تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

در کدام محله استانبول اقامت کنم؟

محله‌های استانبول طیف مختلفی از نظر فرهنگی و اجتماعی دارند. این شهر یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان است و تاریخی پر فراز و نشیب در دل شهر و محله‌های استانبول جای دارد. استانبول شهری است که به دلیل نزدیکی فرهنگی و جغرافیایی به کشور ما می‌تواند محل مناسبی برای اقامت کوتاه‌مدت یا بلندمدت باشد؛ عوامل مختلفی در انتخاب محله‌ مناسب برای اقامت در استانبول تاثیر گذارند: دسترسی، مراکز خرید، هزینه‌ زندگی و... در محله‌های استانبول مانند شهرهای دیگر جهان متفاوت‌اند. شناخت محله‌های استانبول به افرادی که قصد اقامت در این شهر زیبا را دارند کمک می‌کند تا انتخابی مناسب برای محل زندگی خود داشته باشند.

استانبول، اروپا یا آسیا؟

استانبول تنها شهر جهان است که در دو قاره قرار دارد. درواقع تنگه بسفر جداکننده این دو بخش است. برای شناخت محله‌های استانبول لازم است این دو بخش را به‌خوبی بشناسید. قسمت آسیایی استانبول در شرق تنگه بسفر و قسمت اروپایی آن بخش غربی تنگه بسفر است. کشتی‌ها و شناورهای متعددی روزانه در تنگه بسفر در ترددند و راه ارتباطی محله‌های استانبول در قسمت آسیایی و اروپایی هستند.

محله‌های استانبول در بخش آسیایی بیش‌تر از بخش اروپایی مسکونی هستند. بیش‌تر بناهای تاریخی که در دوره‌ امپراتوری روم شرقی ساخته‌شده‌اند، در بخش اروپایی قرار دارند. به همین دلیل بیش‌تر جاذبه‌های گردشگری در محله‌های استانبول در بخش اروپایی قرار دارند و به‌تبع آن این محله‌ها بیش‌تر توریستی هستند.

استانبول تنها شهر جهان است که در دو قاره قرار دارد.

شناخت محله‌های استانبول برای اقامت

محله‌ کادی‌کوی استانبول

محله کادی‌کوی در بخش آسیایی استانبول قرار دارد. کادی‌کوی یکی از محله‌های متوسط استانبول برای زندگی است. باوجود مراکز خرید لوکس و کافه‌های فراوان، این منطقه نسبت به بخش اروپایی آرام‌تر است. به‌مرور زمان، ساختمان‌های قدیمی کادی کوی تخریب شدند و ساختمان‌های جدیدتری ساخته‌شده‌اند.

یکی از مواردی که در شناخت محله‌های استانبول کمک‌کننده است آگاهی از دسترسی مناسب به مراکز مختلف است. شما می‌توانید در زمان ۲۰ دقیقه، از اسکله کادی‌کوی با کشتی‌ به قسمت اروپایی برسید.

کادی‌کوی پر از رستوران‌ها و کافه‌هایی است که محل مناسبی برای گذراندن شبی آرام است. اما اگر از میان محله‌های استانبول کادی‌کوی را برای زندگی انتخاب کردید خیالتان راحت باشد، چون همهمه‌ها و شلوغی‌ها تا ساعت محدودی از شب ادامه دارد. کادی‌کوی امنیت مناسبی برای تردد و زندگی دارد. این محله در حال حاضر مراکز خرید بسیاری با هزینه مناسب‌تر نسبت به بخش اروپایی دارد. در این منطقه‌ هم مانند دیگر محله‌های استانبول بازارهای هفتگی برپاست و سه‌شنبه‌ها می‌توانید از خرید در این بازار هفتگی لذت ببرید.

کادی‌کوی امنیت مناسبی برای تردد و زندگی دارد.

محله بی‌اوغلو و شرایط زندگی در آن

در میان محله‌های استانبول در قسمت اروپایی، محله بی‌اغلو یکی از آرام‌ترین محله‌های استانبول است. شاید تعجب کنید اما این منطقه‌ آرام در جوار میدان تکسیم که یکی از شلوغ‌ترین مناطق استانبول است، قرار دارد. محله‌ بی‌اغلو جایی است که می‌توانید شاهد فرهنگ غنی و آداب‌ورسوم سنتی مردم این شهر و زندگی در میان مردم بومی استانبول باشید.

نزدیکی به مراکز خرید یکی از مهم‌ترین امکانات این منطقه است. همچنین دسترسی بسیار مناسب به وسایل حمل‌ونقل عمومی بر آسایش زندگی در این محله می‌افزاید.

بی‌اغلو یکی از مناطق مهم فرهنگی استانبول محسوب می‌شود. موزه‌ها و گالری‌های هنری بسیاری در کوچه‌ها و خیابان‌های این محله وجود دارد که شما را به رویدادهای فرهنگی استانبول نزدیک نگه می‌دارد.

