تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

قشم

68 رای شما هم امتیاز بدهید!

تجربه همسفران
شما می‌توانید 2,662 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 499 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
تورهای آینده دالاهو برای این مقصد
مــشاهــده هــمه تــورها

تورهای داخلی

1. مسیر درخشان آسمان

نگهبانان سنگی، چاه‌های آب و دالان‌های طولانی. اینجا دره‌ای است به عمق 100 متر. هر چه به سمت انتهای آن پیش بروید مسیرش باریک‌تر و تاریک‌تر می‌شود. دیوارهایش ارتفاع پیدا می‌کنند و اثر فرسایش در آن مشخص‌تر می‌شود. در این دره، طبیعت با نقش و نگارهایش شما را از دنیای بیرون جدا می‌کند. در اینجا، همه چیز به دست آب و باد و خاک ساخته شده: تزیینات دیوارها، شیارهای عمیق، حفره‌ها و طاقچه‌های کروی، گسل‌ها و جوی‌های کف دره و دیواره‌های بلندی که آسمان را قاب می‌گیرند. در سکوت شب چاهکوه، از میان دیواره‌های بلند، مسیر باریکی از آسمان با هزاران ستاره می‌درخشد. جای تعجب نیست که تنگه چاهکوه جزو عجایب هفتگانه قشم شده است.

دره چاهکوه جزو عجایب هفتگانه قشم است.

2. ارواح سرگردان

می‌گویند چند میلیون سال پیش، ستاره‌ای با کره زمین برخورد کرده است. در محل برخورد ستاره با زمین دره‌ای به وجود آمده و هیولاهای غول‌پیکری از دل خاک سر برآورده‌اند. این هیولاها صورت ندارند اما شکل‌شان هر لحظه تغییر می‌کند. اگر کسی در هنگام شب به این دره برود صداهای عجیب و غریبی به گوشش می‌رسد. این سر و صداها صدای ارواح سرگردان دره است که با تاریک شدن هوا از خواب بیدار می‌شوند!
داستانی که خواندید افسانه مردم قشم در مورد دره ستاره‌هاست. این دره در واقع یک پدیده زمین‌شناختی است و در اثر بارش باران‌های شدید و فرسایش خاک به وجود آمده. صداهایی که در این منطقه شنیده می‌شود صدای وزش باد در میان تندیس‌های سنگی طبیعی در سکوت دره است. آسمان این دره شبیه به آسمان کویر به نظر می‌رسد و هنگام شب ستاره‌ها نزدیک‌تر به زمین به چشم می‌آیند. دره ستاره‌های قشم در فهرست آثار یونسکو به ثبت رسیده و جزو عجایب هفتگانه قشم است.

 

هنگام شب ستاره‌ها در این دره نزدیک‌تر به زمین به چشم می‌آیند.

3. یورش دزدان دریایی

اگر دزدان دریایی به ما حمله کنند چه کار می‌کنیم؟ احتمالا اولین گزینه فرار است. چون اگر قرار باشد شجاعانه با شمشیرهای‌مان در مقابل آنها بایستیم ممکن است زخمی بشویم؛ هر چه باشد آنها دزدان دریایی کارکشته‌ای هستند! به علاوه، باید خرج دوا و درمان و مرخصی از محل کار و دردسرهایی از این دست را هم برای احتمال زخمی شدن در نظر بگیریم. پس همان فرار را بر قرار ترجیح دادن انتخاب مناسب‌تری به نظر می‌رسد. اما کجا مخفی شویم تا آب‌ها از آسیاب بیفتد؟ زیر میز؟ داخل کمد؟ شاید هم در انباری. بله، همان‌طور که می‌بینید در شهرهای امروزی مخفی‌گاه مناسبی تعبیه نشده تا این جور مواقع به آنجا پناه ببریم. اما ظاهرا در گذشته از غارها برای این منظور استفاده می‌شده است. پس اگر در قشم بودید و دزدان دریایی حمله کردند، بدانید که بخت یارتان بوده! چون می‌گویند غار خربس، در قشم، مکانی بوده برای پناه کودکان و زنان و کهنسالان در هنگام یورش دزدان دریایی. و البته این فقط یکی از باورها در مورد این غار است. 

