تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بِبِک، زیباترین محله استانبول

قرار است روزتان را با صبحانه‌ای دلچسب در یکی از اسکله‌های تنگه بسفر آغاز کنید. چشم‌انداز دریا و عمارت‌های باشکوه اطراف خیره کننده‌اند؛ صبحانه مقوی ترکی شما را برای ادامه روز آماده می‌کند. روزی که قرار است، از عمارتی زیبا بازدید کنید، در سواحل بسفر قدم بزنید، از بوتیک‌های لوکس بازدید کنید و در کافه‌ای دنج نفسی تازه کنید: همان روزی که می‌توانید در محله ببک بگذرانید.

محله ببک کجاست؟ 

ببک نام محله‌ای در منطقه بشیکتاش است. می‌گویند قدمت این محله به قرن‌ها پیش، زمانی که ماهیگیران یونانی اینجا زندگی می‌کردند، می‎رسد. در مورد علت نام‌گذاری این منطقه اطلاعات دقیقی در دسترس نیست؛ فقط می‌دانیم ببک به معنای کودک است. بیشتر ساکنان این منطقه را مسلمانان، انگلیسی‌ها، فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها تشکیل می‌دهند. 

ببک نام محله‌ای در منطقه بشیکتاش است. می‌گویند قدمت این محله به قرن‌ها پیش، زمانی که ماهیگیران یونانی اینجا زندگی می‌کردند، می‎رسد.

محله ببک چرا خاص است؟

چشم‌انداز فوق‌العاده و  آب و هوای ییلاقی محله ببک در گذشته‌های دور مورد توجه حاکمان عثمانی قرار گرفت. آن‌ها ساختمان‌های باشکوهی در این منطقه ساختند که متاسفانه اثر زیادی از آن‌ها دیده نمی‌شود. امروزه نیز این محله میان مردم استانبول بسیار پرطرفدار است. چهره‌های معروف ترک از جمله خوانندگان و هنرپیشگان ترک در محله ببک زندگی می‌کنند. مردم این شهر برای گذراندن تعطیلات به این محله می‌روند. در کنار تنگه بسفر پیاده‌روی می‌کنند، در اسکله‌های آن صبحانه می‌خورند و عکسی ماندگار ثبت می‌کنند.

در محله ببک چه می‌بینیم؟

جاذبه‌های این منطقه بی‌شمارند؛ پارک شهر، تنگه بسفر، عمارت کنسول‌گری مصر، کافه‌ها و مراکز خرید گوشه‌ای از جذابیت‌های این محله است که در زیر آن را شرح می‌دهیم.

پارک شهری ببک: درختان و گیاهان کهن‌سال و رنگارنگ پارک شهر ببک تماشایی هستند. قدم زدن روی سنگ فرش‌ها و تماشای مناظر آن از خاطرتان نمی‌رود. کنسولگری مصر جاذبه دیگری است که در این محله باید ببینید.

درختان و گیاهان کهن‌سال و رنگارنگ پارک شهر ببک تماشایی هستند.

کنسولگری مصر: معماری ایتالیایی، طرح عمارت با شکوه کنسولگری مصر را ریخت. اغراق نیست اگر بگوییم این عمارت در ساحل بسفر هم چون نگینی می‌درخشد. البته فقط اجازه بازدید از فضای بیرونی این عمارت را خواهید داشت.

عمارت با شکوه کنسولگری مصر در ساحل بسفر مانند نگینی می‌درخشد.

تنگه بسفر: این تنگه دو بخش آسیایی و اروپایی استانبول را به هم متصل می‌کند. سوار کشتی‌های این تنگه بشوید و جاذبه‌های مهم استانبول و ساختمان‌های آسیایی و اروپایی این شهر را ببینید. 

 تنگه بسفردو بخش آسیایی و اروپایی استانبول را به هم اتصال می‌دهد.

کافه‌های محله ببک: کافه و رستوران‌های محله ببک در میان مردم استانبول و گردشگران بسیار پر طرفدارند. برخی از این کافه‌ها مانند کافه ببک کاهوِسی در کنار ساحل، فضای بی‌نظیری دارند. از دیگر کافه‌های معروف محله ببک می‌توان به کافه مانگری اشاره کرد. خوردن صبحانه سنتی ترکی و یک فنجان قهوه ترک در کافه از خاطرتان نخواهد رفت. در استانبول اگر می‌خواهید، از بهترین شیرینی‌های این شهر بچشید باید سراغ این محله را بگیرید؛ شیرینی‌سرای Bebek Badem Ezmecisi از بهترین شیرینی سراهای استانبول است که در محله ببک واقع شده.

کافه و رستوران‌های محله ببک در میان مردم استانبول و گردشگران بسیار پر طرفدارند.

مراکز خرید محله ببک: یکی از دلایل شهرت محله ببک مراکز خرید و بوتیک‌های آن است. بعد از یک گشت و گذار حسابی، دیدار از مراکز خرید معروف می‌تواند روزتان را کامل کند. یکی از این مراکز معروف TRU نام دارد. در این مرکز خرید، علاوه بر بهترین برندهای روز دنیا، می‌توانید از امکانات گسترده آن بهره ببرید. به بوتیک شیک midnight express نیز سری بزنید تا خریدی لوکس را تجربه کنید. 

برای رسیدن به این محله می‌توانید از مطلب راهنمای حمل و نقل عمومی استانبول کمک بگیرید.

 

 1397/11/13 | کد مطلب: 4418
برچسب‌ها: استانبول
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.