برج گالاتا که یکی از نمادهای شهر استانبول است در بی‌اغلو قرار دارد. اگر اهل پیاده‌روی هستید شب‌ها می‌توانید در کوچه پس‌کوچه‌های بی‌اغلو پیاده‌روی لذت بخشی داشته باشید و خودتان را به یک فنجان چای یا قهوه‌ ترکی در یکی از کافه‌های جذاب گالاتا مهمان کنید.

بی‌اغلو یکی از مناطق مهم فرهنگی استانبول است.

زندگی در محله بشیکتاش چطور است؟

محله بشیکتاش در غرب تنگه بسفر و در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد. این محله بندری برای دسترسی به محله‌های آسیایی استانبول دارد. بشیکتاش نیز از محله‌های متوسط استانبول برای زندگی است و می‌توان با هزینه‌های مناسب در این محله زندگی کرد. بشیکتاش ازنظر دسترسی به مترو و تراموا بسیار مناسب است و با وسایل حمل‌ونقل عمومی به محله‌های استانبول دسترسی دارد.

یکی از 9 کاری که در محله بشیکتاش باید انجام دهیم قدم زدن بازار محلی بشیکتاش، یکی از بازارهای هفتگی استانبول است. این محله از جهت پذیرش افراد برای زندگی رو به توسعه است. دانشجویان زیادی این محله را به دلیل ارزان بودن برای زندگی انتخاب می‌کنند. به همین دلیل روزبه‌روز به تعداد مراکز خرید و کافه‌ها و رستوران‌های این محله‌ کوچک افزوده می‌شود.

محله سلطان احمد استانبول

سلطان‌ احمد قدیمی‌ترین محله استانبول است و به همین دلیل بیش‌تر ساکنان این منطقه از افراد بومی استانبول هستند و قدمت این منطقه به زمانی برمی‌گردد که استانبول با نام قسطنطنیه مرکز حکومت امپراتوری روم شرقی بود. بناهای تاریخی متعدد نظیر ایاصوفیه و مسجد سلطان‌ احمد باعث شده که روزانه توریست‌های زیادی از این محله بازدید کنند.

سلطان احمد به دلیل توسعه گردشگری به‌مرور گسترش پیداکرده و ازاین‌جهت مناطق فرهنگی و تفریحی و تجاری نیز رشد کرده‌اند. همچنین دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی در این منطقه بسیار مناسب است. همه‌ی این عوامل باعث شده این محله در میان محله‌های استانبول امکانات مناسبی برای زندگی داشته باشد.

سلطان‌احمد قدیمی‌ترین محله استانبول است و به همین دلیل بیش‌تر ساکنان این منطقه از افراد بومی استانبول هستند.

محله باکرکوی

محله‌ باکرکوی در بخش اروپایی استانبول قرار دارد و از جنوب به دریای مرمره راه دارد. این محله از قدیمی‌ترین محله‌های استانبول است. فرودگاه آتاتورک در محله‌ باکرکوی قرار دارد و این محله‌ دسترسی خوب با هزینه مناسب به محله‌های دیگر استانبول دارد. محله‌ باکرکوی منطقه‌ای مسکونی است و از محله‌های متوسط استانبول برای زندگی است.

در شناخت محله‌های استانبول نزدیکی به مراکز خرید از فاکتورهای مهم است. باکرکوی یکی از مناطق تجاری مهم استانبول محسوب می‌شود و مراکز خرید متنوعی در این محله قرار دارد. بیش‌تر کنسرت‌ها در استانبول در این محله برگزار می‌شوند. علاوه بر این، کافه‌ها و رستوران‌های مناسب، باغ گیاه‌شناسی استانبول و نزدیکی به ساحل باعث شده ساکنان این منطقه تفریحات متنوعی برای اوقات فراغت داشته باشند.

باکرکوی یکی از مناطق تجاری مهم استانبول است.

بهترین محله‌های استانبول برای زندگی کجاها هستند؟

استانبول شهری است با قدمت بسیار زیاد همواره که رو به پیشرفت است. یکی از قوانین شهری استانبول این است که اگر تعداد افراد یک محله از تعداد مشخصی فراتر برود، همه امکانات مناسب زندگی برای این منطقه فراهم می‌شوند. بنابراین با توجه به بودجه، امکانات مدنظر خود و شناخت محله‌های استانبول می‌توانید منطقه‌ مناسب برای زندگی را از میان محله‌های استانبول انتخاب کنید.

 

 1398/11/15 | کد مطلب: 4686
برچسب‌ها: استانبول
شبنم قزلو

لیسانس معماری علاقمند به سفر، ادبیات، سینما، تاریخ و هنر  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.