 

غار خوربس در گذشته برای پناه کودکان و زنان و کهنسالان در هنگام یورش دزدان دریایی استفاده می‌شده است.

4. ردپای دریانورد پرتغالی

آلفونسو آلبوکرک، دریانورد جنگجو، حدود سال 1500 میلادی به دهانه خلیج فارس رسید. این نابغه نظامی، که دنبال راهی بود برای تسلط بر مسیر بازرگانی میان اروپا و هند، جزایر این آبراه دریایی مهم را تصرف کرد. پس از اشغال منطقه، سربازان او قلعه و دژهای مستحکمی ساختند، توپ‌ها و منجنیق‌های‌شان را در برج‌های قلعه‌ها مستقر کردند و مهمات و سلاح‌های‌شان را در گوشه و کنار دژها انبار کردند. اما تمام این تجهیزات فقط حدود 100 سال از آنها محافظت کرد. سرانجام، یکی از سرداران صفوی این آبراهه خلیج فارس و جزایرش را از چنگ آنها درآورد. جزیره قشم یکی از جاهایی است که می‌توانید ردپای دریانورد پرتغالی را در آن ببینید. دیوارهای قلعه پرتغالی‌ها هنوز در این جزیره پابرجاست.

 

جزیره قشم یکی از جاهایی است که می‌توانید ردپای دریانورد پرتغالی را در آن ببینید.

5. نجات رابینسون کروزوئه

حتما شما هم داستان معروف رابینسون کروزوئه را شنیده‌اید. مردی که زندگی مرفه خود را رها کرد و راهی سفرهای دریایی شد. کشتی رابینسون در میانه راه غرق شد و قهرمان داستان خود را در یک جزیره دورافتاده دید. او سال‌ها در این جزیره ماند تا اینکه بالاخره نجات پیدا کرد. اگر شما هم مثل رابینسون کروزوئه وارد جزیره‌ای بشوید که برای مدتی نتوانید از آن بیرون بیایید چه کار می‌کنید؟ در جزایر ناز می‌توانید این ماجرا را تجربه کنید اما با خیال راحت. زیرا آب دریا هنگام جرز دوباره پایین می‌رود و می‌توانید به راحتی جزیره را ترک کنید. این جزایر در حدود 20 کیلومتری جزیره قشم قرار دارند و در هنگام بالا آمدن دریا راه آن‌ها برای مدت کوتاهی در زیر آب پنهان می‌شود. اما خیلی زود، سطح آب دوباره پایین می‌رود و حتی می‌توانید با پای پیاده از راه دریا از این جزایر بیرون بروید. جزایر ناز جزو عجایب هفتگانه قشم هستند. 

 

این جزایر، در هنگام بالا آمدن آب دریا، برای مدت کوتاهی در زیر آب پنهان می‌شوند.

6.کارخانه تولید آب شیرین

شاید تعجب کنید اما درست در وسط آب‌های خلیج فارس یک کارخانه قرار دارد! بخشی از این کارخانه در حوزه جزیره قشم واقع شده و محدوده‌ای حدود 150 کیلومتر را در بر گرفته است. کار این کارخانه تبدیل آب شور دریا به آب شیرین است. در هنگام بالا آمدن آب دریا بخش زیادی از کارخانه زیر آب فرو می‌رود. برای دیدن این کارخانه باید سوار قایق بشوید و به میان آب‌های خلیج فارس بروید. وقتی وارد این کارخانه بشوید، اولین چیزی که توجه‌تان را جلب می‌کند درخت‌هایی با برگ‌های بیضی‌شکل است که ریشه‌های‌شان در آب قرار گرفته. اگر خوش‌شانس باشید، شاید بتوانید گونه‌های نادری از پرندگان را هم اینجا ببینید. این کارخانه زیستگاه مناسبی برای پرندگان مهاجر و ماهی‌ها و گل‌خورک‌هاست. می‌گویند قدمت این کارخانه به میلیون‌ها سال پیش می‌رسد. احتمالا شما هم نام این کارخانه را قبلا شنیده‌اید: جنگل حرا! جنگلی از درخت‌هایی بسیار مقاوم که برای ادامه زندگی آب شور دریا را تصفیه می‌کنند، موا مغذی آن را می‌گیرند و بقیه مواد مانند نمک را دفع می‌کنند. جنگل حرا، این کارخانه طبیعی آب شیرین، جزو عجایب هفتگانه قشم است.

