تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تفریحات رایگان در تور استانبول

این عنوان هر کسی را وسوسه می‌کند. همه دوست دارند سفری با کیفیت اما کم‌هزینه داشته باشند. در سفر به استانبول هم می‌توان در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌توان از جاذبه‌هایی بازدید کرد که اتفاقا رایگان هستند؛ اما این جاذبه‌ها کدامند و کجا واقع‌شده‌اند؟

تور رایگان بافت قدیم استانبول

محله بالات

همین که به این محله پا بگذارید، عاشقش می‌شوید. بالات محله‌ای رنگارنگ، دوست‌داشتنی، دنج و اصیل است. یونانی‌ها و یهودی‌های قدیم در این منطقه زندگی می‌کردند و ساختمان‌های متعددی به جا گذاشته‌اند. در این بین می‌توان به کلیسای سنت جرج و کلیسای بلغاری اشاره کرد. یک روز به یادماندنی و رایگان را در این محله تجربه کنید.

بالات محله‌ای رنگارنگ، دوست‌داشتنی، دنج و اصیل است.

 موزه هنر مدرن

اگر از طرفداران هنر هستید، موزه هنر مدرن استانبول برای شماست. این موزه در سال 2004 تاسیس شد و آثار هنری مدرن بین‌المللی و محلی در آن گردآوری شد. روز پنجشنبه‌ای را برای بازدید از این موزه برنامه‌ریزی کنید و با هنر مردم ترکیه آشنا شوید. این موزه در روزهای پنجشنبه رایگان است.

موزه هنر مدرن در روزهای پنجشنبه رایگان است.

موزه نقاشی و مجسمه‌سازی

برای آشنایی با هنر قرن نوزدهم و بیستم ترکیه، به خصوص هنرهای نقاشی و مجسمه‌سازی، به این موزه بروید. این موزه توسط آتاتورک در سال 1937 تاسیس شد. به جز روزهای یکشنبه و دوشنبه، از ساعت 10 الی 4.30 از امکانات رایگان آن استفاده کنید. برای بازدید از موزه نقاشی و مجسمه‌سازی استانبول باید به خیابان دلمه باغچه در محله بشیکتاش بروید.

برای آشنایی با هنر قرن نوزدهم و بیستم ترکیه، به خصوص هنرهای نقاشی و مجسمه‌سازی، به این موزه بروید.

مسجد زیریک

بعد از ایاصوفیه این مسجد، بزرگ‌ترین عمارت مذهبی در استانبول به شمار می‌رود. معماری بیزانسی و رنگ این ساختمان بسیار خیره‌کننده است. بعد از سقوط قسطنطنیه این بنا به مسجد تبدیل شد. بازدید رایگان از این شاهکار تاریخی را از دست ندهید.

مسجد زیریک، بعد از ایاصوفیه، بزرگ‌ترین عمارت مذهبی در استانبول به شمار می‌رود.

سالت گالاتا

اینجا می‌توانید روزی را با گالری‌گردی، موزه‌گردی یا حتی کتاب‌خوانی بگذرانید و همه این‌ها را بدون هیچ هزینه‌ای تجربه کنید. سالت گالاتا معماری فوق‌العاده‌ای دارد و گالری هنر و کتابخانه آن نیز دیدنی است. رستوران، کافه، کتابفروشی و... از دیگر امکانات این مرکز است.

اینجا می‌توانید روزی را با گالری‌گردی، موزه‌گردی یا حتی کتاب‌خوانی بگذرانید و همه این‌ها را بدون هیچ هزینه‌ای تجربه کنید.

گالری‌گردی در استانبول

بدون شک دیدار از گالری‌های استانبول تجربه‌ای بی‌نظیر خواهد بود. این گالری‌ها رایگان است و شما را با هنر مردم این مرز و بوم آشنا می‌کند. برای بازدید از این گالری‌ها راهی خیابان استقلال استانبول شوید. ساختمان تاریخی میسیر از جمله جاهایی است که می‌توانید از گالری‌های زیلبرمن، گالریست یا گالری نو بازدید کنید. البته پایین‌تر از خیابان استقلال نیز گالری هنری معاصری است به نام آرتر؛ دیدنش را از دست ندهید.

گشت‌های رایگان استانبول

کار دیگری که می‌توانید در استانبول انجام دهید شرکت در گشت‌های رایگان دالاهو در استانبول است. این تورها نه تنها برای‌تان به صرفه خواهد بود بلکه از همراهی تورلیدرهای مجرب لذت خواهید برد. در تور رایگان بافت قدیم استانبول تور لیدرهای حرفه‌ای با داستان‌های‌شان شما را به دل تاریخ استانبول می‌برند. در این گشت 3 تا 4 ساعته از آثار تاریخی و باستانی استانبول بازدید خواهید کرد: بنای ایاصوفیه، بنای حمام خرم سلطان، مسجد آبی (سلطان احمد)، ستون یادبود مصری، چشمه آلمانی، محوطه هیپودرم و... البته اگر به سازه و فضاهای مدرن‌تر علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم در تور رایگان تکسیم تا پل گالاتا شرکت کنید. در این تور از میدان تکسیم و خیابان استقلال، نماد استانبول مدرن به سمت برج و پل گالاتا پیاده‌روی خواهید کرد. مسیرهای این تورها به صورت پیاده است و هدف آشنایی شما با منطقه و جاذبه‌های آن است. امکان بازدید از داخل بناها نیست و شما محیط بیرونی را خواهید دید. در پایان اگر از گشت لذت بردید می‌توانید به تورلیدر انعام بدهید.

 

تور رایگان تکسیم تا پل گالاتا1397/11/03 | کد مطلب: 4399
برچسب‌ها: استانبول
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.