خاطره‌ای جالب را رقم بزنید.1394/11/26 | کد مطلب: 3323
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
تمنا
1394/11/26 23:13
چقدر جالب
مرسي
پاسخ دهید...