 

جنگل‌های حرا مانند یک کارخانه طبیعی تولید آب شیرین عمل می‌کنند.

 

 

7. خرید افسانه‌ای از قشم

سیندرلا به مهمانی پادشاه دعوت شده بود. اما نامادری به شرط تمام شدن کارهای خانه به او اجازه رفتن به مهمانی را می‌داد. پس با ناامیدی دست به کار شد. هر چند اگر کارها را هم تمام می‌کرد سر و وضعش مناسب شرکت در چنین مهمانی مهمی ‌نبود. موش‌ها، که دوست‌های او بودند، دل‌شان به حال سیندرلا می‌سوخت. به همین خاطر به سراغ فرشته مهربان رفتند. فرشته به آنها گفت، «ببینید بچه‌ها، منم خیلی دلم می‌خواد به سیندرلا کمک کنم اما من دیگه پیر شدم، عصای جادوییم هم دیگه خوب کار نمی‌کنه. اما جایی را می‌شناسم که می‌تونید سیندرلا را به اونجا ببرید تا هر چیزی که برای مهمانی پادشاه نیاز داره تهیه کنه.» بعد نشانی را روی یک تکه کاغذ نوشت و همراه بلیت رفت و برگشت قشم داد دست موش‌ها. سیندرلا که کارهایش را تمام کرده بود با خوشحالی راهی قشم شد و طبق نشانی فرشته مهربان یکراست به بندر درگهان رفت. او که از دیدن آن همه اجناس متنوع و لباس‌های شیک با قیمت‌های فوق‌العاده مناسب حسابی هیجان‌زده شده بود به سرعت با موش‌ها تماس گرفت و به آنها اطلاع داد که دیگر تصمیم ندارد به مهمانی پادشاه برود چون با این همه مرکز خرید و بازارهای مختلف بعید است به این زودی‌ها کارش تمام بشود. وانگهی به نظرش قشم جزیره بسیار زیبایی می‌آمد که نباید فرصت گشت و گذار در آن را از دست می‌داد. پسر پادشاه وقتی از ماجرا خبردار شد با اولین پرواز خودش را به قشم رساند تا سیندرلا را پیدا کند چون هر چه باشد آخر داستان باید همدیگر را پیدا می‌کردند و به خوبی و خوشی در کنار هم به زندگی خود ادامه می‌دادند. البته بین خودمان بماند، پسر پادشاه به این هم فکر کرده بود که در بازار درگهان به جز پوشاک و محصولات و برندهای مختلف می‌تواند لوازم خانگی را هم با قیمت بسیار مناسبی تهیه کند و خرج و مخارج عروسی‎شان کمتر می‌شود و می‌تواند به بقیه مراکز خرید قشم هم سری بزند.

 

بازار درگهان در جزیره قشم، بندر درگهان، قرار دارد.

8. روییدنی شگفت‌انگیز

چشم‌هایش را که باز کرد در میان برگ‌های یک درخت بلندقامت بود. درخت به نظرش بزرگ و کهنسال می‌رسید. اما از آن بالا خوب نمی‌دید. اطرافش پر بود از شاخ و برگ. فقط یادش می‌آمد که روی درخت سقوط کرده. احساس خستگی می‌کرد. خوابش گرفت. چشمانش را بست. مدتی که گذشت ناگهان به سرگیجه افتاد. انگار چیزی داشت او را به سمت پایین می‌کشید. دستهایش را محکم به شاخه‌های درخت گرفت. احساس کرد پاهایش در حال کش آمدن است. نمی‌دانست چه اتفاقی دارد برایش می‌افتد. به پایین نگاه کرد. دستانش را چنان محکم دور درخت چسبانده بود که درخت فرصت نفس کشیدن نداشت. پاهایش کم‌کم به زمین نزدیک می‌شد و دست‌هایش بلند و بلند‌تر. وقتی پاهایش به زمین رسید احساس آرامش کرد. نگاهی به خودش انداخت. او دیگر یک دانه کوچک نبود، حالا به یک درخت واقعی تبدیل شده بود. درختی با ریشه‌های بلند و شاخه‌های آویزان به سمت زمین. برگ‌هایش سبز بود و میوه‌هایش نارنجی‌رنگ. دانه کوچک تبدیل شده بود به یک درخت انجیر معابد. شاید ماجرای به وجود آمدن درخت انجیر معابد کهن قشم هم چیزی شبیه به این داستان باشد.

