تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کتاب خاطرات محمدعلی فروغی

محمدعلی فروغی یکی از رجل برجسته دوران معاصر بود؛ او به عنوان موسس دانشگاه تهران و فرهنگستان ایران خدمات بی شماری در حوزه‌های مختلف انجام داد. کتاب «سیر حکمت در اروپا» و تصحیح او از کلمات سعدی گوشه‌ای از فعالیت‌های اوست که نمی‌توان از آن چشم پوشید.

درباره خاطرات محمدعلی فروغی

فروغی از همان جوانی شروع به نوشتن خاطراتش کرد و در نوشتن آن سماجت چشم‌گیری داشت. او خاطراتش را در کمال صداقت و تقریبا به دور از داوری‌های شخصی نوشت. خاطرات فروغی سال‌ها نزد خانواده‌اش محفوظ بود. چندی نیست که این خاطرات توسط افشین وفایی و پژمان فیروزبخشی به چاپ رسیده است.

کتاب خاطرات فروغی شامل سه بخش است:   

بخش اول: این بخش بیشتر شامل احوالات خود و خاندان فروغی می‌شود؛ اینجا می‌توانید با اوضاع سیاسی و اجتماعی عهد ناصری آشنا شوید.

بخش دوم: این بخش شامل یادداشت‌های روزانه او طی 15 سال است. او در نوشتن خاطرات روزانه مداومت بی‌نظیری داشت. چنانچه در شرایط دشوار نیز این خاطرات را ثبت می‌کرد.

بخش سوم: شرح ملاقات‌های او با سران کشورهای دیگر در جلسات مختلف است.

اهمیت کتاب خاطرات محمدعلی فروغی

یادداشت‌های روزانه محمدعلی فروغی به عنوان فردی اندیشمند که سرد و گرم روزگار را چشیده و قلم فصیحی دارد بسیار حائز اهمیت است. ناشران این کتاب می‌گویند خواندن این کتاب همان اندازه مهم است که خواندن تاریخ.

یادداشت‌های روزانه محمدعلی فروغی به عنوان فردی اندیشمند که سرد و گرم روزگار را چشیده و قلم فصیحی دارد بسیار حائز اهمیت است.1397/11/16 | کد مطلب: 4431
برچسب‌ها: کتاب سفر
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.