تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تهران گردی ویژه مهمانان خارجی

تورهای آینده دالاهو برای این مقصد

تورهای تهران گردی دالاهو

تورهای تهران گردی

 

Tehran best places tours

آشنایی با آشپزی ایرانی

 

Persian Cooking

 بازدید از زورخانه تهران

 

House of Strength

 موزه‌های تهران (هنر معاصر، نگارستان و هنر ایران)

 

The roots of traditional Persian painting and Contemporary Art of Tehran

باغ موزه هنر تهران و گالری‌های هنری

 

Contemporary Art of Tehran

 کنسرت موسیقی ایرانی

 

Music performance in Tehran

بازدید از کاخ‌های سلطنتی

 

The Palace of Imperial Family

  زیارت حرم و بازدید از شهر قم

 

The largest center for Shia scholarship

کاخ سعدآباد و عمارت‌های ایرانی

 

Most Stunning Historical Complex in Iran

 ری گردی

 

Ray: The Earliest Settlement of the Area

برج آزادی و برج میلاد

 

Tehran from a Height of 435 Meters

اماکن مقدس اقلیت‌های مذهبی

 

Religious Community of Tehran

 موزه‌های تهران (نگارستان و هنرهای معاصر)

 

The roots of traditional Persian painting and Contemporary Art of Tehran

موزه جواهرات، کاخ گلستان و بازار بزرگ تهران

 

The Precious Treasures of Iran

تهران گردی از میدان امام خمینی تا باغ ملی

 

3000 Years of Civilization

 مجموعه زیباترین کاخ‌های سلطنتی

 

The Most Stunning Historical Complex in Iran and The Palace of Imperial Family

 تورهای تهرانگردی چه تورهایی هستند؟

تهران یکی از مقاصد اصلی برای گردشگران خارجی‌ای است که به ایران سفر می‌کنند. این کلان‌شهر شلوغ در دل خود کاخ‌ها، موزه‌ها، گالری‌های هنری و ده‌ها جاذبه دلربا را جای داده است. در تورهای تهرانگردی که ویژه گردشگران خارجی است مسافران فرصت این را پیدا می‌کنند تا با لیدر انگلیسی زبان جاذبه‌های متنوعی از تهران را بازدید کنند. این تورها که به صورت یک روزه و گاهی نیم‌روزه برگزار می‌شوند فرصت خوبی برای گردشگران است تا در زمانی کوتاه بر اساس سلیقه خود از جاذبه‌های مختلفی بازدید کنند. یکی از دغدغه‌های مسافران خارجی خرید صنایع دستی از بازار بزرگ است. در این تورها راهنمای تور، گردشگران را به معتبرترین فروشگاه چرم، زیباترین عتیقه فروشی و مغازه‌هایی که بتوانند با خیال راحت و بدون تردید خرید کنند، می‌برد و به آن‌ها در چانه زدن کمک خواهد کرد.

تهران گردی کجا بریم؟

نه تنها گردشگران خارجی، بلکه بسیاری از ایرانیان هم به گردش در تهران و بازدید از قسمت‌های مختلف شهر علاقه‌مندند. اما سوال اصلی آن‌ها این این است که تهران گردی کجا بریم؟ د پپاسخ به این سوال، به معرفی برخی جاذبه‌های تهران پرداخته‌ایم.

ری: اولین زیستگاه‌های انسان

با بررسی آثار به‌جامانده از زندگی انسانی در دوره‌ نوسنگی متوجه شدیم که ری از اولین زیستگاه‌های انسان و از ابتدایی‌ترین اشکال تمدن در منطقه بوده است. این شهر که به‌عنوان رگس شناخته می‌شد برای مدتی در دوران پارتیان پایتخت کشور ایران بوده و در قرن 11 به‌عنوان پایتخت سلجوقیان انتخاب شد. ری از نظر تعداد بناهای تاریخی از غنی‌ترین شهرهای باستانی ایران محسوب می‌شود.

 آرامگاه طغرل در ری.

کاخ‌های سلطنتی تهران

مجموعه کاخ نیاوران و سعدآباد دو مجموعه دیدنی از کاخ و عمارت‌های زیبای ایرانی‌اند که هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود می‌کشد.

شکوه کاخ‌های سلطنتی.

برج آزادی

برج آزادی که یکی از قدیمی‌ترین نمادهای تهران است در مرکز میدان آزادی قرار دارد. این برج در سال 1971 میلادی به مناسبت بزرگداشت دو هزار و پانصدمین سال امپراطوری ایران در این میدان ساخته شده است.

برج میلاد

برج میلاد با ارتفاع 435 متری‌ ششمین برج مخابراتی بلند دنیا است و هنگام بالا رفتن با آسانسور سریع این برج، منظره‌ای نفس‌گیر از تهران را پیش چشم خود خواهید داشت. در تالار مشاهیر این برج نیز مجسمه‌های مومی از شخصیت‌های برجسته ایران وجود دارد.

برج میلاد، ششمین برج مخابراتی بلند دنیا.