 

می‌گویند بودا در زیر درخت انجیر مقدسی به عبادت می‌پرداخته است.

9. نجات‌دهنده‌های خلیج فارس

در داستان‌های قدیمی از آوازه‌خوانی نام برده می‌شود به اسم آریون. شهرت آریون در سراسر مدیترانه پیچیده بود. روزی او را به خدمت پادشاه پریاندر بردند تا هنرش را به نمایش بگذارد. پادشاه که سخت از شنیدن آواز آریون به وجد آمده بود، سکه‌ها و هدایای فراوانی به او بخشید. در راه بازگشت، طمع سکه‌های پادشاه گریبان ملوانان کشتی را گرفت. آنها آریون را اسیر کردند تا ثروتش را از چنگش بیرون بیاورند. آریون حاضر شد تمام سکه‌ها را به آنها ببخشد و آنها در عوض اجازه بدهند او آخرین آوازش را بخواند. ملوان‌ها موافقت کردند و بعد از تمام شدن آوازخوانی سکه‌ها را از آریون گرفتند و او را به دریا انداختند. اما دلفین‌ها که آواز زیبای آریون را شنیده بودند به کمک او آمدند و نجاتش دادند. می‌گویند صورت فلکی دلفین در آسمان نشان همین دلفین‌های نجات‌دهنده است. اما به جز آسمان، در خلیج فارس هم می‌توانید دلفین‌ها را ببینید. این دلفین‌ها، که دوست دارند دور و بر کشتی‌ها و قایق‌ها بازیگوشی کنند، به دلفین‌های بینی‌بطری معروفند. دلفین‌های بینی‌بطری و لاک‌پشت‌های پوزه عقابی جزو عجایب هفتگانه قشم هستند.

 

دلفین‌ها دوست دارند دور و بر کشتی‌ها و قایق‌ها بازیگوشی کنند.

10.نمک خوراکی

یکی از آن روزهایی را تصور کنید که خسته و گرسنه از سر کار به خانه می‌آیید. در کنار خانواده دور میز غذا می‌نشینید و آماده می‌شوید تا غذای‌تان را شروع کنید. خیلی گرسنه‌تان است و می‌خواهید حسابی از خجالت شکم‌تان دربیایید. اما اولین قاشق غذا را که به دهان می‌برید تمام امیدهای‌تان به یأس بدل می‌شود. دنیا دور سرتان می‌چرخد و دست به دامن تمام اعضای خانواده می‌شوید بلکه یک نفر نمکدان را به دست‌تان برساند. آخر مگر می‌شود غذای بدون نمک خورد؟! اما این تازه اول ماجراست: نمکدان هم خالی است! بهتر است تا غذا از دهان نیفتاده نمکدان را پر کنید. درست در همین لحظه است که آرزو می‌کنید ای کاش در قشم بودید، جزیره‌ای که بزرگ‌ترین غار نمکی جهان در آن قرار گرفته. آخر می‌گویند نمک موجود در کوه نمکدان قشم از بهترین نوع نمک خوراکی است. اگر آنجا بودید مجبور نمی‌شدید غذای بدون نمک بخورید، اصلا شاید برای همین باشد که کوه نمکدان و غار نمکی جزو عجایب هفتگانه قشم است! می‌گویند این غار طولانی‌ترین غار نمکی جهان است.

 

بزرگ‌ترین غار نمکی جهان در جزیره قشم قرار گرفته است.

بزرگ‌ترین جزیره غیر مستقل دنیا، یعنی قشم، آنقدر جادویی است که هم در موردش کتاب نوشته شده و هم فیلم ساخته شده. پس یادتان باشد در سفر به قشم حتما از این جاذبه‌ها دیدن کنید. چطور است سفرتان را با دیدن فیلمی از جزیره زیبای قشم شروع کنید؟

 

نسخه انگلیسی تور قشم: Qeshm Tour


سوالات متداول "قشم"
آیا امکان به همراه داشتن حیوانات خانگی در سفر وجود دارد؟

خیر. با توجه عرف و قوانین جامعه، در کلیه سفرهای گروهی دالاهو همراه داشتن حیوانات خانگی ممنوع است.
در سفرهای انفرادی نیز این امکان بسته به قوانین "محل اقامت" و "وسیله نقلیه" انتخابی شما دارد.

هزینه سفر را به چه روشی می توانم پرداخت نمایم؟

شما می‌توانید هزینه سفر خود را به صورت حضوری در دفتر دالاهو، واریز به حساب، انتقال وجه از طریق کارت به کارت و یا ثبت‌نام آنلاین پرداخت کنید.

اگر به اشتباه پول زیادتری به حساب دالاهو واریز نمودم، چگونه می‌توانم آن را پس بگیرم؟

با دالاهو تماس بگیرید و مشخصات فیش واریزی خود را اعلام کنید. همکاران ما در بخش حسابداری، مازاد واریزی شما را در اولین فرصت به حساب شما عودت خواهند داد.

اگر سفری را کنسل کنم، مبلغ پرداختی چگونه و در چه مدتی عودت داده می شود؟

مبلغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌های کنسلی، حداکثر ظرف 1 هفته به حساب شما عودت داده خواهد شد.

آیا دالاهو مسافران خود را بیمه می کند؟

بله. کلیه مسافران دالاهو بیمه مسئولیت مدنی با شرایط اعلام شده در قسمت سایر خدمات می‌گردند.

اقامت در تورهای دالاهو چگونه است؟(هتل، خانه محلی، چادر)
 • اقامت در هتل: در سفرهای گروهی، اقامت در هتل‌ها تا آنجا که امکانات هتل و شرایط سفر اجازه دهد، در اتاق‌های 2 یا 3 نفره صورت می‌گیرد. اولویت تخصیص اتاق‌های 2 نفره در سفرهای دالاهو با زوجین است.
  اگر تنها سفر می‌کنید، شما با همسفران دیگر هم ‌اتاق خواهید شد. اقامت به صورت انفرادی با توجه به شرایط هتل مقصد و با هماهنگی قبلی و پرداخت هزینه‌های مربوطه امکان‌پذیر است.
 • اقامت در خانه محلی: به علت محدودیت اتاق‌ها در خانه‌های روستایی،  استقرار و استراحت خانم ها و آقایان در اتاق های جداگانه و به صورت گروهی است. بدیهی‌ست تعداد همسفرانی که در یک اتاق مستقر شده و از فضای مشترک استفاده می‌کنند به مراتب بیشتر از هتل خواهد بود. در این نوع اقامت، معمولا امکان اختصاص اتاق خصوصی به همسفران وجود ندارد.
 • اقامت در چادر: چادر‌های دالاهو، به صورت دوپوش با ظرفیت 3 الی 4 نفر است که بر روی زیرانداز ضدآب برپا می‌گردد. کلیه امور مربوط به کمپ، از جمله تامین "چادر دوپوش"، "مکان‌یابی محل مناسب کمپینگ"، "حمل و برپایی چادرها"، "تهیه امکانات اولیه کمپ"  و ... بر عهده دالاهو می‌باشد. اختصاص چادرها حتی‌المقدور با توجه به روابط همسفران صورت می‌گیرد.
  در ضمن شما می‌توانید با هماهنگی قبلی با دالاهو، چادر شخصی به همراه بیاورید.
حمل بار شخصی مسافران در برنامه های چند روزه چگونه است؟

تقریبا در تمام سفرهای چندروزه دالاهو که پیاده‌روی و کوهپیمایی دارند، همسفران فقط "کوله یک روزه" خود را که نیازهای یک روزشان را برطرف می‌کند حمل خواهند کرد. حمل مابقی لوازم به وسیله اتوبوس، وانت، چهارپا و ... به محل اقامت شبانه، توسط دالاهو انجام می‌گیرد.