موزه های تهران

موزه های تهران، یکی از متنوع‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهرند. از موزه جواهرات، پول، فرش، سفال و آبگینه گرفته تا موزه تاریخ، ایران باستان و هنرهای معاصر در تهران وجود دارند. پس با هر سلیقه و در هر سنی که باشید، حداقل یکی از موزه های تهران  برای‌تان جذاب است.

موزه ملی

یکی از موزه های خوب تهران که همواره گردشگران خارجی را به خود جذب می‎کند، موزه ملی است. این موزه به دو بخش مجزا تقسیم می‌شود: موزه ایران باستان و موزه دوران اسلامی. بخش اول دارای آثار بسیار مهمی از سایت‌‌های باستانی ایران مثل تخت جمشید، چغازنبیل و... است. موزه دوران اسلامی حاوی کلکسیونی با ارزش از آثار مهم دوران عباسی، سلجوقی، ایلخانی، صفویه و قاجار است که بر اساس ترتیب تاریخی به نمایش گذاشته شده‌اند. می‌توانید از رازهای این تمدن 3000 ساله و تاثیرات آن بر تمدن غرب با توضیحات راهنمای خود هنگام بازدید از این موزه مطلع شوید.

موزه ملی ایران شامل دو قسمت ایران باستان و موزه دوران اسلامی است.

موزه جواهرات ایران

موزه جواهرات ایران در ساختمان بانک مرکزی واقع شده و جواهرات با ارزشی نظیر: دریای نور (بزرگترین الماس جهان)، تخت طاووس، لعل سامری، تاج پهلوی و هزاران گنج ملی دیگر که توسط شاهان متعدد ایران جمع‌آوری شده را در کنار هم در دل خود جای داده است.

کاخ گلستان

کاخ گلستان مجموعه‌ ملوکانه‌ قجری بسیار زیبایی است. این مجموعه یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی شهر تهران و جزو میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود.

مجموعه کاخ گلستان یکی از زیباترین جاذبه‌های تهران است.

باغ موزه و گالری‌های تهران

همانطور که مراکز اقتصادی و سیاسی دنیا به سرعت در حال پیشرفت و تغییر مکان به سمت شرق هستند، تولیدات هنری و بازارهای خلاق نیز به دنبال آن‌ها در حال تغییر و توسعه است. در حال حاضر تهران و گالری‌های این شهر نمایش دهنده جذاب‌ترین آثار برخی هنرمندان ایرانی و خارجی و از مراکز فرهنگی و هنری مهم آسیا و خاورمیانه محسوب می‌شود.

زورخانه

همانطور که از نامش پیداست «زورخانه»، مکانی است که برای قرن‌ها مرکز ورزش‌های سنتی و در اصل محل تمرین و پرورش مردان جنگجو  و پهلوانان در ایران و کشورهای مجاور بوده ‌است. کشتی سنتی ایرانیان که گفته می‌شود توسط رستم قهرمان اسطوره‌ای حماسه‌ شاهنامه نیز تمرین می‌شده، در این مکان شکل گرفته. پهلوانان ایران در زمان هجوم اعراب به ایران ملاقات‌های سری خود را در زورخانه ترتیب می‌دادند، و زورخانه علاوه بر مکان انجام تمرینات ورزشی، محل زنده نگاه داشتن روحیه اتحاد و میهن‌پرستی جوانان ایرانی بود.

زورخانه، رای قرن‌ها مرکز ورزش‌های سنتی و در اصل محل تمرین و پرورش مردان جنگجو و پهلوانان در ایران و کشورهای مجاور بوده ‌است.

موزه هنرهای معاصر تهران

موزه هنرهای معاصر تهران، با تاثیر از سبک معماری بادگیرهای ایرانی و طراحی زیبای کامران دیبا ساخته شده. این موزه دارای 9 گالری است که کلکسیون هنری فرح پهلوی در آنها به نمایش گذاشته می‌شود. می‌توان آن را جزء موزه های خوب تهران دانست زیرا این موزه کلکسیون شاهکارهایی از هنرمندان برجسته دنیا مانند: جکسون پالاک، آندره دورن، فرانسیس بیکن، الکساند کالدر، هنری مور و مکس ارنست است.

موزه هنرهای معاصر تهران، با تاثیر از سبک معماری بادگیرهای ایرانی ساخته شده است.

محله عودلاجان

یکی از محله‌های قدیم تهران که در زمان قاجاریه محل زندگی اعیان و اشراف بوده محله عودلاجان است. سه محله‌ معروف پامنار، ناصر خسرو و امام زاده یحیی در این منطقه قرار دارند. از مهم‌ترین جاذبه‌های این محله، عمارت مسعودیه، باغ نگارستان، امام زاده یحیی، چنار کهن 900 ساله، حمام قدیمی نواب، خانه دبیرالملک، سرای کاظمی و خانه مهرانگیز کامبیز (لوکیشن فیلم پدرسالار) را می‌توان نام برد. برای قدم زدن در تاریخ این شهر، تور محله عودلاجان بهترین گزینه است. اگر راجع‌به تهران قدیم کنجکاو هستید، عودلاجان گردی یکی از جذاب‌ترین کارهاییست که می‌توانید انجام دهید.