آیا دالاهو کیسه خواب به مسافرین می‌دهد؟ من کیسه خواب ندارم. چه کار کنم؟

خیر. کیسه خواب وسیله شخصی‌ست و دالاهو امکان ارائه آن به مسافرین را ندارد. در صورتی که "کیسه خواب"‌ از وسایل ضروری یک سفر باشد، شما باید شخصا نسبت به خرید یا قرض از دوستان و آشنایانتان اقدام فرمایید. لازم به ذکر است قیمت یک کیسه خواب معمولی، از 80هزار تومان شروع می‌شود.

من می‌خواهم به تنهایی در برنامه‌ی شما شرکت نمایم، آیا از برنامه لذت خواهم برد؟

"هدف‌های نزدیک" و "نقاط فکری مشترک" از ویژگی‌های سفرهای گروهی هستند. با توجه به این مساله و وجود گروه‌های سنی مختلف در سفرهای دالاهو، شما به راحتی با دیگران ارتباط برقرار خواهید کرد و حتی شانس یافتن دوستان خوب و همیشگی را خواهید داشت.
در ضمن بر این باوریم که کسانی که تنها سفر می‌کنند باید به اندازه دیگران از امکانات و مزایای سفر برخوردار باشند.

حمل و نقل در سفرهای شما چگونه است؟

دالاهو تا آنجایی که امکان دارد سعی می‌کند از بهترین و جدیدترین وسایل نقلیه استفاده نماید. البته نوع وسیله نقلیه ارتباط مستقیم با تعداد همسفران، نوع مسیر (آسفالت، خاکی، کوهستانی و ...) و فصل سفر دارد.

غذا و پذیرایی در تورهای دالاهو چگونه است؟

برای ارائه وعده‌های غذایی که به عهده دالاهو است، تلاش می‌کنیم در هر منطقه‌ای با توجه به امکانات منطقه، سالم‌ترین و با کیفیت‌ترین وعده‌های غذایی را برای همسفران تدارک ببینیم. این وعده‌ها ممکن است در رستوران، خانه‌های محلی و یا طبیعت سرو شوند. اگر "رژیم غذایی خاص" یا "حساسیت غذایی" دارید حتما دالاهو را در جریان بگذارید تا در صورت امکان دالاهو برای شما غذای مورد نظرتان را مهیا کنید.
در بعضی مناطق ایران به دلیل کمبود کیفیت غذاهای ارائه شده دالاهو به مسافرین خود پیشنهاد میکند که غذا همراه بیاورند.

قطعی شدن اجرای تور کی معلوم می‌شود؟

این موضوع ارتباط مستقیم به فصل دارد. ولی معمولا تورهای یکروزه 24 ساعت قبل و تورهای چند روزه 72 ساعت قبل مشخص می‌شوند.

لیدر تور ما کیه؟

لیدرهای مجرب دالاهو دارای کارت تورلیدری بوده و در دوره‌های آموزشی دالاهو نیز شرکت کرده‌اند. که با توجه به شرایط تور تا 1 روز قبل از سفر، تورلیدر مشخص شده و مشخصات وی برای شما اس‌ام‌اس یا ایمیل خواهد شد. تورلیدر سفر شما حتما قبل یک روز قبل از سفر با شما از طریق اس ام اس و یا تماس تلفنی ارتباط برقرار خواهد کرد. لذا نیازی به پیگیری شما همسفران از دفتر نمی‌باشد.

سن مسافران چند سال است؟

گروه سنی همسفران دالاهو بسیار گسترده است اما بیشترین تعداد همسفران دالاهو بین 25 تا 39 سال سن دارند.

تعداد مسافران تور چند نفر است؟

تعداد همسفران معمولا بین 15 تا 35 نفر است که با توجه به شرایط و امکانات سفر ممکن است کاهش یا افزایش داشته باشد.

هر تور چقدر پیاده‌روی دارد؟

مدت زمان پیاده‌روی یا کوه‌پیمایی و میزان سختی شرایط سفر، در صفحه مرتبط با هر تور، با عنوان "درجه سختی" در ستون سمت چپ ذکر شده است. با کلیک روی این گزینه می‌توانید شرایط سفر را مطالعه فرمایید.

آیا کودکان و افراد مسن می توانند در تورها شرکت داشته باشند ؟

پاسخ به این سوال نمی تواند جنبه عمومی داشته باشد. شرکت در تورها، به خصوص "سفرهای چند روزه طبیعت گردی" نیاز مند آمادگی جسمانی و روحیه مطلوب است. در بسیاری از موارد کودکان و یا سالمندانی بوده‌اند که به خوبی و بدون هیچ مشکلی در این برنامه‌ها شرکت داشته‌اند اما توانایی این افراد فراتر از هم ردیفان سنی خود بوده است.
شما می‌توانید بعد از مطالعه "درجه سختی" هر تور در صفحه مرتبط با آن تور و با توجه به همخوانی توانمندی‌های خود یا همسفرانتان با آن تور نسبت به انتخاب تور اقدام نمایید. اما به طور معمول، سفرهایی با درجه سختی 1 و 2 برای کودکان و سالمندان مناسب است.

میان وعده درسفرها چگونه است؟

این مورد با توجه به شرایط سفر، فصل سفر، مکان سفر و ... متفاوت است. ممکن است تورلیدر شما برای پذیرایی آش یا سوپ، میوه، آبمیوه، بستنی، تنقلات و ... در نظر بگیرد.
در اکثر سفرها تیم دالاهو فلاسک آب جوش همراه دارند و در اولین فرصت آب معدنی نیز تهیه می‌نمایند.

چرا با دالاهو سفر کنیم؟ برتری دالاهو نسبت به دیگر شرکت‌ها چیست؟

نمی‌توانیم بگوییم ما از دیگران برتریم اما ویژگی‌هایی که به آنها مفتخریم عبارتند از:

 • شیوه متفاوت: ما به شیوه‌ای متفاوت سفر می‌کنیم.
 • قیمت‌های متناسب با خدمات: معتقدیم قیمت‌های متناسبی با توجه به خدمات ارائه شده داریم.
 • تنوع سفر: سفرهای بسیار متنوعی داریم و گمان می‌کنیم سلایق همه سفردوستان را برآورده کرده‌ایم.
 • بهترین مسیرها: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کلیه مسیرهای انتخابی برای سفر، بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای ممکن باشند.
 • تورلیدرهای مجرب: همه تورلیدرهای دالاهو، آموزش‌دیده و دارای کارت "راهنمای تور" از "سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" هستند. همچنین دالاهو برنامه‌های منظم و مدون آموزشی درون سازمانی برای تورلیدرهای خود دارد.
 • تجربه بالا: دالاهو تا به امروز(مردادماه 1396) قریب به 16هزار روز در سفر بوده‌ایم و در این سفرها افتخار همراهی بیش از 110هزار نفر را در این سفرها داشته است.
در صورت نارضایتی از هر یک از واحدهای فروش و اجرایی تور، شکایت یا انتقاد خود را به چه صورت به اطلاع مدیرعامل دالاهو برسانم؟

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت دالاهو، روی لینک "شکایت" در بالای صفحه کلیک کنید و شکایت خود را مطرح نمایید. کلیه پیام‌ها مستقیما توسط مدیریت بررسی می‌شوند. همچنین میتوانید با شماره‌های دالاهو تماس گرفته و با واحد امور مشتریان مشکل خود را مطرح نمایید.

در صورتیکه پیشنهاد و یا ایده ای داشته باشم و بخواهم آن را به اطلاع مدیریت دالاهو برسانم چه باید کنم؟

شما می‌توانید از طریق فرم "تماس با ما" در وبسایت دالاهو، اقدام به ارسال پیشنهادات خود نمایید و یا با واحد امور مشتریان دالاهو تماس گرفته و پیشنهاد خود را اعلام کنید.

وسایل سفرم را از کجا می‌توانم تهیه کنم؟

مراکز متعددی در سطح شهر برای عرضه لوازم سفر وجود دارند اما بورس اصلی فروش لوازم سفر و طبیعت‌گردی خیابان ولیعصر، حد فاصل میدان منیریه تا خیابان امام خمینی(چهارراه سپه) است.
در ضمن، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید لوازم سفر، مطالب منتشر شده در پرتال خبری دالاهو را مطالعه بفرمایید.