باغ موزه نگارستان

باغ موزه نگارستان یکی از بناهای قدیمی باقی‌مانده از زمان فتحعلی‌شاه قاجار است که باید آن را در برنامه عودلاجان گردی خود قرار دهید. علاوه‌بر محوطه زیبای باغ، موزه نگارستان از موزه های خوب تهران در زمینه نقاشی است. این موزه جایی است که شما را با ریشه‌های نقاشی سنتی ایران که در سبک نقاشی‌هایی پیش از دوره صفویه بوجود آمده، آشنا خواهد کرد. بهترین کلکسیون‌های نقاشی ایرانی قرن‌های 19 و 20 و برخی از آثار کمال‌الملک، هنرمندی که سبک اروپایی را بیش از پیش به نقاشی ایران وارد کرد را در این موزه از نزدیک مشاهده خواهید کرد.

عمارت مسعودیه

یکی از بناهایی که در تور محله عودلاجان از آن بازدید می‌کنند، عمارت مسعودیه است. این عمارت به دستور مسعود میرزا، پسر ناصرالدین شاه ساخته شده. علاوه‌بر خصوصیات باغ‌های ایرانی، در آن آثاری از تزئینات به شیوه معماری غربی را هم می‌توان دید.

اماکن مقدس اقلیت‌های مذهبی در تهران

تهران بیش از 200 سال میزبان اجتماع کثیری از پیروان ادیان آسمانی مثل زرتشتیان، یهودیان و ارامنه بوده است. کلیسای سرکیس مقدس، کلیسای سورپ گئورگ، کنیسه یهودیان، آتشکده آدریان، کلیسای مریم مقدس و موزه ارمنیان تعدادی از این جاذبه‌های اقلیت‌های مذهبی است.

کلیساهای تهران

مسیحیان ساکن تهران کلیساهای بساری در این شهر ساخته‌اند. چند کلیسای مهم این شهر عبارتند از:

کلیسای سرکیس مقدس

کلیسای سرکیس مقدس، بزرگ‌ترین کلیسای تهران است. معماری آن ترکیبی از معماری قرون وسطی و عصر جدید ارمنستان است. بنابراین زمان بازدید از کلیسای سرکیس تهران به نحوه ساخت آن توجه ویژ‌ه‌ای داشته باشید. پیش از آنکه این کلیسا ساخته شود، کلیسای مریم مقدس مقر خلیفه‌گری ارامنه تهران بود؛ اما پس از ساخت این کلیسا، مقر خلیفه به این مکان منتقل شد. زمان بازدید از کلیسای سرکیس تهران همه روزه از ساعت 13 تا 17 است. ساعت بازدید از کلیساهای تهران متغیر است. مثلا در صورت برگزاری مراسم عروسی در کلیسا، بازدید فقط از ساعت 16:00 امکان دارد. پس بهتر است قبل از رفتن به کلیسا، با آن تماس بگیرید. شماره تلفن کلیسای سرکیس مقدس 02188901634 است.

کلیسای مریم مقدس

این کلیسا یکی از مهم ترین عبادتگاه‌های ارمنیان است. علاوع‌بر عبادتگاه، موزه اسقف اعظم آرداک مانوکیان هم در این کلیسا وجود دارد. روزهای شنبه و یکشنبه ارامنه و سایر مسیحیان در کلیسای مریم مقدس به دعا و نیایش می‌‌پردازند. روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 13 امکان بازدید از موزه وجود دارد. فقط مسیحیان اجازه ورود به بخشعبادت‌گاه کلیسا را دارند. به دلیل متفاوت بودن ساعت بازدید از کلیساهای تهران، قبل از رفتن با آن تماس بگیرید. شماره تلفن کلیسای مریم مقدس تهران 02166735739 و 02166706151 است.

کلیسای تادئوس و بارتوقیمئوس مقدس

در برنامه عودلاجان گردی خود، به قدیمی ترین کلیسای تهران هم سر بزنید. این کلیسا در سال 1147خورشیدی در زمان حکومت زندیه در خیابان مولوی تهران بنا شده. اما به دلیل سنگ یادبود روی دیوار کنار آن، سال ساختش را 1187 خورشیدی می‌دانند. در زمان ساخت آن به دلیل نبودن قبرستان برای ارامنه، اجساد مسیحیان در حیاط آن دفن شده‌اند. بنابراین می‌توانید قبر افراد معروف اروپایی را در قدیمی ترین کلیسای تهران ببینید. 

 

تهرانگردی نوروز 99

یکی از زمان‌های مناسب برای گشت در محله‌های قدیمی مانند سنگلج، بازار، چاله میدان، عودلاجان تهرانگردی به‌طور کلی، تعطیلات نوروز است. زیرا از زمان‌هاییست که بسیاری از مردم از شهر خارج شده‌اند. شرکت در برنامه‌های تهرانگردی نوروز 99 می‌تواند بهترین گزینه برای کسانی باشد که ترجیح می‌دهند تعطیلات نوروز را در تهران سپری کنند.1400/05/28 | کد مطلب: 4912
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


لینک: https://dalahoo.com/destination.cfm?loc=1&id=23587
  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.