اگر سوالی دارم که در لیست فوق وجود ندارد چگونه می‌توانم سوالم را مطرح نمایم؟

شما می‌توانید با دفتر دالاهو تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. همکاران دالاهو با کمال میل منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند: 41663000

آیا می‌توان همراه با تور با وسلیۀ نقلیۀ شخصی و یا به تنهایی سفر کرد؟

خیر،ما خواهان حضور شما در وسیلۀ نقلیه خودمان هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم؛ اما اگر تمایل دارید این سفر را شخصی انجام دهید برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

لباس مناسب طبیعت گردی چه لباسی است؟

لباس مناسب طبیعت‌گردی لباسی است که برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی ایجاد مزاحمت نکند و طبیعت‌گرد در آن احساس راحتی داشته باشد، مقاومت خوبی نسبت به آّب، باد، خاک و ساییدگی داشته باشد؛ رنگی متناسب با طبیعتی که در آن قرار می‌گیریم داشته باشد.

آیا می‌توانیم محل نشستن خود در وسیلۀ نقلیه را از قبل مشخص کنیم؟

خیر، با توجه به گروهی بودن سفر و مقتضیات اینگونه سفرها، این امکان وجود ندارد.

آیا لزوما برای سفر باید کولۀ حرفه ای داشت؟

برای سفرهای یک روزه لزوما نیاز به کولۀ حرفه‌ای نیست، اما کوله‌ای که موجب سخت شدن پیاده‌روی شود پیشنهاد نمی‌شود.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
ناشناس
1402/07/18 23:58
بسیار عالی بود توضیحات انشاالله زودتر تور برگزار بشه
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/07/24 10:08
دوست عزیز
سلام

به زودی تور قشم را خواهیم داشت.

با تشکر از پیام شما

فرزانه ملایی
1401/04/15 11:51
از بین تفریحات آبی همیشه غواصی یک چیز دیگه بوده و اون ترس و دلهره ای که اکثر آدمها از جمله خود من قبل از شروع غواصی دارن اونو هیجان انگیزتر میکنه، اولین تجربه غواصیم در کنار عمو رضا اینقدر خوب بود که باعث شد من در اولین دوره آموزش غواصی open wather شرکت کنم و با تدریس روان آقای از مدرسین نمو
پاسخ دهید...
حسام محمودی
1401/04/14 14:36
عاشق غواصی هستم. آدم زیر آب عظمت خدا رو بیشتر درک میکنه، وقتی میبینه موجودات به اون ریزی از من با تمام اون دستگاهایی که بهم متصله و میربم زیر آب مجهز تره . خوشحالم موفق شدم با گذروندن دوره مقدماتی آموزش غواصی در قشم با این ورزش بیشتر آشنا بشم و ارتباط برقرار کنم
پاسخ دهید...
ژیلا حاج احمدی
1401/04/10 11:07
با راهنمایی های شما به راحتترین شکل ممکن از قشنگی های قشم نهایت استفاده را کردیم و جا داره از شما و کلوپ غواصی ساحل قشم تشکر کنم که آنها هم با تیم حرفه ای شون لحظات فراموش نشدنی را برای ما ساختن.
پاسخ دهید...
محمدرضا
1398/09/20 15:59
چقدر مسخره و جلف هست داستانهاتون...
پاسخ دهید...
سمانه
1396/10/12 12:04
توی خرید افسانه ایتون من متوجه نشدم چی شد؟داستان سیندرلا چه ربطی به درگهان داشت؟ واقعا گیج شدم چی به چیه و کی به کیه!!!
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1396/10/13 10:34
سلام
حتما داستان سیندرلا را شنیده‌اید. سیندرلا برای رفتن به مهمانی نیاز به لباس مناسب دارد و فرشته یک لباس جادویی به او می‌دهد. در اینجا از تکنیک‌های طنزنویسی برای مدرن کردن داستان‌ها و افسانه‌های قدیمی استفاده شده. فرشته به جای جادو کردن، نشانیِ بازار درگهان را به سیندرلا می‌دهد تا لباسش را از آنجا بخرد؛ بازاری که کالاهای متنوعی دارد و قیمت‌هایش مناسب است.
با تشکر.